Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 25262728>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Το Λιμενικό στις Πανελλήνιες;
    Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 18:38
Gio εδω στο λιμενικό οσο ηταν μεσω ασεπ έμπαιναν και 1.60 με βυσμα τι μου λες.. Εννοειται οτι με την κριση εχουν γινει πιο αυστηροί διοτι οταν επερναν 1000 ατομα δυσκολα έκοβαν γιατι θα εμεναν κενες θεσεις. Εμενα επειδη σχεδον ολη μου η οικογένεια ειναι σε αστυνομια πυροσβεστική ενα εχω να σου πω. Τον 2ο ξαδέρφο μου τον πέρασαν παρολο που ειχαν διαπιστώσει οτι απο το ενα αυτι δεν ακουει καλα
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 19:28
Αρχικά αποστάλθηκε από Αντωνης2018

Gio εδω στο λιμενικό οσο ηταν μεσω ασεπ έμπαιναν και 1.60 με βυσμα τι μου λες.. Εννοειται οτι με την κριση εχουν γινει πιο αυστηροί διοτι οταν επερναν 1000 ατομα δυσκολα έκοβαν γιατι θα εμεναν κενες θεσεις. Εμενα επειδη σχεδον ολη μου η οικογένεια ειναι σε αστυνομια πυροσβεστική ενα εχω να σου πω. Τον 2ο ξαδέρφο μου τον πέρασαν παρολο που ειχαν διαπιστώσει οτι απο το ενα αυτι δεν ακουει καλα

Μέσω ασεπ δεν ηταν ποτέ το λιμενικο, προκήρυξη του υπουργείου ήταν.
Και με βύσμα μπαίνουν και τώρα απο πανελληνιες, στις ΠΚΕ όταν δώσεις το καλοκαίρι, μέτρα πόσοι υπέρβαροι θα περάσουν το 1.000αρι, και δε θα μπορείς να πεις και τίποτα, γιατί όπως γράφτηκε σε άλλο θεμα, σου απαγορεύουν τα χρονόμετρα...
Εχω συγγενικο πρόσωπο που μπήκε αστυφ, ενώ το 1000αρι δε το βγάζε ούτε σε 6 λεπτά.
Επειδή έχεις άτομα στην πυροσβεστικη για ρώτα πως μπαιναν, χωρίς απολυτηριο λυκείου, και με Ι5 στον στρατό;
Όταν έπαιρνε 1.000 άτομα και η βάση είχε 12, και η σμυ κάποτε 8.000 μόρια, και έμπαινε η Σάρα και η Μάρα, τους περνούσαν έτσι γιατί δε θα συμπληρωνοταν οι θέσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Gio21 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 03/Νοεμβρίου/2018
  Παράθεση Gio21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 01:15
Και ρε μαγκες ρωταω εγω τωρα. Δεν ειναι κριμα αυτος που δεν προπονηθηκε για το 1000αρι να περασει και εγω που κανω γυμναστικη απο το γυμνασιο να μεινω εκτος αν γραψω πρωτα ο Θεος τα μορια για μισο ποντο; Θεατρο του παραλογου παιζουμε μου φαινεται οπως σε καθε αλλο τομεα του δημοσιου.

Για να μη παρεξηγηθω... Με το γυμναστικη απο το γυμνασιο εννοω ποδοσφαιρο και τα λοιπα το ειπα για να δωσω εμφαση στο οτι πιανω ολα τα ορια απροπονητος με ευκολια.
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 10:20
Εγω προσωπικά εαν δω ατομα να περνάνε τα αθληματα με παραπανω προσπαθείες θα μιλήσω δεν θα κατσω να μου φανε την θεση με σταυρωμένα χερια.. Προτείνω το ιδιο και σε εσας. Στο κάτω κάτω αν δεν κανω λαθος η Επιτροπή στα αθληματα ειναι δοκιμοι αξιωματικοί
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 15:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Αντωνης2018

Εγω προσωπικά εαν δω ατομα να περνάνε τα αθληματα με παραπανω προσπαθείες θα μιλήσω δεν θα κατσω να μου φανε την θεση με σταυρωμένα χερια.. Προτείνω το ιδιο και σε εσας. Στο κάτω κάτω αν δεν κανω λαθος η Επιτροπή στα αθληματα ειναι δοκιμοι αξιωματικοί

Οχι δεν ειναι δοκιμοι. μονιμοι ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Καπιτο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Καπιτο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 16:37
Μια ερώτηση να κάνω φιλοι μου. Απο ότι έμαθα η σχολή λιμενικού είναι πλέον μέσω πανελληνίων. Επειδη ενδιαφέρομαι να πάω σε αυτή την σχολή μπορείτε να μου πείτε πόσο πρέπει να γράψω συνολικα περιπου; Είμαι 4ο πεδίο. Σας ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
mysterio Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 09/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση mysterio Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Gio21

Και ρε μαγκες ρωταω εγω τωρα. Δεν ειναι κριμα αυτος που δεν προπονηθηκε για το 1000αρι να περασει και εγω που κανω γυμναστικη απο το γυμνασιο να μεινω εκτος αν γραψω πρωτα ο Θεος τα μορια για μισο ποντο; Θεατρο του παραλογου παιζουμε μου φαινεται οπως σε καθε αλλο τομεα του δημοσιου.

