Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2017 Γ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Enastagrigora Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 07/Απριλίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Enastagrigora Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2017 Γ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)
    Αποστολή: 07/Απριλίου/2017 ώρα 16:59
Πριν λίγο έβαλα τα στοιχεία μου στο Stratologia.gr και μου έβγαλε ότι είμαι υπόχρεως κατάταξης με την Γ ΕΣΣΟ και πρέπει να παρουσιαστώ στην Τρίπολη (124 ΠΒΕ)

Είναι κανένας άλλος για εκεί;

Και έχω μια απορία, εγώ είμαι στο Στρατό ξηράς, πως γίνεται και πήγα στο συγκεκριμένο ΚΕΝ; Εϊναι και για Αεροπορία και για Ξηράς;

Όπως και να έχει καλή θητεία να έχουμε
Επιστροφή στην κορυφή
xlapatsas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Απριλίου/2017
  Παράθεση xlapatsas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Απριλίου/2017 ώρα 00:20
Ενας ακόμα εδώ ενδιαφερομένος, μόλις το έμαθα. Σπάστηκα λόγω χιλιομέτρων και απόστασης αλλά τι να κάνεις. Όσον αφορά για τον στρατό ξηράς διαθέτει και αεροπορία το συγκεκριμένο στρατόπεδο
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Enastagrigora Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Απριλίου/2017 ώρα 02:11
Να'τος ο πρώτος. Εσύ από που είσαι; Πάντως εμένα από Αθηνα δεν μου φαίνεται αρκετά μακρια να σου πω την αλήθεια.2 ωριτσες με τα ΚΤΕΛ ειναι.

Ευχαριστώ για την διευκρινηση, το έψαξα τελικα και απο οτι καταλαβα το στρατοπεδο ανήκει στην Πολεμικη Αεροπορια (είναι στρατιωτικό αεροδρόμιο με εγκαταστάσεις) και εκεί απλά εκπαιδεύεται το πεζικό (παλιά και το Ναυτικό).

Για να πω την αληθεια δεν μου αρεσουν καθολου αυτα που εχω ακουσει - διαβάσει ακόμα και στο συγκεκριμενο site.

Λένε ότι ίσως είναι απο τα χειρότερα κέντρα για Πεζικό με τρελά καψώνια και πολύ τρέξιμο ενώ στην Αεροπορία δεν κάνουν ούτε το 1/10 από αυτά που κάνουν στο Πεζικό.

Απλά ελπίζω να έχουν αλλάξει γιατί αυτά τα διάβασα σχετικά παλιά (3 χρονια ας πουμε αλλά το λένε και πιο πρόσφατα).

Αυτό που με καθυσυχάζει πιο πολύ είναι ότι λένε ότι οι εγκαταστάσεις είναι πάρα πολύ καλές πολύ καλύτερες από τα άλλα κέντρα στρατού ξηράς γιατί ουσιαστικά είναι Πολεμικη αεροπορία και εκεί είναι πιο καλά.

Εσύ αλήθεια είσαι πεζικό ή αεροπορία;

Επιστροφή στην κορυφή
xlapatsas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση xlapatsas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2017 ώρα 05:21
Πεζικό απο λάρισα, το θέμα είναι τι ώρα να φύγω τι να πάρω και απο πού, Μπάχαλο. Όσον αφορά για τα θέματα καψονιών δεν γνωρίζω επι του θέματος, Στρατός είναι.
Γνωρίζει κάποιος αν πάρεις αναβολή ξαναπάς στο ίδιο στρατόπεδο; Γιατί προσωπικά εμένα αυτό εγινε, Λές και το κάνανε επίτηδες.
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Enastagrigora Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2017 ώρα 14:42
Είσαι λίγο μακριά ισχύει.

Κοίτα μήπως πάρεις τρένο για Αθήνα και μετά ΚΤΕΛ για Τρίπολη ή ψάξε να δεις αν υπάρχει απευθείας διαδρομη με τα ΚΤΕΛ.

