Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 111213
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2018)
    Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 19:56
Παιδιά ξέρει κανείς τι θα γίνει με τους υπεαριθμους οβα;
Επιστροφή στην κορυφή
Εποπ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Εποπ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 23:09
Γεια σας είμαι 19 έχω απολυτήριο Λυκείου και δυπλομα αγγλικών έχω πιθανότητες :/?
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 23:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Μιχάλης

Παιδιά ξέρει κανείς τι θα γίνει με τους υπεαριθμους οβα;

Οι υπεραριθμοι είναι λίστα επιλαχόντων, και ισχύει μέχρι τον Δεκέμβριο.
Αν παραιτηθεί κανείς η απολυθει, θα καλέσουν απο τους υπεραριθμους.
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 00:38
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 01:03
Αν βγει προκήρυξη έχουμε δικαίωμα να κάνουμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Yianni Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Σεπτεμβρίου/2018
  Παράθεση Yianni Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 10:51
Καλημερα, να ευχαριστησω τα μελη που απαντησαν στην δικη μου ερωτηση (χωρις να προσβαλλω αλλους βεβαιως) ταυτοχρονα να παρω το "βημα" να πω την αποψη μου σερβιρισμενη με τα χρονια που με συνοδευουν.
Πιστευω οτι σημερα δεν γινονται αυτα που παλια στην εποχη μου, ηταν το μετρο, δηλ, ειχες μεσο περναγες, η μοριοδοτηση εχει νοημα και εμποδιζει την "παραμετροποιηση" των υποψηφιων. ΕΔΩ τονιζω οτι καπου καποιοι εχουν μορια που ειναι σιγουρα σκοτεινα και ετσι υπαρχουν εξαιρεσεις στον κανονα.
Μην φοβηθειτε να δωσετε οταν θα βγει προκ/ξη, ειναι δικαιωμα σας και μαλιστα καθηκον σας να υπηρετησετε οσοι το θελετε και το αγαπατε.
Ειναι αξιοπρεπεστατη δουλεια με οτι συνεπεγετε αυτο (σκοπιες, αγγαρειες, τρεξιμο, μακρια απο το σπιτι σας κλπ.) και οσοι εχετε κεφι θα γινεται απαραιτητο κομματι στην μοναδα στους συν/φους και γιατι οχι στον διοικητη.
Θα εχετε μισθο, συνταξιμα ετη, και ισως οικογενεια.
Σε οσους πανε μονο για το μισθο και περασετε, δειτε την θεση απο αλλη οπτικη γωνια και στο τελος και εσεις θα την αγαπησετε και θα πατε καλα.
Αυτα τα λιγα λογια ελπιζω να μην παρεξηγησετε δεν κανω τον ρητορα, δεν ειμαι παρα πατερας ενος που υπηρετει στον Λαγο, και θελει να δωσει εξετασεις οταν ερθει η ωρα
(μαλιστα το ζητησε ο ιδιος με μεγαλη μου εκπληξη).
Οσο για το τι εζησα απο το 1979 εως το 1985 απο μεσα εξετασεις και προκυρηξεις για να μην τα γραφω και απασχολω σας λεω μονο οτι μπηκα με σειρα 3 σε διαγωνισμο και βρεθηκα εκτος με το αιτιολογικο της ισοβαθμιας, καιαυτο ειναι μονο μια ιστορια για τις αλλες οποιος θελει να μαθει σε αλλη συζητηση
ευχομαι να παθετε αυτο που θελετε Φιλικα Γιαννης
Επιστροφή στην κορυφή
User Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση User Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 15:59
Στόχος προκυρυξη δείχνουν τα μόρια του πρώτου και τελευταίου το βύσμα δύστυχος ακόμα κυριαρχεί επειδή προκυρυξη δεν γίνονται μέσω ασεπ αλλά από την υπηρεσία
Επιστροφή στην κορυφή
Agathius Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Agathius Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 02:26
Δεν μας βλέπω πάντως το 2018, και ούτε σύντομα. Κρίμα στα παιδιά που θέλουν να πάνε για να υπηρετήσουν μόνιμα και όχι για τα λευτά - οι γονείς μου έχουν τόσα στρέμματα και 6-7 σπίτια αλλά θέλω να τα νοικιάσω και να ζήσω στον στρατό, θα το έκανα απο Πανελλήνιες αλλά ποτέ δεν κατάφερα να διαβάσω πέρα απο Αγγλικά που έχω Profficiency και ιστορία.

Κρίμα πάντως στον θεσμό και κρίμα στο κόμπλεξ που έπρεπε να διαβάσουμε απο το 2007-2010 στα παιδιά που μπήκαν τότε. Και κρίμα που δεν ισχύει το σύστημα Αγγλίας και Αμερικής εδώ, έχουμε μείνει ακόμα αιώνες πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Aristos Crypton G.7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Aristos Crypton G.7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 21:29
Λίγο υπομονή παίδες όλο και κάτι θα γίνει
Επιστροφή στην κορυφή
Stratis nikolias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Stratis nikolias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 00:13
Προεκλογικα ξερουμε αν θα βγη κατι για εποπ;
Επιστροφή στην κορυφή
User Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση User Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 10:15
Υπομονή παιδιά του χρόνου είναι 1 προς 1 προσλήψεις
Επιστροφή στην κορυφή
Σαραντος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σαραντος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 16:27
Τι πιστευεται προεκλογικα θα γινουν προσληψης εποπ η μπαααα;
Επιστροφή στην κορυφή
Stratis nikolias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Stratis nikolias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 23:24
Καλησπερα παιδια μηποω ξερουμε προεκλογικα το 2019 αν θα βγη προσληψη για εποπ;
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:57
Παιδια τι πιστεβεται προεκλογηκα θα βγη προκιρηξη για εποπ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek Soldier Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greek Soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 21:06
Λογικά ναι..
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχαλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχαλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 13:46
Παιδια ξερουμε ποτε και αν θα βγη προκυρηξη για επο η για οβα προεκλογικα;
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 17:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Μιχαλης

Παιδια ξερουμε ποτε και αν θα βγη προκυρηξη για επο η για οβα προεκλογικα;

Όχι.
-Και παρενθετικά αναφέροντας- καλό είναι να μην ξαναβγεί, και να γίνει μόνο από πανελλήνιες, για να είναι πιό αξιοκρατικό και δίκαιο, και γιατί όχι, να ανέβει το γραμματικό επίπεδο των επιτυχόντων.
Ή αν είναι με απολυτηριο, να αναρτώνται τα αποτελέσματα με αναλυτική μοριοδότηση Των επιτυχόντων στο ίντερνετ όπως στους Ειδικούς Φρουρούς ή στις ΑΕΝ.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 111213
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.