Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Έρχονται προσλήψεις ΕΠΟΠ το 2017

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 6>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
SKY DIVER Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 03/Νοεμβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση SKY DIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Έρχονται προσλήψεις ΕΠΟΠ το 2017
    Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2017 ώρα 13:01
Προσλήψεις Επαγγελματιών Οπλιτών με επανεξέταση του θεσμού εξήγγειλε μέσα στο 2017 ο Αναπληρωτής Υπουργός Εθνικής ’μυνας Δημ. Βίτσας. Σε συνέντευξή του που παραχώρησε στο kranosgr ο ΑΝΥΕΘΑ, αφού τάχθηκε κατά της γενικής στράτευσης στα 18, από την οποία δεν θα υπήρχε κανένα όφελος κατά τον ίδιο, αναφέρθηκε και στο θεσμό των Επαγγελματιών Οπλιτών.

Σε ερώτηση για το εάν είναι στις βλέψεις του Υπουργείου Εθνικής ’μυνας, οι προσλήψεις ΕΠ. ΟΠ το 2017, απάντησε χαρακτηριστικά ''Ναι, αν και το ζήτημα των προσλήψεων νέων ΕΠ. ΟΠ. Μπαίνει υπό το πρίσμα της συνολικής επανεξέτασης του θεσμού. Αυτό είναι κάτι που το εξετάζουν τα Γενικά Επιτελεία''.

Διαβάστε αναλυτικά τη συνέντευξη του ΑΝΥΕΘΑ Δημ. Βίτσα ΕΔΩ.
Επιστροφή στην κορυφή
nikytheguy Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2013
  Παράθεση nikytheguy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2017 ώρα 13:54
Ένα κόμα σαν το συριζα που είναι εκ θελεμίων κατά των ΕΔ και των ΣΑ προαναγγέλει εν όψει εκλογών με μισόλογα και υπο το ενδεχόμενο επανεξέτασης απο τα γενικά επιτελεία ενδεχόμενες προσλήψεις ΕΠΟΠ. Μη ξεχνάμε οτι ο θεσμός έχει παγώσει απο το 2009-2010.
Κρίμα στα παιδιά που περιμένουν κι αξίζουν να μπούν με τους γελοίους που ανεβοκατεβαίνουν.
Μακάρι παιδιά αλλά χλωμό.
Επιστροφή στην κορυφή
ImperatorIoannes Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 26/Ιουνίου/2016
  Παράθεση ImperatorIoannes Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2017 ώρα 15:40
Ενόψει εκλογών τώρα πιάνουμε τους ΕΠΟΠ. Τι να πω.
Οι ήρωες ποτέ δεν πεθαίνουν, αλλά πέφτουν και το χώμα, με το να πίνει το αίμα τους, τους ξαναγεννά.
Επιστροφή στην κορυφή
SKY DIVER Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 03/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση SKY DIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:39
Αρχικά αποστάλθηκε από nikytheguy

Ένα κόμα σαν το συριζα που είναι εκ θελεμίων κατά των ΕΔ και των ΣΑ προαναγγέλει εν όψει εκλογών με μισόλογα και υπο το ενδεχόμενο επανεξέτασης απο τα γενικά επιτελεία ενδεχόμενες προσλήψεις ΕΠΟΠ. Μη ξεχνάμε οτι ο θεσμός έχει παγώσει απο το 2009-2010.
Κρίμα στα παιδιά που περιμένουν κι αξίζουν να μπούν με τους γελοίους που ανεβοκατεβαίνουν.
; Μακάρι παιδιά αλλά χλωμό
.

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλος... !
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:03
Εγω το βρισκω πιθανο. Αφου δεν βγηκε η προκηρυξη των ΟΒΑ, που ειχε ψηφιστει το καλοκαιρι στη Βουλη, και ειχε μπει κανονικα στον προυπολογισμο, μπορει να βγει τωρα σαν ΕΠΟΠ η ΣΥΟΠ που ειναι στην Κυπρο.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:49
Αναστέλλονται οι προσλήψεις στο Δημόσιο και το 2017

’λλωστε θεωρώ ότι το συγκεκριμένο θέμα ΚΑΙ έχει εξαντληθεί ΚΑΙ έχει κουράσει συνεπώς με συγχωρείτε αλλά το παρόν κλειδώνεται μέχρι νεοτέρας.

