Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2018 E ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ Λαγός (Διδυμότειχο)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Ντανιελ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ντανιελ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2018 E ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ Λαγός (Διδυμότειχο)
    Αποστολή: 17/Αυγούστου/2018 ώρα 19:28
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Μηχανικό.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 565 Τάγμα Πεζικού (565 ΤΠ) στις 21-09-2018 ... υπαρχει κανενας αλλος?
Επιστροφή στην κορυφή
haris321 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση haris321 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2018 ώρα 22:14
Καλησπέρα σε όλους,

Στην στρατολογία μου εμφανίστηκε τόπος και ημερομηνία κατάταξης.

565 Τάγμα Πεζικού (565 ΤΠ) (ΛΑΓΟΣ) στις 17-09-2018.

Είναι κανείς άλλος για αυτή την τοποθεσία;

Ξέρει κανείς τι παίζει με το νέο σύστημα χωρίς κέντρα και ειδικά για Έβρο;

Θα κάτσουμε εκεί 3 ημέρες για ρούχα γιατρούς κλπ και θα φύγουμε για άλλη μονάδα;

Σκοπός του ποστ είναι να ενημερωθούμε και ίσως κάποιος που έχει ήδη πάει να μας πει τι παίζει.

Φιλικά,

Χάρης
Επιστροφή στην κορυφή
Αλεξ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλεξ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2018 ώρα 23:31
Παιδια ξερετε αν περναει κλιμακιο της Προεδρικης Φρουρας για να διαλεξουν, απο τον Λαγο Εβρου?
Επιστροφή στην κορυφή
Βαγγέλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βαγγέλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 01:15
565 Τάγμα Πεζικού (565 ΤΠ) (ΛΑΓΟΣ)
Μπορούν τα παιδιά που ήδη έχουν μπει να δώσουν σε μας τους νέους κάποιες χρήσιμες πληροφορίες; Μπαίνω Ε ΕΣΣΟ και είμαι από Αθήνα. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταβώ εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Βαιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βαιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 15:39
Καλησπέρα και εγώ είμαι υπόχρεος για τς 17/9 γνωρίζουμε πως θ είναι η πρόσβαση στο λαγό και πως θα είναι το σύστημα ;
Επιστροφή στην κορυφή
Γιανννης Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Αυγούστου/2018
  Παράθεση Γιανννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 16:15
Εφοδιασμός μεταφορών 565 ταγμα πεζικου (565) (λαγος)

αλλος ενας γιωτας εδω μαζι σας
Επιστροφή στην κορυφή
JIMM Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JIMM Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 16:44
Καλησπερα,
καταταχθηκα ΛΔ/10 ΣΠ/ΕΟΔ (ΣΕΡΡΕΣ) και θελω να μπω ειδικες δυναμεις στα λοκ η στα αλεξιπτωτα γινετε;
Επιστροφή στην κορυφή
haris321 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση haris321 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 16:49
Καλησπέρα και πάλι παιδιά,

Νομίζω ο στρατός καλύπτει κάποια τρένα κλπ.

Ο πιο γρήγορος τρόπος είναι αεροπλάνο ως αλεξανδρούπολη ύστερα κτελ έως ένα σημείο και από εκεί αστικό για στρατόπεδο.

Όποιος ξέρει παραπάνω πληροφορίες ας μας πει... και όποιος θέλει μπορούμε να δώσουμε κανένα ραντεβού εξω απο το στρατόπεδο.

Χάρης
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 20:17
Καλησπέρα και από εμένα σειρούλες. Καλή θητεία να έχουμε. Έχω την εξής απορία: Ενώ στο stratologia.gr έγραφε το ΣΥΠΟ μου, δεν ανέφερε κάτι για τη μονάδα τοποθέτησης, και στο katataxi.army.gr μου βγάζει σφάλμα. Πώς μάθατε εσείς τη μονάδα τοποθέτησής σας;
Επιστροφή στην κορυφή
Tziano Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Tziano Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 21:17
Καλησπέρα παιδιά, παρουσιάζομαι 17/09 στο 565 ΤΠ Λαγό, Εβρου. Να ρωτήσω, θα είμαστε εκεί για τρεις ημέρες και μετά θα μας πάνε σε άλλα στρατόπεδα, θα πρέπει να ειμαστε νωρίς στο στρατόπεδο γιατι ξεκινάω και από Αθήνα και τι διαδικασίες πρέπει να κάνω προτού πάω;
Επιστροφή στην κορυφή
Tziano Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Tziano Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 21:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιώργος

Καλησπέρα και από εμένα σειρούλες. Καλή θητεία να έχουμε. Έχω την εξής απορία: Ενώ στο stratologia.gr έγραφε το ΣΥΠΟ μου, δεν ανέφερε κάτι για τη μονάδα τοποθέτησης, και στο katataxi.army.gr μου βγάζει σφάλμα. Πώς μάθατε εσείς τη μονάδα τοποθέτησής σας;

