Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΒάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)
    Αποστολή: 26/Μαΐου/2016 ώρα 15:27
Απο 12000 και πάνω η βάση φέτος.
Επιστροφή στην κορυφή
repo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαΐου/2016 ώρα 16:28
Φιλε που το εβγαλες αυτο το συμπερασμα;
Επιστροφή στην κορυφή
Βαγγελης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2016 ώρα 21:29
Απο πουθενα δεν το εβγαλε αν δινεις χημεια μην αγχωθεις. Κανεις δεν ξερει που θα ειναι οι βασεις μεχρι Να φτιαχτουν τα μηχανογραφικα... Οτι θα ανεβει το πιστευω και εγω λογω των ευκολων σχετικα θεματων αλλα πολλοι μπορει να κανανε βλακιες οπως εγω ας πουμε που εχασα το 14 στα μαθηματικα και πηγα στο 11 απο δικια μου χαζομαρα
Επιστροφή στην κορυφή
repo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2016 ώρα 22:09
Εγω τελειωσα φιλε ειμαι οικονομικα αλλα δεν πιστευω απο 10.230 που ηταν να παει 12.000 δλδ ελεος τι να πω. Τεσπα καλη επιτυχια περιμενω ακομα την απαντηση του
Επιστροφή στην κορυφή
NickTheGreek Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2016 ώρα 15:12
Εμενα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν θα ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις ουτε στους πλοιαρχους ουτε στους μηχανικους. Γιατι το 80-85% στα οικονομικα ειναι κατω απο την βαση στα μαθηματικα επιπλεον δεν μετραει και ο προφορικος βαθμος που σου εδινε +600 μορια οποτε ειναι λιγο δυσκολο να πανε οι βασεις απο 10.000 σε 12.000 ειναι αρκετα δυσκολο... Τι να πω τωρα θα δουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 21:53
Καλησπερα παιδια θα ηθελα και εγω να σας κανω 2 ερωτησεις.1ον φετος θα παρουν παραπανω ατομα ειναι αυτος ενας παραγωντας για πτωση των βασεων απο επαλ; Εγω υπολογιζω γυρω στα 1630-50 μορια εχω πιθανοτητες να περασω; Ευχαριστω εκ των προταιρων
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 22:12
Τα ΕΠΑΛ έχουν πολύ ελάχιστες θέσεις σκέψου οτι απο τις 986 θέσεις μόνο το 70% αυτών είναι για τους υποψήφιους πανελληνίων και απο αυτές το ΕΠΑΛ α ομάδα δικαιούνται μόλις το 17,24% επομένως ζήτημα να βγαίνουν 130 θέσεις για υποψήφιους ΕΠΑΛ. Τώρα ενας άλλος παράγοντας είναι οτι τα θέματα των ΕΠΑΛ κατά γενική ομολογία ήταν βατά και απο άποψη έκθεσης και απο άποψη μαθηματικών γενικής και απο άποψη μαθημάτων ειδικότητας. Βατά θέματα στις πανελλήνιες, μειωμένες θέσεις και αυξημενη ζήτηση θα έχουν σαν αποτέλεσμα αύξηση βασεων σε ΑΕΝ.
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 22:29
Ναι το ξερω αλλα εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι αρκετα παιδια δεν γραφουν καλα... Και ειναι και λιγα αταμο παραπανω απο περσυ
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 22:31
Τα ΕΠΑΛ σε γενικές γραμμές τα έχουν πάει καλά σε σχέση με τα ΓΕΛ γι αυτο σου λέω προβλέπεται άνοδο βάσεων
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 22:35
Οι θεσεις ειναι παραπανω απο περσυ ομως... Και περσυ η ανοδος ηταν 79 μορια περιπου απο επαλ... Αν θυμαμαι καλα για τους πλοιαρχους... Τουλαχιστον αν αναιβουν να αναιβουν σε λογικα πλαισια

Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 22:39
Αυτο θα το δούμε αργότερα συμπλήρωσε τα έγγραφα σου και όταν βγούν οι βάσεις βλέπεις τι γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2016 ώρα 14:54
Για σας και παλι παιδια ειμαι απο επαλ και εβγαλα 1697 μορια κατα την γνωμη σας πιστευεται να αναιβει παραπανω η βαση?
Επιστροφή στην κορυφή
αλεξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2016 ώρα 16:16
Καλησπερα σε ολους! Εβγαλα 10542 απο γενικο (πανελληνιες) και εχω και proficiency! Πιστευετε οτι μπαινω στην αεν; Θελω να γινω πλοιαρχος
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2016 ώρα 17:52
Φιλε το τα αγγλικα δεν μετρανε με την διαδικασια των πανρλληνιων μονο με το απολυτηριο σου

Επιστροφή στην κορυφή
Aggelos23 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2016 ώρα 18:41
ZAFOS123, καλησπερα. Ειμαι υποψηφιος και εγω για τις ΑΕΝ (μονο πλοιαρχοι) και ειμαι απο επαλ. Εγραψα 1756 μορια. Η βαση περσυ ηταν περιπου 1534 (αν κανω λαθος να με διορθωσεται). Πιστευω οτι θα ανεβουν οι βασεις, μιας και δεν μπαινουν απο μια συγκεκριμενη ειδικοτητα οι μαθητες αλλα απο ολες. Στο σχολειο μου συγκεκριμενα,5 παιδια γραψαμε πολυ καλα (απο 1700 και πανω) και ηταν απο αλλες ειδικοτητες (εγω ειμαι απο πληροφορικη). Συμπεριλαμβανομενου το οτι μπορει σε αλλες ειδικοτητες τα ειδικα μαθηματα να ειναι ευκολοτερα απο τα δικα μου και της γενικης παιδιας να ειναι βατα φετος (εγω εγραψα μαθηματικα 18 και εκθεση 16,5) Μπορει να υπαρξει ανοδος των βασεων. Για να μην φλυαρω, Ολα ειναι μεσα στο παιχνιδι. Πιστευω οτι παιρνας διοτι δεν νομιζω οτι μπορουν να ανεβουν πανω απο 1000 μορια... (ειναι απιστευτο)
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2016 ώρα 22:20
Συμφωνω απολυτα μαυτα που λες αλλα εχε υποψη σου οτι ειναι παραπανω οι εισακτεοι απο περσυ... Πλοιαρχοι 1539 μηχανικοι 1568. Ειμαστε αρκετα πανω απο την βαση και θεωρω οτι ειναι υπερβολικη μια τετοια ανοδος. Απο το δικο μου σχολειο παντως ο πρωτος καλυτερος ημουν εγω με 1679 μετα πηγενε απο 1529 και κατω...
Επιστροφή στην κορυφή
Ελένη Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2016 ώρα 15:27
Γεια σας, με απολυτηριο απο γενικό λύκειο 15,3 και proficiency (+2.500 μορια) αρα συνολικά 17800 μορια υπάρχει πιθανότητα για εισαγωγή στην ΑΕΝ Κρήτης; Εχω κοιτάξει τα μόρια περσινών εισακτέων αλλά οι περισσότεροι με σχετικά χαμηλότερα μόρια από αυτά που συγκεντρώνω εγώ ανήκαν σε κάποια ειδική κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2016 ώρα 18:36
Εδωσα πανελληνιες το 2014 κ συγκεντρωσα 10.400, εχω πιθανοτητες για ΑΕΝ μηχανικων; Η Βαση περυσι (2015) ηταν 8.860
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>