Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάθλιψη και Βοήθεια

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Jim447 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Jim447 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κατάθλιψη και Βοήθεια
    Αποστολή: 06/Απριλίου/2017 ώρα 15:42
Λοιπον, ενας παιδικος μου φιλος τωρα αντιμετωπιζει πρόβλημα με κατάθλιψη. Σε μικρη ηλικια εχασε τον πατέρα του και αυτο τον επηρεασε αρκετα, τώρα τελευταια αρχισε να επιδεινώνεταιη καταστασή του.
Εγω σαν φιλος, περα απο το να του προτείνω επαγγελματικη βοηθεια, τι μπορω να κανω για να τον βοηθησω ; Εστω να τον κανω να χαρει λιγο.
Ευχαριστω εκ των προτέρων
🇬🇷 ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ🇬🇷
Επιστροφή στην κορυφή
Titou24 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Titou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2017 ώρα 16:51
Πολυ σωστο εκ μερους σου αυτο που του προτεινες :)

Βγαινε μαζι του συχνα πυκνα για ποτο και τετοια... ταξιδια αναψυχης... γκομενες(?)ψυχοθεραπευτης(?!)

Εσυ σαν φιλος του τον ξερεις... συζητα μαζι του και θα βρεις την λυση ;) !
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2017 ώρα 23:26
Να πάει σε ειδικό πριν να είναι αργά και να τον πιέσεις να πάει.
Επιστροφή στην κορυφή
Kari Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 28/Μαρτίου/2017
  Παράθεση Kari Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2017 ώρα 23:39
Εγώ είχα σχέση με κοπέλα που είχε κατάθλιψη... Δυστηχώς μόνο το 10-15% τον Ανθρώπων θεραπεύονται... Θα σε φτάσει στα όρια της τρέλας ο φίλος σου... Εγώ με αυτή την κοπέλα κόντεψα να πάθω και εγώ κατάθλιψη... Συμβουλή ... Καλύτερα να αποστασιοποιηθής όσο είναι καιρός... Θα σε τρελάνει η συμπεριφορά του... Εγώ πήγα σε γιατρό δικό μου και στον γιατρό της κοπέλας (μόνος μου) και μου είπαν και οι δύο " Δυστηχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι... Εκεί που την βλέπεις καλά ... Ξαφνηκά θα πέφτει πάλι στην κατάθλιψη" Ασε το φίλο σου... Δεν μπορείς να τον βοηθήσεις... Ας πέρνει τα φαρμακά του και... Από μακρυά και αγαπημένοι.-
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.