Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 121314
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
vantal Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Μαΐου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση vantal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;
    Αποστολή: 22/Μαΐου/2017 ώρα 15:18
Καλησπερα παιδια και καλη εβδομαδα! Επειδη σε συντομο χρονικο διαστημα θα ξεκινησω τη θητεια μου, πασχιζω στο φορουμ να βρω οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες :) Eνα πραγμα δεν εχω καταλαβει και θα ηθελα αν μπορει καποιος να με διαφωτισει. Με το περας της ορκομωσιας και της ολιγοημερης αδειας επιστρεφουμε και παλι στο ΚΕΝ. Η μεταφορα στις μοναδες που θα μας αντιστοιχουν θα γινει απο τον ιδιο το στρατο; Δηλαδη θα μας μεταφερουν εκεινοι στις μοναδες που θα μας αντιστοιχουν ομαδικα ή πρεπει ο καθενας να παει μονος του ειτε με δικα του εξοδα ειτε με Κ.E; Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2017 ώρα 16:22
Αρχικά αποστάλθηκε από vantal

Καλησπερα παιδια και καλη εβδομαδα! Επειδη σε συντομο χρονικο διαστημα θα ξεκινησω τη θητεια μου, πασχιζω στο φορουμ να βρω οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες :) Eνα πραγμα δεν εχω καταλαβει και θα ηθελα αν μπορει καποιος να με διαφωτισει. Με το περας της ορκομωσιας και της ολιγοημερης αδειας επιστρεφουμε και παλι στο ΚΕΝ. Η μεταφορα στις μοναδες που θα μας αντιστοιχουν θα γινει απο τον ιδιο το στρατο; Δηλαδη θα μας μεταφερουν εκεινοι στις μοναδες που θα μας αντιστοιχουν ομαδικα ή πρεπει ο καθενας να παει μονος του ειτε με δικα του εξοδα ειτε με Κ.E; Ευχαριστω εκ των προτερων

’δεια ορκωμοσίας:
http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=2854
Επιστροφή στην κορυφή
Dhmhtrhs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dhmhtrhs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2017 ώρα 12:40
Καλησπέρα σε όλους.
Για αρχή μπράβο σε όλους για την δουλεία που γίνεται στο φόρουμ.
Μπαίνω 19/9 τρίπολη. Μία βδομάδα πριν απο εμάς μπαίνουν οι εξ αναβολής. Απο τι καταλαβαίνω η ορκομωσία γίνεται την τέταρτη παρασκευή. Αλλά την τέταρτη παρασκευή αυτών που μπαίνουν εξ αναβολής ή την δικιά μας τέταρτη παρασκευή; Λογικά το πρώτο ε; Οπότε στις 6 Οκτώβρη ε;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
george xios Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση george xios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2017 ώρα 20:13
H ορκωμοσια αυτης της ΕΣΣΟ ειναι κανονικα 13/10, εκτός αν αλλάξει λόγω Παρμενίων και πάει νωρίτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Dhmhtrgs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dhmhtrgs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2017 ώρα 10:37
Αρχικά αποστάλθηκε από george xios

H ορκωμοσια αυτης της ΕΣΣΟ ειναι κανονικα 13/10, εκτός αν αλλάξει λόγω Παρμενίων και πάει νωρίτερα.

