Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 09/Μαΐου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) - 2017
    Αποστολή: 09/Μαΐου/2017 ώρα 21:32
Καλησπέρα στο φόρουμ
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει
Δίνω πανελλήνιες φέτος.. Και απο στρατιωτικες με ενδιαφέρει πρώτα η σχολή Ικάρων , και μετά η νέα σχολή που ιδρύθηκε η ΣΜΥΑ
Έχω τρέλα με τ αεροπλάνα , οπότε γι αυτό και οι επιλογές μου
Όσον αφορά τα αθλήματα τώρα
Τα όρια για την Ικάρων ιπτάμενοι και τα όρια για τη ΣΜΥΑ είναι διαφορετικά
Εγώ με ποια θα εξεταστώ; Και επίσης αν κοπω στα όρια της σχολής Ικάρων , μπορώ να εξεταστώ εκ νέου για τα όρια της ΣΜΥΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2017 ώρα 21:47
Εξαρταται για ποσο εχει κοπει αν πχ στο χιλιαρι κανεις 4 25 κοβεσαι ικαρων περνας σμυα δεν τα ξανα δινεις,
Επιστροφή στην κορυφή
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2017 ώρα 23:00
Α τέλεια ευχαριστώ.
Επίσης κάτι ακόμα
Ξέρει κανείς.. οπτική οξύτητα 10/10 , μέχρι τι βαθμό μυωπίας είναι?;
Και επίσης αν δουν οπτική οξύτητα λιγότερο από 10/10 , μπορεί να υπάρξει κάποια αναβολή , να κάνω εγχείρηση διόρθωσης και να ξαναπάω στη σχολή?;
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2017 ώρα 23:39
Αρχικά αποστάλθηκε από spyros-haf

Α τέλεια ευχαριστώ.
Επίσης κάτι ακόμα
Ξέρει κανείς. Οπτική οξύτητα 10/10, μέχρι τι βαθμό μυωπίας είναι;
Και επίσης αν δουν οπτική οξύτητα λιγότερο από 10/10, μπορεί να υπάρξει κάποια αναβολή, να κάνω εγχείρηση διόρθωσης και να ξαναπάω στη σχολή;

10/10 σημαίνει πως δεν πρέπει να έχεις μυωπία.

Επίσης στην Ικάρων δεν δέχονται ούτε με laser, διάβασε και κανένα νήμα στο φόρουμ, είναι απαντημένα αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 00:28

Α τέλεια ευχαριστώ.
Επίσης κάτι ακόμα
Ξέρει κανείς. Οπτική οξύτητα 10/10, μέχρι τι βαθμό μυωπίας είναι;
Και επίσης αν δουν οπτική οξύτητα λιγότερο από 10/10, μπορεί να υπάρξει κάποια αναβολή, να κάνω εγχείρηση διόρθωσης και να ξαναπάω στη σχολή;

νομιζω δεν πρεπει να εχεις καθολου μυωπια για την ικαρων ακομη και εγχειρηση με λειζερ δεν τους δεχονται
Επιστροφή στην κορυφή
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 08:55
Ναι ξέρω ότι στην Ικάρων δεν δέχονται ούτε διόρθωση
Η διόρθωση μπορεί να είναι πχ και φακοί επαφής ή κάτι τέτοιο;
Και μία λεπτομέρεια που δεν ξέρω... Αν στις ΠΚΕ πάω και δεν έχω διορθώσει την μυωπία... Γίνεται να πάω μετά να τη διορθώσω και να μπω στη σχολή; Ή με κόβουν?;
Επιστροφή στην κορυφή
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 10:09
Και κάτι άλλο ρε παιδιά..
Είδα ότι σε όλες τις σχολές λέει οπτική οξύτητα 10/10 .. Με ή χωρίς διόρθωση...
Όλα δηλαδή τα άτομα που είναι σε στρατιωτικές σχολές..Ή δεν έχουν μυωπία...Ή έχουν όλοι κάνει λέιζερ?;

Επιστροφή στην κορυφή
Gr_Ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Gr_Ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 12:01
Σορρυ που θα στο πω , δεν ξέρεις να διαβάζεις μάλλον , στο φόρουμ υπάρχει θέμα για μυωπία κτλπ , κάτσε με προσοχή και διάβασε , αν το έκανες απο την αρχή ίσως να μην εστελνες ουτε ένα μήνυμα.
Επιστροφή στην κορυφή
GofGof Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 25/Μαΐου/2016
  Παράθεση GofGof Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 15:37
Με διορθωση ενδεχομένως εννοεί ''με γυαλλια''. Εγω ειχα 8/10 χωρις και 10/10 με, γιατι μου βρηκαν ενα μικρο αστιγματισμο με υπερμετροπια
Επιστροφή στην κορυφή
GofGof Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 25/Μαΐου/2016
  Παράθεση GofGof Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 15:38
Βεβαια δεν εδινα για αεροπορεια αλλα για ευελπιδων οπλα και ξαναδινω
Επιστροφή στην κορυφή
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 17:22
Α με γυαλιά ή φακούς έτσι?;
Είναι σίγουρο αυτό?;
Καλή επιτυχία επίσης
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2017 ώρα 18:05

Α με γυαλιά ή φακούς έτσι;
Είναι σίγουρο αυτό;
Καλή επιτυχία επίσης

παιδια για ικαρων ειναι πολυ αυστηρα ουτε διοδθωση ουτε τπτ δεν πρεπει να εχεις καθολου μυωπια για να μπεις ακομα και εχγειρηση αν εχεις κανει και πας μετα το διακρινουν και κοβεσαι. Επισημαινω ΜΟΝΟ για την σχολη ικαρων ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ στις πολοιπες δεν θπαρχει προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2017 ώρα 01:31
Καλησπέρα παιδιά
Τα αθλήματα τα οποία θα δώσω για σχολή Ικάρων.. Περιέχουν και την κολύμβηση
50μ σε 2 λεπτά
Επειδή εγώ είμαι από ορεινή περιοχή.. και δεν υπάρχει και κάποια πισίνα που να είναι σε λειτουργία αυτή τη περίοδο
Ξέρει κανείς.. Πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι το όριο των 2 λεπτών για τα 50μ;
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2017 ώρα 04:17
Δεν έχω χρονομετρήσει ποτέ, αλλά μου ακούγεται αστεία εύκολο 50 μέτρα σε 2 λεπτά.
Εκτός αν δεν ξέρεις να κολυμπάς.

Επιστροφή στην κορυφή
spyros-haf Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση spyros-haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2017 ώρα 22:20
Ναι ρε φίλε... Και μένα εύκολο μου ακούγεται.. αλλά ποτέ δε ξέρεις.. Γι αυτό και ρωτάω
Επιστροφή στην κορυφή
vasilis13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση vasilis13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2017 ώρα 09:11
Καλημέρα. Το κολύμπι είναι εύκολο όπως μου είχανε πει κάτι παιδιά όταν έδινα ΠΚΕ στην ευελπίδων.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.