Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 10>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας
    Αποστολή: 23/Αυγούστου/2008 ώρα 16:31
Θα πηγαινεις εσυ όπυ μετατιθεται ο αντρας σου. Τα πρωτα 7 χρονια ειναι σταθερα σε ενα μερος μαλλον νησί ή Εβρο και μετα μεταθεση καθε 4 χρονια. Δηλαδη τα πρωτα 12-15 χρονια έχει τρεξιμο πολύ. Ο αρχικος μισθός ενος εγγαμου ΕΠΟΠ γύρω στα 900Ε. Όσοι περασουν ΠΖ ειναι δυσκολα καθως εχει πολλες ασκησεις και πολλές υπηρεσιες 24ωρες. Μπορει και 10+/μηνα. Για τις γυναικες ειναι πολυ καλύτερα τα πραγματα αφου οι περισσοτερες και ειδικα όσες εχουν πτυχιο ΑΕΙ - ΤΕΙ μπαινουν σε γραφειο. Η επιλογή δική σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2008 ώρα 18:15
ΕΓΩ που ειμαι αρχιφυλακας στην αστυνομια θα τραβιξω την γυναικα μου αν παει εποπ η αυτη εμενα;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2008 ώρα 15:56
policeman βαση ποιου νομου ο στρατιωτικος τραβαει τον αστυνομικο; Και αν ειναι αρχαιοτερος ο αστυνομικος;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 02:21
EΠΟΠ τραβηξε συναδελφο Υ/Α στη Ρόδο. Και αυτό έγινε μετα απο 8 μηνες με βυσμα. Υπάρχει προβλημα στις σχεσεις στρατου αστυνομιας. Παντως ισχύει σίγουρα. Ρωτησε το να το διασταυρωσεις. Να ρωτησεις στη γραμματεια σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2008 ώρα 23:58
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! Μηπως γνωριζετε αν εγω που ειμαι αρχιφυλακας στην αστυνομια θα τραβαω την γυναικα μου στις μεταθεσεισ Η αυτη εμενα, Αν με το καλο παει επ. Οπ. επισης κ τι γινεται οταν γινω ανθυπαστυνομος στην ιδια περιπτωση. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2008 ώρα 17:44
Καλησπέρα φίλε μου. Και Ταξιαρχος να γινεις πάλι ο ΕΠ. ΟΠ. σε ''τραβαει''. Παντα ο στρατιωτικος ''τραβαει'' τον αστυνομικο ανεξαρτητως βαθμού.
Επιστροφή στην κορυφή
PERI_LAMIA Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση PERI_LAMIA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 21:29
φιλαρακι μαλλο κατα 90% θα σ ε τραβηξει αυτη... γιατι μπορει να πασ καποθ και να μιν εχει στρατοπεδο για την γυναικα σου
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 18:50
δοκιμασε με άρθρου 7 παράγρ.1&4 του Ν.286/76 (Α' 78) συνηπηρετηση αστυνομικου αρχαιοτερο με εποπ δεν υπαρχει τον 100/2003 τον οποίο με γνωμοδοτηση του νομικου συμβουλιου του κρατουσ ο στρατοσ δεν τον δεχεται... αν χρησιμοποιησεις τα μορια που εχεισ μπορεισ να πασ εκει που θα ειναι. αντε καλη τυχη.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 16:59
Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, έχω κάνει τα χαρτιά μου για επ. Οπ. Για τις θέσεις των νηπιαγωγών... Έχω τελειώσει παιδαγωγική σχολή τμήμα νηπιαγωγών με βαθμό πτυχίου 8,65... Σε περίπτωση που με πάρουν, δικαιούμαι συνυπηρέτηση με τον άντρα μου;(ο άντρας μου είναι αστυνομικός και είναι 10χρόνια στην υπηρεσία του) αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει με την απάντησή σου! Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 19:20
KΑλησπέρα. Καποια στιγμή θα συνυπηρετησετε σιγουρα. Να ξερεις ότι ο στρατος ''τραβαει'' την αστυνομια ανεξαρτητου βαθμού.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:10
Ειμαι Ειδικος Φρουρός και η γυναικα μου κατεθεσε τα χαρτια της για ΕΠ. ΟΠ. Ειναι πτυχιουχος ΑΕΙ με πολλες πιθανότητες επιτυχιας. Με τη συνυπηρετηση τι γινεται δεδομενου οτι οργανικες θεσεις ΕΦ δεν υπαρχουν σε όλες τις πολεις της Ελλάδας. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
akisathina Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2008
  Παράθεση akisathina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:23
απο τι πρωτη σειρα ειδικων φρουρων εισαι
Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 20/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:38
ο στρατος τραβαει τους υπολοιπους δημοσιους υπαλληλους, σε οποια υπηρεσια και αν ειναι ο αλλος ή οσα χρονια και αν ειναι ηδη εκει...
και στους δασκολους, και στους τραπεζικους, και στους αστυνομικους, και στους ειδ. φρουρους και σε ολα...
Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα

Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:39
δασκαλους ηθελα να πω.. αλλά βλεπεται η κεκτημενη ταχυτητα...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:53
Χαχαχα, συνυπηρετηση και θα παω σπίτι μου! Θα με τραβηξει ο αντρας μου!
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:12
Αρχικά αποστάλθηκε από zzzzzz

ο στρατος τραβαει τους υπολοιπους δημοσιους υπαλληλους, σε οποια υπηρεσια και αν ειναι ο αλλος ή οσα χρονια και αν ειναι ηδη εκει...
και στους δασκολους, και στους τραπεζικους, και στους αστυνομικους, και στους ειδ. φρουρους και σε ολα...
Σε περίπτωση που η ειδικότητα μου δεν είναι στον τόπο που βρίσκεται ο σύντροφός μου-αρχαιότερος-, τότε τί γίνεται; Θα τον τραβήξω εγώ;
Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα

Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:04
Αρχικά αποστάλθηκε από illy

Αρχικά αποστάλθηκε από zzzzzz

ο στρατος τραβαει τους υπολοιπους δημοσιους υπαλληλους, σε οποια υπηρεσια και αν ειναι ο αλλος ή οσα χρονια και αν ειναι ηδη εκει... και στους δασκολους, και στους τραπεζικους, και στους αστυνομικους, και στους ειδ. φρουρους και σε ολα...
Σε περίπτωση που η ειδικότητα μου δεν είναι στον τόπο που βρίσκεται ο σύντροφός μου-αρχαιότερος-, τότε τί γίνεται; Θα τον τραβήξω εγώ;

θα φανει αυτο...
ειναι περιεργοι στ στρατο και οντως μπορει να σε πανε καπου χωρις απαραιτητα να ειναι η ειδικοτητα σου...
ο χρονος θα δειξει, αλλωστε κανεις δεν μπορει να σου το πει με 100% σιγουρια.
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:26

θα φανει αυτο...
ειναι περιεργοι στ στρατο και οντως μπορει να σε πανε καπου χωρις απαραιτητα να ειναι η ειδικοτητα σου...
ο χρονος θα δειξει, αλλωστε κανεις δεν μπορει να σου το πει με 100% σιγουρια.
Ναι, έχεις δίκιο σ'αυτό που πιστεύω ότι έτσι θα γίνει... Όλα στον στρατό είναι τόσο απρόβλεπτα!!!
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 10>