Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
laz_3 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση laz_3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 24/Αυγούστου/2009 ώρα 21:47
Τι θελεις για να γινεις ειδικος φρουρος;
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2009
  Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 04:13
Αρχικά αποστάλθηκε από laz_3

Τι θελεις για να γινεις ειδικος φρουρος;
το γουσταρεις το επαγγελμα αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
laz_3 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση laz_3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 15:45
Οχι απλως θελω να μαθω καποια πραγματα σχετικα με αυτο το επαγγελμα
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 18:30

Οχι απλως θελω να μαθω καποια πραγματα σχετικα με αυτο το επαγγελμα
αστο καλυτερα αφου δεν το γουσταρεις θα τα παρατησεις πριν ορκιστεις πιστεψε με... Ειναι πολλα τα ατομα που το κανουν αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 18:53
Γιατι φιλε μου; Επειδη ενδιαφερομαι εγω απο ποια αποψη Το λες;
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 19:15
Αρχικά αποστάλθηκε από xxxxx

Γιατι φιλε μου; Επειδη ενδιαφερομαι εγω απο ποια αποψη Το λες;
ειναι πολλοι αυτοι που τα παρατανε γιατι πανε για την επαγγελματικη αποκατασταση και οταν μπαινουν στο σωμα συναντανε πραγματα που δεν το περιμεναν... Για αυτο αμα δεν το γουσταρεις μην κανεις τον κοπο να κανεις τα χαρτια σου... Τζαμπα χρονο θα χασεις...
Επιστροφή στην κορυφή
laz_3 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση laz_3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 20:27
Ευχαριστω πολλυ φιλε... Απλως ψαχνομαι για δουλεια
που εχει σιγουρο μισθο
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 23:43

Ευχαριστω πολλυ φιλε... Απλως ψαχνομαι για δουλεια
που εχει σιγουρο μισθο
γιατι παλικαρι μου θελεις να γινεις στοχος για σιγουρο μισθο; Βρες αλλο επαγγελμα... Αν μπεις στο σωμα αυτο χωρις να το γουσταρεις κακο στο σωμα κανεις με αυτην την νοοτροπια...
Επιστροφή στην κορυφή
nasa Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση nasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:57
Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια πανω στο θεμα των ειδικων φρουρων. Εχω αρχισει να σκεφτομαι πολυ εντονα οτι στην επομενη προκυρηξη να κανω τα χαρτια μ! Ηθελα πληροφοριες σχετικα με το θεμα. Δλδ: Αντε κ μπηκα, παω για εκπαιδευση καπου λογικα ετσι; Για ποσο καιρο ξερετε;
επισης μετα ειναι σιγουρο οτι θα μαι στο α. Τ της περιοχης μ (ειμαι απο αττικη).
τα αθληματα ειναι ευκολα αν εχεις να γυμναστεις καποια χρονια;
οσες πληροφοριες εχετε παρακαλω μεταδωστε τις. Φωτιστε με κοινοσ. Χαχα! Ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 13:46
Αρχικά αποστάλθηκε από nasa

Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια πανω στο θεμα των ειδικων φρουρων. Εχω αρχισει να σκεφτομαι πολυ εντονα οτι στην επομενη προκυρηξη να κανω τα χαρτια μ! Ηθελα πληροφοριες σχετικα με το θεμα. Δλδ: Αντε κ μπηκα, παω για εκπαιδευση καπου λογικα ετσι; Για ποσο καιρο ξερετε;
επισης μετα ειναι σιγουρο οτι θα μαι στο α. Τ της περιοχης μ (ειμαι απο αττικη).
τα αθληματα ειναι ευκολα αν εχεις να γυμναστεις καποια χρονια;
οσες πληροφοριες εχετε παρακαλω μεταδωστε τις. Φωτιστε με κοινοσ. Χαχα! Ευχαριστω...
αν δεν το γουσταρεις θα τα παρατησεις πριν ορκιστεις να το ξερεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:54
Για τις γυναίκες είναι ακόμα ποιο δύσκολο που δεν έχουνε πάει στρατό.
Επιστροφή στην κορυφή
nasa Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση nasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 21:49
Αντι να μου λετε αυτα ειναι δυνατον να απαντηθουν τα ερωτηματα μου. Γυναικα ειμαι θα τα καταφερω...
Επιστροφή στην κορυφή
dionisis7 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση dionisis7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 22:04

1) Ένας φίλος μου που μπήκε με την πρόσφατη προκήρυξη έκανε 2 μήνες εκπαίδευση στην Ξάνθη.
2) Τον φέρανε σε τμήμα της περιφέρειας του. Όχι στο τμήμα της περιοχής του.
3) Επειδή είχα πάει στα αθλήματα να τον δω. Αν έχεις ασχοληθεί δεν θα ιδρώσεις για να τα περάσεις.

Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:22

Αντι να μου λετε αυτα ειναι δυνατον να απαντηθουν τα ερωτηματα μου. Γυναικα ειμαι θα τα καταφερω...
to 90% των γυναικων κοβεται στο 1000λιαρι...
Επιστροφή στην κορυφή
DimitrisGR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση DimitrisGR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2009 ώρα 09:47
Εγω θέλω να ρωτήσω ενημερωτικα αν απο Ε. Φ. Υπάρχει δυνατότητα να γίνει ένταξη σε επίλεκτα σώματα της ΕΛ. ΑΣ. Δηλαδη αν μπορεις να δηλώσεις για Αντιτρομοκρατικη, Δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος κλπ.
Εχω μια α' πληροφορηση οτι πρέπει να εισαι με βαθμό αδαδημίες της ΕΛ. ΑΣ.(Αστυφύλακας + άνω) για να μπορέσεις να επιλεγείς για κάτι τέτοιο και απο Ε. Φ. Δεν είναι εφικτο.
Έχει κάποιος να προσθέσει κάτι σχετικά με αυτο;
Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
DiMiTrA P Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 17/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση DiMiTrA P Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιανουαρίου/2010 ώρα 21:02
Η εκπαίδευση των ειδικών φρουρών είναι 2-3 μήνες το καλοκαίρι. Η προηγούμενη σειρά παρουσιάστηκε στις 4 ιουλίου μέχρι 4 σεπτεμβρίου...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:41
Υπενθυμίζω ότι το θέμα αυτό είναι για την εκπαίδευση και τη ζωή των ειδικών φρουρών (μισθοί, μεταθέσεις, υπηρεσίες κλπ).

Για την μοριοδότηση και τις προκηρύξεις υπάρχει ξεχωριστό θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:46
Υπαρχει μοριοδοτηση ειδικων φρουρων; Το μονο που βρηκα ειναι μοριοδοτηση για σωματα ασφαλειας. Και μεσα εκει λεει και για αστυνομια και ειδικους φρουρους. Ανακατα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 24>