Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2018 Α ΕΣΣΟ - ΚΕΠΒ (Θηβα)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 5>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Chris98 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Chris98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2018 Α ΕΣΣΟ - ΚΕΠΒ (Θηβα)
    Αποστολή: 12/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 23:28
Και εγώ παρουσιαζωμαι θήβα 18/1 από δράμα. Πιο λέτε είναι το καλύτερο μέσω για να πάω κτελ η οσε; Καλή μας θητεία
Επιστροφή στην κορυφή
paris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση paris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 22:11
Επειδή αν και μεγάλος...30 κλείνω... Ήλθε η ώρα του στρατού... Θα ήθελα την βοήθεια σας.
Παρουσιάζομαι τον Γενάρη στην Θήβα... Ξέρει κανείς τι κλίμα επικρατεί εκεί; Επίσης τι πραγματα να πάρω μαζί μου... Γιατί ο καθένας μου λέει τα δικά του...
Επιστροφή στην κορυφή
paris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση paris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 22:19
Καλή θητεία Χρήστο!
Τα μέσα μεταφοράς ακόμα δεν τα έψαξα...
Επιστροφή στην κορυφή
’γνωστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ’γνωστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 22:38
Οσέ σίγουρα, εγώ από Θεσσαλονίκη με τρένο δεν ταλαιπωρήθηκα (μπήκα τώρα τον Νοέμβριο).
Επιστροφή στην κορυφή
’γνωστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ’γνωστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 23:15
Μας έδωσαν :3 χιτώνια - 3 παντελόνια-άρβυλα-λουκάνικο - τζόκεϊ- 1 φούτερ - 3 κοντομάνικα - 3 ζευγάρια κάλτσες - βρακί ( ασχολίαστο) - φανελάκι - πετσέτα - παγούρι. Οπότε πάρε εξτρά κάλτσες, εσώρουχα,1 πετσέτα, περιλαίμιο πράσινου χρώματος, ισοθερμικά, χαρτιά υγείας, πολύμπριζο για να φορτίζετε και ότι χρειάζεστε για την προσωπική υγιεινή σας. Τα άρβυλα ένα νούμερο μεγαλύτερο σας προτείνω και για σιγουριά πάρτε και πάτους. Υπήρχε θέμα με την διαθεσιμότητα και τα νούμερα στα ρούχα. Δεν χρειάζεστε πολλά πολιτικά. Από υπηρεσίες και εξόδους εμείς του Νοεμβρίου ήμασταν καλά.
Επιστροφή στην κορυφή
JohnG Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JohnG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 13:21
Κι εγώ παρουσιάζομαι 16/1 ΚΕΠΒ από Αθήνα. Διαβάζοντας το φόρουμ είδα ότι είναι καλύτερα να πάρω/πάρουμε το ΚΤΕΛ διότι μας αφήνει απέξω από το στρατόπεδο εάν είμαστε αρκετοί φαντάροι. Αντίθετα με τον ΟΣΕ πρέπει να πάρουμε ταξί. Με τα πόδια από το σταθμό βλέπω ότι είναι μακριά.

Γνωρίζει κανείς εάν μπορούμε να επιλέξουμε το μέσο που θα γράψει ο υπάλληλος του φρουραρχείου στην κάρτα επιβίβασης; Δηλαδή εάν θέλουμε να πάμε με ΚΤΕΛ, μην μας γράψει με τρένο.
Επιστροφή στην κορυφή
ΖΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΖΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 03:04
Καλησπέρα και καλή θητεία σε όλους! Ποιος είναι για Πυροβολικό Θήβα με τη Α’ΕΣΣΟ 2018;
Επιστροφή στην κορυφή
paris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση paris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 22:46
Καλή μας θητεία!
Αρχισαμε να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα... Ψυχολογικα γιατι υλικά ποιο μετά... Ενημερωνομαστε για την ωρα Παρουσιασης ή παμε οποτε θελουμε; Τι εξετασεις πρεπει να εχουμε μαζι μας; Τις κανουμε δωρεαν;
Επιστροφή στην κορυφή
ΖΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΖΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 01:12
Πάλι καλα εγώ από Χαλκιδα.. τουλάχιστον η Θήβα είναι μισή ώρα δρόμος! Για θηβα εχω ακουσει καλα λόγια για το στρατόπεδο. Καταρχας Ιανουάριο που θα παμε θα χει ψωφοκρυο εκεί πάνω (ίσως έχουμε και κανα χιόνι όσο είμαστε εκεί). Από καθαριότητα, σε σχέση με αλλά στρατόπεδα αυτό είναι «Χιλτον»!
Επιστροφή στην κορυφή
zoisk90 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 17/Δεκεμβρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση zoisk90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 20:23
Καλησπέρα φίλε! Για συγκεκριμένη ώρα δεν ξέρω εγώ αλλά λογικά όσο πιο νωρίς (για τα ρουχα πιο πολύ, νούμερα κτλ). Εξετάσεις, μολις σου ρθει το χαρτί κατάταξης που θα δώσει η αστυνομία, το παίρνεις κ πας στο νοσοκομείο δωρεάν και βγάζεις μια ακτινογραφία θώρακος!
Επιστροφή στην κορυφή
Paris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Paris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 18:32
Μην γελάσετε με την ερώτηση... Τι Σακουβαγιαζ παίρνουμε για το στρατό; Σχέδιο παραλλαγής ή ότι να ναι; Το ίδιο και με εσώρουχα φανέλες (Έχει πλυντήρια; Ένα 20ήμερο Δεν καθόμαστε;).
Επιστροφή στην κορυφή
Prowler Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Prowler Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 05:11
15.01 Θήβα υγειονομικό! Από Πειραιά.
Επιστροφή στην κορυφή
zoisk90 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση zoisk90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 13:27
Νομίζω παίρνουμε οποίο σακβουαγιάζ έχουμε απ το σπίτι. Βέβαια απλό έτσι; Όχι κανένα λεοπαρ ας πούμε η με σχέδια γιατί έχουν ακουστεί κάτι κουφά.:D στα ρούχα πάλι το ίδιο ισχύει. Βέβαια για τα φανελάκια κτλ μάλλον σίγουρα παραλλαγής.(διάφορα ακούγονται για το τι δίνουν στο στρατό και τι όχι). Τώρα για πλυντήρια αυτό δε το γνωρίζω. Ναι ένα 20ημερο είναι νομίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
Paris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Paris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 23:23
Zoisk σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Το δύσκολο είναι που να βρει κανείς φανέλες κ εσώρουχα παραλλαγής...
Επιστροφή στην κορυφή
Skritzi Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2017
  Παράθεση Skritzi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 10:51
Τα φανελακια λογικα εννοει τα κοντομανικα τα στρατιωτικα. Τωρα εσωρουχα μπορεις να παρεις και με την πεπα το γουρουνακι Εαν θες .
Επιστροφή στην κορυφή
zoisk90 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση zoisk90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 17:02
Οχι και εσωρουχα παραλλαγης. Ειπαμε ! Φανελακια ομως ναι!
Επιστροφή στην κορυφή
Paris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Paris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 19:25
Μην βαράτε και σεις... που να ξέρω και εγώ... Δεν έχω ξαναπάει... εξωθερμικά παίρνουμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 08:53
Εσωθερμικά μάλλον εννοείς.

Εννοείται, ειδικά αν σε στείλουν κάπου στον Έβρο.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 5>