Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κουτί παραπόνων (Στρατόπεδο Μπουγά Λάρισα)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
charjman Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση charjman Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κουτί παραπόνων (Στρατόπεδο Μπουγά Λάρισα)
    Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2017 ώρα 19:15
Θέλω να σας αναφέρω κάποια προβλήματα που συναντάω στην θητεία μου ως φαντάρος στο στρατόπεδο του Μπουγά στην Λάρισα! Εκτός το ότι καθίσαμε και μαγειρέψαμε για τους προσφυγές κοτόσουπα και εμείς τρώγαμε φακές, το ότι μας συμπεριφέρονται λες και είμαστε "ζώα", μας ανακοίνωσαν ότι θα πάμε σε νυχτερινή άσκηση 4 ημερών οπού θα κοιμηθούμε σε σκηνές κάτω από αυτές τις καιρικές συνθήκες, το χιόνι να φτάνει τα 10 εκατοστά και η θερμοκρασία να μην ξεπερνάει τις πρωινές ώρες τους -8! Αυτά είχα να σας αναφέρω. Παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας ή το σχόλιό σας και προτείνετε τρόπους αντιμετώπισης τέτοιων καταστάσεων.
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2017 ώρα 20:09
TΊποτα δεν μπορείς να κάνεις
Επιστροφή στην κορυφή
samloxias Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 12/Φεβρουαρίου/2013
  Παράθεση samloxias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιανουαρίου/2017 ώρα 23:09
Στρατοπεδάρχη μετέφερε αυτό το θέμα απο το συγκεκριμένο στρατόπεδο και να το βάλεις γενικά, κυτίο παραπόνων για όλα.
το θέμα είναι που θα πάμε να κρυφτούμε γ@μ τομου
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2017 ώρα 01:42
Είναι εκτός δικού μου Στρατόπεδου η αρμοδιότητα αυτή να περιμένετε να παρέμβει ο Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Για τους πρόσφυγες δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα θα σας πούνε και ρατσιστές αν το κάνετε τώρα για τις κακές καιρικές συνθήκες και την 4ημερη άσκηση να βγείτε παραπονούμενοι; Να κάνετε αναφορά για ΕΔΕ στο ΓΕΣ; Κανένας δημόσιος υπάλληλος δεν τιμωρήθηκε ακόμα και για σοβαρά θέματα ποσο μάλλον για ενα τόσο απλό θέμα. Φίλος υπαξιωματικός της Πολεμικής Αεροπορίας όταν υπηρετούσε στην ΣΤΥΑ το 2008 τον πήραν μαζί με όλους τους υπόλοιπους σπουδάστες άντρες και γυναίκες στους -13 βαθμούς στην Πάρνηθα χειμωνιάτικα για εκπαίδευση. Τι να λεέι τώρα αυτό; Ούτε παραπονέθηκαν ούτε και κάναν φασαρία!
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2017 ώρα 15:01
Αρχικά αποστάλθηκε από charjman

Θέλω να σας αναφέρω κάποια προβλήματα που συναντάω στην θητεία μου ως φαντάρος στο στρατόπεδο του Μπουγά στην Λάρισα! Εκτός το ότι καθίσαμε και μαγειρέψαμε για τους προσφυγές κοτόσουπα και εμείς τρώγαμε φακές, το ότι μας συμπεριφέρονται λες και είμαστε "ζώα", μας ανακοίνωσαν ότι θα πάμε σε νυχτερινή άσκηση 4 ημερών οπού θα κοιμηθούμε σε σκηνές κάτω από αυτές τις καιρικές συνθήκες, το χιόνι να φτάνει τα 10 εκατοστά και η θερμοκρασία να μην ξεπερνάει τις πρωινές ώρες τους -8! Αυτά είχα να σας αναφέρω. Παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας ή το σχόλιό σας και προτείνετε τρόπους αντιμετώπισης τέτοιων καταστάσεων.

Πάρε αναβολή λεβέντη... Στρατός τι να κάνουμε. Μερικές φορές πρέπει να μπορείς να τιμάς και αυτά που σου έδωσε απλόχερα ο θεούλης. Μάλλον μερικοί μόνο για τίποτα γκομενάκια είστε.
Επιστροφή στην κορυφή
ImperatorIoannes Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 26/Ιουνίου/2016
  Παράθεση ImperatorIoannes Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2017 ώρα 13:52
Ρε φίλε στρατός είσαι. Τι περίμενες;
Οι ήρωες ποτέ δεν πεθαίνουν, αλλά πέφτουν και το χώμα, με το να πίνει το αίμα τους, τους ξαναγεννά.
Επιστροφή στην κορυφή
AtomicYeti Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 03/Ιουνίου/2015
  Παράθεση AtomicYeti Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:16
Προσπάθησε να ακολουθείς και φρόντισε να μην γίνεις Omega Wolf. Γιατι μετά η κατάληξη είναι μία. Δεν έχει μεγάλες διαφορές απο την κοινωνία, απλά έχει ξερή ιεραρχία.

Destiny comes to those who listen,the rest will meet their fate!
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 01:23
Αρχικά αποστάλθηκε από charjman

Aν ήσουν στον Έβρο τι θα έκανες δηλαδή;
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
nikgr Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikgr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2018 ώρα 12:52
Το ζητούμενο κατά τη Θητεία είναι να σου τύχουν καλοί αξιωματικοί και καλοί συνάδελφοι, τότε ξεπερνάς και τις ασκήσεις και τις υπηρεσίες !
Επιστροφή στην κορυφή
Zodiac311 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: Σήμερα -
  Παράθεση Zodiac311 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Σήμερα - ώρα 11:50
311 ΕΜΑ Εβρος. Εχω να αναφερω προβλημα με λοχιες-αρχιλοχιες οι οποιοι ενω καθονται στην σκοπια και παιζουν με το κινητο (χωρις εξαρτηση κράνος οπως προβλεπεται εννοειται) μιλανε υβριστικά (του τυπου '' ρε βλαμενε'', '' βλακας εισαι; '' κτλπ). Εκτος αυτου τα ιδια ατομα εχουν παρατηρηθει επανελλημενα να κλωτσανε σκυλια εντος στρατοπεδου, το επομενο βημα μου ειναι μυνηση προς τον διοικητη της ΕΜΑ για κακοποιηση ζωων καθως και αναφορα του θεματος στην Ταξιαρχια. Θεματα που αναφέρω δεν ειναι μεμονωμένα περιστατικα αλλα συχνα φαινομενα που γνωρίζουν σχεδον ολοι οι στρατιωτες της μοναδας. Υπηρεττω την πατριδα μου και οχι εποπ που δεν εχουν θεση στον στρατο, ειμαι (εκτος απο στρατιωτης) και Ελληνας πολιτης και δεν δεχομαι τετοιες συμπεριφορες απ την στιγμη που φευγω απ την οικογενεια μου για να υπηρετήσω. Παρακαλω να γίνει καποια ενεργεια για οσα ανεφερα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.