Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)
    Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2018 ώρα 16:28
Αρχικά αποστάλθηκε από stv

Εκτος απο θαλαμοφυλακες, κανουν και σκοπιες;

Εχει και σκοπιές και περίπολα. Μία η δύο ο καθένας θα βγει.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
stv Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2018
  Παράθεση stv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:17
Εκτος απο θαλαμοφυλακες, κανουν και σκοπιες;
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2018 ώρα 13:48
Αρχικά αποστάλθηκε από KamiRai

Σ αυτον τον χρονο π λες μπορεις να γυρνας κ στον θαλαμο να κατσεις καμια ωρα κτλπ ; Γιατι εχω ακουσει σε αλλα στρατόπεδα μπορει κ να μη τους αφηνουν να μπουν θαλαμο παρα μονο το βραδυ! Αρα το οτι ειναι ψιλοζορικα στην Τρίπολη απο π προκυπτει αν δε γινονται ουτε γυμναστικη κτλπ?

Είναι ζορικα από την αποψη ότι έχει αρκετά προσκλητηρια και αυστηρούς μονιμους. Και εκεί καποιες φορές δεν αφήνουν να μπαίνεις στον θάλαμο όποτε θες.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2018 ώρα 11:06
Σ αυτον τον χρονο π λες μπορεις να γυρνας κ στον θαλαμο να κατσεις καμια ωρα κτλπ ; Γιατι εχω ακουσει σε αλλα στρατόπεδα μπορει κ να μη τους αφηνουν να μπουν θαλαμο παρα μονο το βραδυ! Αρα το οτι ειναι ψιλοζορικα στην Τρίπολη απο π προκυπτει αν δε γινονται ουτε γυμναστικη κτλπ?
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:19
Αρχικά αποστάλθηκε από stv

Ολη τη μερα θα καθομαστε δηλαδη; Ασκησεις με οπλο, προσοχες κλπ;

Θα έχετε κάποια προσκλητηρια όπου θα βαρατε προσοχες κλπ και θα μαθαίνετε τα παραγγέλματα. Τη δεύτερη εβδομάδα θα μάθετε για τα όπλα και αν προλάβετε θα κανετε και βολη και την τριτη θα αρχίσετε βημα. Θα υπαρχει πολυς χρόνος που δεν θα κάνετε τίποτα απολύτως
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
stv Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2018
  Παράθεση stv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 21:22
Ολη τη μερα θα καθομαστε δηλαδη; Ασκησεις με οπλο, προσοχες κλπ;
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 19:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος1

Ρώτησα γιατι σε συζητήσεις με τουλάχιστον 5,6 άτομα που έχουν πάει μου είπαν ότι όλα τ άλλα χαρτιά εκτός από ταυτότητα ακτινογραφία, είναι άχρηστα.

Δεν είναι άχρηστα
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος1 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 16:50
Ρώτησα γιατι σε συζητήσεις με τουλάχιστον 5,6 άτομα που έχουν πάει μου είπαν ότι όλα τ άλλα χαρτιά εκτός από ταυτότητα ακτινογραφία, είναι άχρηστα.
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 16:25

Επισης ειδα και προηγουμένως οτι δεν εχει γυμναστικη κτλπ και μονο τη τελευταία εβδομάδα θα εχει προετοιμασια για την ορκωμοσια με βημα, ολες τις υπόλοιπες μερες πως ειναι η καθημερινοτητα?

Καθισιο και βαρεμάρα...
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 16:20
Επισης ειδα και προηγουμένως οτι δεν εχει γυμναστικη κτλπ και μονο τη τελευταία εβδομάδα θα εχει προετοιμασια για την ορκωμοσια με βημα, ολες τις υπόλοιπες μερες πως ειναι η καθημερινοτητα?
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος1

Το να πάρω απολυτήριο κλπ χαρτιά που ζητάει είναι απαραίτητο;

Το χαρτί λέει τι να κάνεις, τώρα αν θες να κάνεις εσύ τα δικά σου...
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος1 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 14:22
Το να πάρω απολυτήριο κλπ χαρτιά που ζητάει είναι απαραίτητο;
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2018 ώρα 07:14

Και παιρνουν ατομα που δεν εχουν πτυχιο στην αμυνα αεροδρομιων ή ατομα που δε σπουδαζουν γενικα; Γιατι για παραδειγμα πτυχιο εγω δεν εχω ακομα ειμαι φοιτητης οπου να ναι τελειωνω

Πήραν όσους δεν έχουν πτυχίο γενικά, αλλα και όσων το πτυχίο δεν αντιστοιχούσε σε κάποια ειδικότητα.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Christos21417 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Christos21417 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:55
Κάπως έτσι κι εγώ. Έχω τελειώσει, η ορκομωσία μου είναι 29/11 αλλά δε θα ειμαι επειδη είμαι από μακριά και δεν προλαβαίνω να πάω και να έρθω σε μια μέρα. Να απαντήσει κάποιος αν ξέρει.
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:27
Και παιρνουν ατομα που δεν εχουν πτυχιο στην αμυνα αεροδρομιων ή ατομα που δε σπουδαζουν γενικα; Γιατι για παραδειγμα πτυχιο εγω δεν εχω ακομα ειμαι φοιτητης οπου να ναι τελειωνω
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:16

Επίσης απο ειδικοτητες, η αμυνα αεροδρομιων στην τριπολη ειναι το χειροτερο να φανταστω?

Θεωρειται ζορικη μονάδα, ναι.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:16

Η καθε ειδικοτητα εχει εκπαιδευση σε συγκεκριμενο στρατοπεδο π. Χ. Τριπολη, αθηνα κτλπ ή μπορει να σε στειλουν και στη μοναδα σου και λαμβανεις εκει εκπαιδευση?

Μπορεί να γινει κι αυτο, πχ οι υγειονομικοί πάνε όλοι ΓΝΑ για εκπαίδευση και πολλοί παραμένουν εκεί.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 21:52
Επίσης απο ειδικοτητες, η αμυνα αεροδρομιων στην τριπολη ειναι το χειροτερο να φανταστω?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 11>