Σας ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Κυριάκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κυριάκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 19:11
Καλησπέρα Σας,
Σύμφωνα με δημοσίευση της Πολεμικής Αεροπορίας για την αναγκαιότητα πρόσληψης βοηθών νοσηλευτών για το νοσοκομείο 251 αλλα και για λοιποί πόστα , ήθελα να κανω κάποιες ερωτήσεις:
1) Γίνεται να προσλάβουν μόνο ειδικότητες υγειονομικού και ειδικότερα βοηθού νοσηλευτή αποκλειστικά και μόνο για δουλειά σε νοσοκομείο ή θα μπορούν να πάνε και σε στρατό ξηράς η πολεμικό ναυτικό;
2) Σε τι εγκαταστάσεις και με τι καθηγητές θα εκπαιδεύσουν τα νέα μέλη του στρατεύματος ; θα θεωρούνται οι υποψήφιοι κομμάτι της αεροπορίας και θα έχουν ασφαληση του ΓΕΑ;
3) Στη συνέχεια θα μονιμοποιηθούν; μετα τα 7 έτη..
4) Αν πω ότι είμαι φοιτητης φυσιοθεραπείας πρόκειται να γίνω αξιωματικός μόλις παρω το πτυχίο μου και να μεταπηδήσω σε ειδικότητα πάνω στο πτυχίο μου ;
5) Τι δουλειες κάνεις ως βοηθός νοσηλευτή; Και που κυμαίνεται ο μισθός μου ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 19:34
Δέχθηκα κάποια ΠΜ από κάποια μέλη που με παρότρυναν να το ανοίξω και πάλι συνεπώς το θέμα ξεκλειδώθηκε εκ νέου μέχρι νεοτέρας.
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 20:39
Ευχαριστουμε πολυ!

http://www.tilegrafima.gr/theseis-ergasias/epop-2017-proslipseis-stin-polemiki-aeroporia/

παιδες αυτο ειναι τ αρθρο τωρα αληθεια ψεμα θα φανει. Αν βγει με τ καλο εδω θα ειμαστε ν τα Συζητησουμε
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 20:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Κυριάκος

Καλησπέρα Σας,
Σύμφωνα με δημοσίευση της Πολεμικής Αεροπορίας για την αναγκαιότητα πρόσληψης βοηθών νοσηλευτών για το νοσοκομείο 251 αλλα και για λοιποί πόστα, ήθελα να κανω κάποιες ερωτήσεις:
1) Γίνεται να προσλάβουν μόνο ειδικότητες υγειονομικού και ειδικότερα βοηθού νοσηλευτή αποκλειστικά και μόνο για δουλειά σε νοσοκομείο ή θα μπορούν να πάνε και σε στρατό ξηράς η πολεμικό ναυτικό;
2) Σε τι εγκαταστάσεις και με τι καθηγητές θα εκπαιδεύσουν τα νέα μέλη του στρατεύματος ; Θα θεωρούνται οι υποψήφιοι κομμάτι της αεροπορίας και θα έχουν ασφαληση του ΓΕΑ;
3) Στη συνέχεια θα μονιμοποιηθούν; Μετα τα 7 έτη.
4) Αν πω ότι είμαι φοιτητης φυσιοθεραπείας πρόκειται να γίνω αξιωματικός μόλις παρω το πτυχίο μου και να μεταπηδήσω σε ειδικότητα πάνω στο πτυχίο μου ;

Ούτε στρατό δεν έχεις πάει για να τα λες όλα αυτά, όταν ζητάει για το 251 σημαίνει πως ανήκεις στην πολεμική αεροπορία, ούτε ναυτικό, ούτε ξηρά.
Η εκπαίδευση γίνεται στο Κέντρο Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων στην Τρίπολη.
Δεν ασφαλίζεσαι στο ΓΕΑ ρε μεγάλε, ο, τι βρήκες στο google γράφεις; Στο ΜΤΣ ασφαλίζεσαι.
’μα περάσεις τις εξετάσεις μονιμοποίησης.
Καλά κάτσε να αντέξεις. Και θα γίνεις αξιωματικός αν εγκριθεί το πτυχίο ;)
Ε τι δουλειές κάνεις. Τα χαμαλίκια. ) τα χωσίματα των νοσηλευτών.
Μισθός 700-750

Διάβασε το φόρουμ, δεν ξέρεις τίποτα για τον θεσμό, λογικά θα απογοητευτείς και δεν θα κάνεις καν τα χαρτιά σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Κυριάκος

Καλησπέρα Σας,
Σύμφωνα με δημοσίευση της Πολεμικής Αεροπορίας για την αναγκαιότητα πρόσληψης βοηθών νοσηλευτών για το νοσοκομείο 251 αλλα και για λοιποί πόστα, ήθελα να κανω κάποιες ερωτήσεις:
2) Σε τι εγκαταστάσεις και με τι καθηγητές θα εκπαιδεύσουν τα νέα μέλη του στρατεύματος ; Θα θεωρούνται οι υποψήφιοι κομμάτι της αεροπορίας και θα έχουν ασφαληση του ΓΕΑ;
3) Στη συνέχεια θα μονιμοποιηθούν; Μετα τα 7 έτη.