Πάντως ναι αν πάρεις αναβολή τότε αλλάζει το στρατόπεδο. Εμένα με είχαν στείλει σε άλλο στρατόπεδο πριν παρω αναβολή και τώρα σε αυτό της Τρίπολης.
Επιστροφή στην κορυφή
Alexandros13 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2016
  Παράθεση Alexandros13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2017 ώρα 16:01
Δύσκολο κέντρο παιδιά έχει αρκετό τρέξιμο, αναφορές κλπ αλλα έχει πολύ καλές εγκαταστάσεις (κρεβάτια χωρίς κοριούς, μπάνια, νιπτήρες). Φαγητό μέτριο. Ύπνος το μεσημέρι ούτε για πλάκα. Αυτά απο εμένα που ήμουν εκεί τον Σεπτέμβριο (346).
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Enastagrigora Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2017 ώρα 20:44
Καλύτερα να σου πω, προτιμώ κεντρο με καλες εγκαταστασεις και δυσκολο παρα χαλαρο κεντρο με σαπια κτηρια και κρεβατια.

Νερό ζεστό υπάρχει άφθονο;
Οι υπηρεσίες είναι πολλες;

Επιστροφή στην κορυφή
stijn92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Απριλίου/2017
  Παράθεση stijn92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 13:15
Πεζικό από Λάρισα κι εγώ, μπαίνω 16 Μαΐου.
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Enastagrigora Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 20:13
Την ίδια μέρα μπαίνουμε φίλε.

Αλήθεια εσύ τι ώρα σκέφτεσαι να πας;

Εγώ το σκέφτομαι γιατί αν η εσσο δεν ειναι γεμάτη (που μαλλον δεν θα είναι) παίζει να με χωσουν με το καλημερα σε αγγαρειες αν μπω πρωι.
Επιστροφή στην κορυφή
stijn92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση stijn92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 21:14
Δεν έχω ιδέα...
Λογικά μέχρι νωρίς το μεσημέρι δεν πρέπει όσοι παρουσιάζονται να είναι εκεί;

Επιστροφή στην κορυφή
xlapatsas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση xlapatsas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 21:23
Φιλε απο Λάρισα με τι θα πάς?
Επιστροφή στην κορυφή
stijn92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση stijn92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 21:26
Κοίτα, εγώ θα είμαι ήδη Αθήνα από τις 14, οπότε απλά θα ξυπνήσω το πρωΐ στις 16 και θα πάρω το ΚΤΕΛ για Τρίπολη
Επιστροφή στην κορυφή
xlapatsas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση xlapatsas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 21:28
Καλώς, έλεγα να πάμε παρέα αλλά δεν πειράζει
Επιστροφή στην κορυφή
stijn92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση stijn92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 21:30
Έλα Αθήνα και φεύγουμε μαζί από κει
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Enastagrigora Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2017 ώρα 22:34
Ναι ρε μάγκες μαζευτείτε Αθήνα να πάμε ομαδικά :P

υποτιθετε οτι πρεπει να παρουσιαστουμε μεχρι τις 14:00 (καπου εκει) αλλά έχω διαβάσει ότι πρακτικα μπορεις να πας μεχρι και να δυσει ο ήλιος.

Εγω λογικα παντως θα παρουσιαστω καπου στην μεση, δηλαδή λεω 11:00 να ειμαι εκεί να βρω και ρουχα με την ησυχια μου κτλ.

Επιστροφή στην κορυφή
PSARAKAS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση PSARAKAS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2017 ώρα 15:14
Παιδια 16-05 απο Λαρισα θα κατεβω με αυτοκινητο οποιος θελει ερχεται να μοιραστουμε και τα εξοδα. Μπορει να παμε απο την προηγουμενη αθηνα και φευγουμε πρωι πρωι απο εκει.
Επιστροφή στην κορυφή
Πάνος 7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πάνος 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Απριλίου/2017 ώρα 19:16
Καλησπερα φιλε θα ήθελα να σε ρωτήσω απο που ξεκινάνε τα ΚΤΕΛ απο Αθήνα-Τριπολη, καμία οδό.
Επιστροφή στην κορυφή
Πάνος 7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πάνος 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Απριλίου/2017 ώρα 21:34
Καλησπερα γνωρίζει κανείς απο που ξεκινάνε τα ΚΤΕΛ για Αθήνα-Τριπολη και που πωλούνται εισιτήρια ;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>