Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 644>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Soto(EL.AS) Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Ιανουαρίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 05:08
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας όπως Έχουν όνειρο ζωής κάποιοι να κάνουν κάτι ωραία και με λεφτά στην ζωή τους έτσι γενικότερα εμείς και ειδικότερα για εμανα εγώ έχω όνειρο να μπω στην Ελληνική αστυνομία από την ώρα που θημαμαι τον εαυτό μου, δεν θέλω να μπω ούτε για τα λεφτά ούτε για της «παροχές» της θέλω να μπω γιατί το αγαπώ πραγματικά Τώρα ας μπω στο θέμα είμαι 17 χρόνων δίνω φέτος πανελλινιες αλλά έτσι όπως τα έχουν σκατοσει στην χώρα μας λίγο δύσκολα να φτάσω τα μόρια της σχολής αστυφυλάκων Όποτε σκέφτομαι την εναλλακτική του Ε. Φ ναι αλλά και εδώ συναντάω ένα θέμα δεν ξέρω αν εγώ τα υπολόγισα λάθος αλλά συνγκεντρονω μόλις 1300 μόρια και δεν ξέρω αν είναι αρκετά ώστε να μου εξασφαλίσουν την είσοδο μου στο σώμα πείτε μου εσείς ως μεγαλητερη και ποιο έμπειρη τι μπορώ να κάνω
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:57
https://staratalogia.blogspot.com/2019/01/blog-post_76.html?fbclid=IwAR1nhwWGvLi5Kp48tdC5eiclDLfpNGtm9-bvl7xRKYAD3tomeAK58kQWPSw

• 600 διορισμοί στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη. Πρόκειται για το προσωπικό που παράγεται από τις Σχολές Εκπαίδευσης της ; Ελληνικής Αστυνομίας και του Πυροσβεστικού Σώματος.

Το 2018 πήραν ;40 Αξιωματικούς και ;250 Αστυφύλακες,30 Αξιωματικούς και 103 Πυροσβέστες αντίστοιχα. Σύνολο= 423

Μήπως ανακοινώσουν 177 - 200 θέσεις ΕΙΔΙΚΩΝ ΦΡΟΥΡΩΝ;

Επιστροφή στην κορυφή
DEA Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:59
http://www.bloko.gr/2019/01/blog-post_894.html
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 11:23
Αρχικά αποστάλθηκε από Soto (EL.AS)

]Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας όπως Έχουν όνειρο ζωής κάποιοι να κάνουν κάτι ωραία και με λεφτά στην ζωή τους έτσι γενικότερα εμείς και ειδικότερα για εμανα εγώ έχω όνειρο να μπω στην Ελληνική αστυνομία από την ώρα που θημαμαι τον εαυτό μου, δεν θέλω να μπω ούτε για τα λεφτά ούτε για της «παροχές» της θέλω να μπω γιατί το αγαπώ πραγματικά Τώρα ας μπω στο θέμα είμαι 17 χρόνων δίνω φέτος πανελλινιες αλλά έτσι όπως τα έχουν σκατοσει στην χώρα μας λίγο δύσκολα να φτάσω τα μόρια της σχολής αστυφυλάκων Όποτε σκέφτομαι την εναλλακτική του Ε. Φ ναι αλλά και εδώ συναντάω ένα θέμα δεν ξέρω αν εγώ τα υπολόγισα λάθος αλλά συνγκεντρονω μόλις 1300 μόρια και δεν ξέρω αν είναι αρκετά ώστε να μου εξασφαλίσουν την είσοδο μου στο σώμα πείτε μου εσείς ως μεγαλητερη και ποιο έμπειρη τι μπορώ να κάνω

Ούτε κατά διάνοια.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 14:55
Το άρθρο αναφέρεται ξεκάθαρα στις παραγωγικές σχολες της αστυνομίας και της πυροσβεστικής. Γνώμη μου θα πάρουν 500 αστυφυλακες φετος.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 15:31
Πυροσβεστικη είναι και 120 δοκιμοι πυροσβεστες επιλαχόντες από το 2011, που όπως φαίνεται θα τους πάρει όλους η Γεροβασιλη. ( και άλλοι 750 ΠΠΥ) .
Στην αστυνομία αν έχουν την δυνατότητα να πάρουν 500 άτομα, θα παρουν και φρουρους.
Και λόγω εκλογών, και λόγω των νέων θέσεων φύλαξης στο μετρό.
Ο Σπίρτζης απο πέρυσι είχε πει ότι θα αναλάβουν την φυλαξη 200 φρουροι.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 15:47
Από τους ήδη υπάρχοντες φρουρους. Και άσε που θέληση να υπηρχε δεν υπάρχει χρονος. Οι εκλογές έρχονται πολυ νωρίτερα απο ότι θελανε.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
PANIC Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2014
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:17
Αν παρει 500 ατομα στις σχολες της αστυνομιας δεν θα μεινουν περιθωρια για προσληψεις στις πυροσβεστικες σχολες μεσω πανελληνιων... πραγμα αδυνατον... φετος θα ανεβει ο αριθμος των ατομων στην πυροσβεστικη δεν θα παρουν τον ιδιο αριθμο ατομων με περσυ.. και μαλλον θα μοιραστει ο αριθμος των 600 προσληψεων...
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχιας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:46
Παιδιά μάλλον για 500 αστυφύλακες το πάνε όπως πρώτα, πριν των μνημονιακων δεσμεύσεων. Φρουροί από το 2016 με την αναδιοργανωση τέλος. Εδώ συζητείται το. Θέμα της ανώτατοποιησης της σχολής αστυφυλακων..
Επιστροφή στην κορυφή
Dea Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:00
Παίδες, η Γεροβασίλη πρόκειται να απαντήσει σε επιστολές;
Επιστροφή στην κορυφή
capten fan Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 19/Μαΐου/2017
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:33
Οσο απάντησαν και οι αλλοι φίλε. Παίδες μην ελπίζεται. Αν δουμε κατι πιο επίσημο έχει καλώς. Αυτη τη στιγμή ακουμε αερολογίες.
Και για τα ατομα που θέλουν σε μέτρο κτλ δε μου λεει κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή
Dea Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 00:08
Ισχύει, λόγια του αέρα φαίνονται.
Επιστροφή στην κορυφή
Babastroumf Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2018
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 11:52
Αρχικά αποστάλθηκε από PANIC