Για να μη παρεξηγηθω... Με το γυμναστικη απο το γυμνασιο εννοω ποδοσφαιρο και τα λοιπα το ειπα για να δωσω εμφαση στο οτι πιανω ολα τα ορια απροπονητος με ευκολια.
Είναι κρίμα και πολύ φίλε μου, όμως τα όρια σε όλα τα πράγματα τα έχουν βάλει για να έχουν τον τρόπο να κάνουν το διαχωρισμό. Καλός μου φίλος π. Χ. Κόπηκε σε διαγωνισμό Σημαιοφόρων του Λιμενικού για 1 ή μισό εκατοστό.
Ολα έχουν τη σημασία τους όπως ο ΔΜς, τα όρια στα αθλήματα κλπ. Το μόνο θέμα είναι να τηρούνται δίκαια για όλους τους συμμετέχοντες και να μην ευνοούνται κάποιοι και αδικούνται κάποιοι άλλοι.

Κουράγιο παίδες... όλοι μαζί μπορούμε... και κάτι θα γίνει...
Επιστροφή στην κορυφή
Gio21 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Gio21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 23:26
Σύμφωνο φίλε και ισχύει αυτό που λες. Από τη μια είναι άδικο για το γεγονός ότι σε άλλους παράγοντες όπως τα αθλήματα θεωρείται θεμιτό να κάνουν τα στραβά μάτια. Αλλά εγώ θα στο πάω και άλλου γιατί να κοπω ρε συ για κάτι που δεν έχω καμία δυνατότητα στο να αλλάξω ρε αδερφέ εάν μπορώ να το υπερκάλυψω; Δεν μπορείς να μου λες είσαι κοντός δεν κανείς βάλε κάποια αντικειμενικά κριτήρια εξέτασε με πάνω σε αυτά και αν δεν κάνω κόψε με. Η λογική της εξέτασης είναι από μόνη της άδικη και για αυτό είμαστε το μόνο κράτος που έχει ακόμα το ίσιο όριο ύψους
Επιστροφή στην κορυφή
Gio21 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Gio21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 23:27
Συμφωνώ* η αυτόματη διόρθωση στο κινητό σορρυ
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 23:44
Μάγκες μονο το διαβασμα μας σώνει. Καντε και κανα αθλημα γιατι θα τρελαθείτε... Κουράγιο και υπομονή
Επιστροφή στην κορυφή
vardtrooper Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Μαρτίου/2017
  Παράθεση vardtrooper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 00:11
Φίλε εσύ που είπες για τα μόρια πιο πάνω θα είναι πάνω κάτω κοντά στην αστυφυλάκων οι Λιμενοφυλάκες και στην αξιωματικών οι σημαιοφόροι του Λ. Σ
Αντώνη δίκιο έχεις φίλε τουλάχιστον εγώ ξελαμπικαρω αλλιώς και αθλουμαι παράλληλα.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 15:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Καπιτο

Μια ερώτηση να κάνω φιλοι μου. Απο ότι έμαθα η σχολή λιμενικού είναι πλέον μέσω πανελληνίων. Επειδη ενδιαφέρομαι να πάω σε αυτή την σχολή μπορείτε να μου πείτε πόσο πρέπει να γράψω συνολικα περιπου; Είμαι 4ο πεδίο. Σας ευχαριστώ

Με κάτω από 16.500 μόρια θεωρώ ότι δεν έχει ελπίδες κάποιος.
Επιστροφή στην κορυφή
Kerk Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kerk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2019 ώρα 13:21
Παιδιά μέχρι τέλος Φεβρουαρίου βγαίνει η απόφαση από ΣΤΕ για το άδικο ύψος γυναικών, Καλή Χρονιά.
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΑΡΙΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΑΡΙΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2019 ώρα 21:12
Γνωρίζουμε την απόφαση;
Επιστροφή στην κορυφή
Gio21 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Gio21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 00:11
Ξερουμε αν θα υπαρχει αλλαγη και στο υψος των αντρων;
Επιστροφή στην κορυφή
fsafas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 11:25
Η απόφαση του ΣΤΕ είναι αρνητική, είχε κάνει προσφυγή μια κοπέλα για την Αστυφυλάκων (την είχα αναρτήσει σε αντίστοιχο θέμα) και έφαγε άκυρο, το ίδιο θα γίνει και στο ΛΣ.

Επίσης ούτε το ύψος των αντρών θα αλλάξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Sak Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Sak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 16:11
Υπομονη για την απόφαση όταν θα δημοσιευθεί θα φανεί αν είναι αρνητικη η θετική. Τα μηνυματα είναι θετικά για αλλαγη τού οριου υψους γυναικων οποτε υπομονή μεχρι την εκδοση της απόφασης.
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 16:23
Αρχικά αποστάλθηκε από Sak

Υπομονη για την απόφαση όταν θα δημοσιευθεί θα φανεί αν είναι αρνητικη η θετική. Τα μηνυματα είναι θετικά για αλλαγη τού οριου υψους γυναικων οποτε υπομονή μεχρι την εκδοση της απόφασης.

Μάλιστα, αυτό με τα μηνύματα πως είναι θετικά από το συμπέρανες; Στα όνειρα σου προφανώς έτσι; Διάβασε στην προηγούμενη σελίδα το 8ο μήνυμα και θα καταλάβεις.

Μερικές φορές προτιμότερο είναι να μιλάμε με στοιχεία και όχι τι μας συμφέρει ή τι μας βολεύει.

Καλή χρονιά.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 25262728>