Αν μπεις εποπ αεροποριας, δε μπορεις να πας ουτε στρατο ουτε ναυτικο.
Η εκπαιδευση των εποπ γινεται στα κεντρα νεοσυλλεκτων και συνεχεια αναλογα την ειδικοτητα, η ασφαλιση ειναι η ιδια με τα υπολοιπα στελεχη
Στα 7 ετη γινονται μονιμοι ναι
Αξιωματικος απο εποπ δε γινεσαι ουτε με πτυχιο αστροφυσικης (αν βγει πιστευω θα θελει ηδη χαρτι απο ΙΕΚ η απο πανεπιστημιο αλλιως θα δηλωσουν 9.000 ατομα για ειδικοτητα νοσηλευτη)
Ο μισθος αν δεν κανω λαθος ειναι ιδιος με του μονιμου λοχια (ΣΜΥ) 750-780 ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:51
Προσωπικα το βρισκω αδυνατο να βγει προκηρυξη μονο για αεροπορια, και να ζηταει μια-δυο ειδικοτητες.
Εχει ελλειψεις το ΓΝΑ και κατι τρεχει στα γυφτικα, οσες φορες εχω παει καθονται, την ιδια ωρα που τα ταγματα της 71ης δεν εχουν ουτε δυναμη λοχου και ο μεσος ορος ηλικιας των καταδρομων ειναι 35+.
Εχει να παρει ατομα 9 χρονια, και θα παρουν τραυματιοφορεις (μιας και χρειαζονται επειδη ειμαστε επιχειρησιακος στρατος) και βοηθους νοσοκομου, θα μας τρελανουν τελειως αυτοι.
Επιστροφή στην κορυφή
BlackKnight Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Ιουλίου/2016
  Παράθεση BlackKnight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:45
Παιδια οι προσληψεις δεν παγωσαν.O βιτσας μιλησε για επανεξεταση του θεσμου κ προσληψεις για εποπ μεσα στο 17. Ελπιζω να μην ειναι μονο στην αεροπορια οι προσληψεις.
Επιστροφή στην κορυφή
BlackKnight Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Ιουλίου/2016
  Παράθεση BlackKnight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:54
Κ@λοδημοσιογραφοι
http://www.tilegrafima.gr/theseis-ergasias/proslipseis-epop-2017-oi-teleftaies-eidiseis/
με συγχωρεις Δ. Υ. Κ αλλα θελουν βρισιδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Κυριάκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κυριάκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:33
Καλησπέρα σας , επειδή δεν είμαι ενήμερος για την διαδικασία που πρόκειται να υποβληθώ, οπως επίσης και για το τι μας περιμένει, θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει που γνωρίζει τα πράγματα εκ των έσω. ;
Προτείνεται να περιμένω να βγάλει εποπ το ναυτικό και να μπω εκεί; Στο ναυτικό θα είμαι σε φρεγάτα; Στο ΝΝΑ Η ΝΝΣ ή οπουδήποτε αλλού έχει νοσοκομείο; η καλύτερα αεροπορία που θα είναι σίγουρα πιο άμεση ή προκήρυξη καθώς και πιο βέβαιη ώστε να είμαι στο 251; Στη αεροπορια αποκλειστικά και μόνο θα είμαι σε Νοσοκομείο;
Θα σας παρακαλούσα να μην παρεκτρέπεστε, το forum υπάρχει για να εκφράσουμε τις απορίες μας και όχι να κρίνουμε την οποία άποψη έχει σχηματίσει κάποιος απο το διαδίκτυο που μπορεί να είναι κάλλιστα λανθασμένη, είμαστε εδω για βοηθήσει ο ενας τον άλλο για να μάθουμε έγκυρα πώς λειτουργεί ο όλος θεσμός.
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:02
Το φόρουμ έχει αρκετά θέμα για τον θεσμό. Για μεταθέσεις για καθήκοντα. Αφιέρωσε τον χρόνο σου και θα λύσεις τις απορίες σου, το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα βγει κάτι άμεσα για αυτό μην ενθουσιάζεσαι και μην προτρέχεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Μελανα24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση Μελανα24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2017 ώρα 09:37
Ρε παιδια θα βγει οντως;
Εγω βαραω το κεφαλι μου που οταν περασα ΣΣΕ δεν πηγα για να ακολουθησω εναν @#@%&-@@@@@! Και τωρα εχω φτασει να περιμενω μια fucking προκηρυξη
Επιστροφή στην κορυφή
SCANIA Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SCANIA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2017 ώρα 10:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Μελανα24

Ρε παιδια θα βγει οντως;
Εγω βαραω το κεφαλι μου που οταν περασα ΣΣΕ δεν πηγα για να ακολουθησω εναν @#@%&-@@@@@! Και τωρα εχω φτασει να περιμενω μια fucking προκηρυξη

γιατι ρωτας για προκυρηξη αφου εισαι στην σσε μηπως εχεις παραιτηθη;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 6>