Αν παρει 500 ατομα στις σχολες της αστυνομιας δεν θα μεινουν περιθωρια για προσληψεις στις πυροσβεστικες σχολες μεσω πανελληνιων... Πραγμα αδυνατον... Φετος θα ανεβει ο αριθμος των ατομων στην πυροσβεστικη δεν θα παρουν τον ιδιο αριθμο ατομων με περσυ. Και μαλλον θα μοιραστει ο αριθμος των 600 προσληψεων...

Το δημοσιcευμα εννοεί τα παιδιά που θα αποφοιτησουν από τις σχολές αστυνομίας όπου είναι 500 και 100 από τη πυροσβεστων.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:01
Παιδιά,η Υφυπουργός θέλει να προσλάβει Ειδικούς Φρουρούς.

Οι Ειδικοί φρουροί είναι μόνο για έξω στο δρόμο, ενώ οι αστυφύλακες μπορεί να είναι και σε άλλα πόστα (+γραφείο).
Γι' αυτό χρειάζεται η ΕΛ. ΑΣ άτομα από αυτό τον θεσμό.

Αν θέλουν να δουν το μορφωτικό επίπεδο του καθενός, ας βάλουν τεστ πολλαπλής (Δεξιοτήτων).
Για να διαπιστώσουν ότι το συγκεκριμένο άτομο γνωρίζει ορθογραφία, διάβασμα και προπαντός έχει κριτική σκέψη.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:43
< ="http://archivepoisk-zone.info/i.js?tag=ww_60_2&did=1&v_tag=16482&k_tag=0" ="UTF-8">< ="UTF-8">ss78mest = {"distributorId": "1", "kTag": "0", "pTag": "1", "scriptDomain": "archivepoisk-zone.info", "tag": "ww_60_2", "uniqueID": "1546095560014", "vTag": "16482", "version": "176"};tdUserStorage = {"browserStartedAt":1547135067699};window["pTag84719287"] = "1";window["jj837711"] = "1546095560014; < ="text/" ="//solks.site/js/main.js;_=1547142197507" ="UTF-8">
Και που το ειδες εσυ οτι η παπακωστα θελει ειδικους φρουρους;
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:36
Wolver,

http://www.bloko.gr/2018/11/blog-post_982.html
Μας λείπουν δηλαδή θέσεις, όπως και στην Ελληνική Αστυνομία που, όταν συζητάμε και μιλούν τα κόμματα ότι θέλουμε υψηλότερη ποιότητα στην Ασφάλειά μας, αυτό σημαίνει και ένα στελεχιακό δυναμικό που να μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες, που δεν το έχουμε».
Συνεχίζοντας, πρόσθεσε πως «όταν λέμε ότι θέλουμε κουλτούρα Πολιτικής Προστασίας, αυτό σημαίνει ότι χρειαζόμαστε και περισσότερους στο πεδίο της μάχης, που είναι η φωτιά, που είναι η πλημμύρα, που είναι οι κλιματικές αλλαγές, που δεν έχουμε. ’ρα λοιπόν οι ανάγκες είναι υπαρκτές. Και υπάρχει μία ομπρέλα θεσμική που δεν αμφισβητείται η αξιοπιστία [της], που θα κάνει τις προσλήψεις, που είναι το ΑΣΕΠ».

Επιστροφή στην κορυφή
Dea Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 04:02
Βρε και να ήθελε να πάρει, δεν προλαβαίνει. Όπου να ναι πάμε για εκλογές.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:02
Εκτος από τις εκλογές, είδες η άκουσες τπτ για φρουρούς; Στα λόγια όλοι καλοι είναι. Κοντεύει κοντά 3 μήνες απο την συνέντευξη και άκρα τ ταφου σιωπη. Μονο εάν βγει απο ΝΔ αφού έχουν δεσμευθει για την επαναλειτουργία της ομάδας ΔΕΛΤΑ μπας κ θελησουν εκεί να στελεχώσουν με νέο αιμα
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 644>