Αυτό θα μας το πουν στο κέντρο τις πρώτες μέρες η`μπορεί να βγει Ανακοίνωση νωριτερα;
Ευχαριστώ και για την αμεση απάντηση κιόλας...
Επιστροφή στην κορυφή
george xios Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση george xios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2017 ώρα 11:14
Καλημέρα...
Ανακοίνωση δεν βγαίνει. Την 1η ή 2η ημέρα στο ΚΕΝ θα σας ενημερώσουν για την ακριβή ημερομηνία ορκωμοσίας.
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτήρησ Κ3 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σωτήρησ Κ3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2017 ώρα 00:56
Χαίρετε παίδες, θα θελα να ρωτήσω αν ξέρετε περίπου πόσο του μήνα γίνονται οι κατατάξεις (ιδιαίτερα για γενάρη) και πόσες μέρες μετά την κατάταξη γίνεται η οκομωσία. Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
george xios Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση george xios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2017 ώρα 10:25
Πιθανα να μπει 15/1.
Η Ορκωμοσια 4 Παρασκευες μετά (9/2) εκτός αν γινει κατι εκτακτο και αλλαξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτήρησ Κ3 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σωτήρησ Κ3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 17:44
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, ρώτησα επειδη εκείνη την περιόδο συμπίπτει εξεταστική και μέχρι να ορκιστείς δεν δίνουν άδειες.
Επιστροφή στην κορυφή
filipposef Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Αυγούστου/2017
  Παράθεση filipposef Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2017 ώρα 12:21
Καλημέρα σας, ήταν να μπω με την Ε ΕΣΣΟ 2017 αλλα πηρα μετατοπιση καταταξης για λογους υγειας και μπαινω τωρα στην ΣΤ ΕΣΣΟ του Νοεμβριου, οπου ληγει η μετατοπιση μου 19/11 και θα μπω στις 20/11 και ρωταω το εξης: Θα εκπαιδευτω και θα ορκιστω μαζι με ολους τους στρατευσιμους που θα εχουν μπε απο τις 13-16/11 ή θα εκπαιδευτω/ορκιστω μονος μου μια βδομαδα μετα;
Επιστροφή στην κορυφή
Κατερίνα Πότου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κατερίνα Πότου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Οκτωβρίου/2017 ώρα 12:04
Καλημέρα. Ο γιός μου μπαίνει στις 16 Νοεμβρίου. Μήπως μπορείτε να υπολογίσετε πότε θα ορκιστεί για να κανονίσω τις άδειες;
Επιστροφή στην κορυφή
Κατερίνα Πότου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κατερίνα Πότου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Οκτωβρίου/2017 ώρα 12:13
Καλημέρα. Ο γιός μου μπαίνει στις 16 Νοεμβρίου στη Θήβα. Μήπως μπορείτε να υπολογίσετε πότε θα ορκιστεί για να κανονίσω τις άδειες;
Επιστροφή στην κορυφή
Αναστασια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αναστασια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 02:44
Καλημερα ο γιος μου ειναι στο κεντρο στη θηβα την παρασκευη ορκιζεται και παιρνει και φυλλο πορειας και αδεια δεν θα ξαναγυρισει εκει θα παει μετα την αδεια του κατευθειαν στη μοναδα του του εδωσαν 9.80 ευρω για τα εξοδα μετακινησης που απο οτι εμαθα ειναι 4.40καθε 200 χλμ αρα θα κανει 400 για να παει στη μοναδα που θα του πουνε αυτα ομως υπολογιζονται απο το κεντρο η τον τοπο διαμονης του; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Mparmpas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2017
  Παράθεση Mparmpas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 11:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Αναστασια

Καλημερα ο γιος μου ειναι στο κεντρο στη θηβα την παρασκευη ορκιζεται και παιρνει και φυλλο πορειας και αδεια δεν θα ξαναγυρισει εκει θα παει μετα την αδεια του κατευθειαν στη μοναδα του του εδωσαν 9.80 ευρω για τα εξοδα μετακινησης που απο οτι εμαθα ειναι 4.40καθε 200 χλμ αρα θα κανει 400 για να παει στη μοναδα που θα του πουνε αυτα ομως υπολογιζονται απο το κεντρο η τον τοπο διαμονης του; Ευχαριστω

Γεια σου Αναστασια. Νομιζω τα μπερδεψες λιγακι. Αν δεν κανω λαθος ο γιος σου δικαιουται δυο καταστασεις επιβιβασεως δωρεαν
και επιπλεον εκπτωση σε οσα ΚΤΕΛ εχουν στρατιωτικη εκπτωση. Τα λεφτα που αναφερεις ειναι τα 8,60 που παιρνει καθε μηνα
ο στρατευσιμος σαν "μισθο".
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 16:57
Ισχυει, δεν ειναι για μετακινησεις τα λεφτα αυτα. Ο στρατος δε δινει λεφτα, δινει κατασταση επιβιβασης. Ειναι ενα χαρτι που το δινεις στην εκδοση εισητηρια σε κτελ/ πλοια /τρενα και σου βγαζουν το εισητηριο τσαμπα.
Επιστροφή στην κορυφή
grekios Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 01/Ιουλίου/2017
  Παράθεση grekios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 19:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Αναστασια

Αναστασια, οντως τα χρηματα που αναφερεις δινονται στους στρατιωτες λιγες μερες πριν ορκιστούν και απο οτι καταλαβα, αφορουν τα εξοδα για την μετακινηση τους στη μοναδα οπως πχ το φαγητο. Δεν αφορα ομως τα εισητηρια τους, που ειναι δωρεαν με την κατασταση επιβιβασης που παιρνουν μαζι με το φυλλο πορειας.
Επειδη ειμουνα και εγω στη θηβα με την προηγουμενη σειρα, αυτο που λες για τα χιλιομετρα εχει μια βαση, οσα περισσοτερα χρηματα παιρνεις τοσο πιο μακρυα απο το κεντρο ειναι η μοναδα σου.
Ενα παιδι πχ που θυμαμαι οτι πηρε 15 ευρω, τον στειλανε Ροδο!

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 121314
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.