Νομίζω στο katataxi.army.gr έχει ακόμα την προηγούμενη σειρά και δεν έχει μπει η δική μας σειρά. Αναφέρεται από τώρα η μονάδα τοποθέτησης;
Επιστροφή στην κορυφή
Apostolos1994 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Apostolos1994 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2018 ώρα 23:41
Καλησπέρα και από μένα παιδιά και καλή θητεία να έχουμε. Μπήκα σήμερα στο stratologia.gr και έγραφε οτι υποχρεούμαι να παρουσιαστώ στις 19-09-2018 στο 565 Τάγμα Πεζικού στο Λαγό. Ξέρει μήπως κανείς τι καλύπτει από θέμα μετακίνησης ο στρατός ; Εγώ από Αθήνα είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 00:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Tziano

Νομίζω στο katataxi.army.gr έχει ακόμα την προηγούμενη σειρά και δεν έχει μπει η δική μας σειρά. Αναφέρεται από τώρα η μονάδα τοποθέτησης;

Έτσι άκουσα από γνωστούς και διάβασα κι εδώ μέσα. Κάποιοι ξέρουν και που θα τοποθετηθούν μετά τη βασική. Απλά δεν ξέρω πως και που το μάθανε. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει μπας και μάθουμε κι εμείς τη μονάδα μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιανννης Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Γιανννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 03:34

Καλησπερα, οπως ειπε και ο φιλος παραπανω στο katataxi.army.gr εχει την Δ εσσο ακομα, στο stratologia.gr μπηκα εγω προσωπικα και τα εγραφε αναλυτικα (μερος και μερα), Κοίταξε ξανα με προσοχή τα στοιχειά σου και ξαναπροσπαθησε

Αρχικά αποστάλθηκε από Apostolos1994

Καλησπέρα και από μένα παιδιά και καλή θητεία να έχουμε. Μπήκα σήμερα στο stratologia.gr και έγραφε οτι υποχρεούμαι να παρουσιαστώ στις 19-09-2018 στο 565 Τάγμα Πεζικού στο Λαγό. Ξέρει μήπως κανείς τι καλύπτει από θέμα μετακίνησης ο στρατός ; Εγώ από Αθήνα είμαι.

ο στρατος απο οτι Ξερω καλύπτει μερικες μετακινήσεις οταν παίρνεις αδεια απο μεσα, οταν πας για να παρουσιαστεις πας με δικα σου εξοδα. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος ετσι εχω ακουσει
Επιστροφή στην κορυφή
Tziano Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Tziano Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 14:35
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιανννης

Καλησπερα, οπως ειπε και ο φιλος παραπανω στο katataxi.army.gr εχει την Δ εσσο ακομα, στο stratologia.gr μπηκα εγω προσωπικα και τα εγραφε αναλυτικα (μερος και μερα), Κοίταξε ξανα με προσοχή τα στοιχειά σου και ξαναπροσπαθησε.

Γιάννη αυτό που λες εσύ είναι εκεί που θα παρουσιαστούμε για το τριήμερο που θα παρουμε ιματισμό, θα κάνουμε εξετάσεις κτλ. Μετα το τριήμερο θα τοποθετηθούμε σε άλλες μονάδες που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα και λογικά γίνεται στο katataxi.army.gr

Αρχικά αποστάλθηκε από Apostolos1994

Σου καλύπτουν ένα εισιτήριο μετ'επιστροφής στον τόπο διαμονής σου με ΟΣΕ. Το ταξίδι είναι 16 ώρες και πας από Αθήνα - Θεσσαλονίκη, μετά Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη. Στη συνέχεια παίρνεις ΚΤΕΛ για Ορεστιάδα και από εκεί απ'ότι έχω δει είτε σε μαζεύουν ο στρατός με δικά του οχήματα, είτε με αστικό λεωφορείο. Τώρα αν μέσα στη θητεία σου έχεις άδεια και κατεβαίνεις Αθήνα τα πληρώνεις όλα μόνος σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 20:08
Καλησπέρα παιδιά Είμαι για για 565 ΤΠ (ΛΑΓΟΣ ) Και εγώ !!! Έχουμε κανέναν παλιό να μας πει τι παίζει εκει Είμαι για 20-09-2018. Να παρουσιαστώ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
jim93 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2018
  Παράθεση jim93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2018 ώρα 11:46
Καλημερα παρουσιαζομαι και γω στο 565 τπ ΛΑΓΟΣ στις 19/9 με μοναδα τοποθετησης 117 Α/Κ ΜΜΠ. Καποιος που ξερει τι παιζει εκει;
Και αν υπαρχει αλλος που να πηγαινει την ιδια μερα.
Επιστροφή στην κορυφή
haris321 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση haris321 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2018 ώρα 11:57
Μάγκες καλημέρα,

Ανοιξε το κατατάξυ. αρμυ. μπείτε να δείτε μονάδες τοποθέτησης. Εμένα μου έβγαλε 617 Μ/Κ ΤΠ

Είναι κανείς άλλος για εκεί;

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>