Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2020 A ΕΣΣΟ - 290 Μ/Κ ΤΠ (Μυρινα)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
dimkG Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Δεκεμβρίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση dimkG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2020 A ΕΣΣΟ - 290 Μ/Κ ΤΠ (Μυρινα)
    Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 23:25
Κύριοι όσοι είμαστε για λημνο για να εμφανιστούμε σιγά σιγά. Μου ηρθε να παω Εφοδιασμού Μεταφορών 290 έχουμε κάποιον ου να γνωρίζει τι φάση παίζει και αν μπορείς να το αλλάξεις;
Επιστροφή στην κορυφή
max33 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση max33 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 11:10
Μεταφορα ρε μαγκες πως θα παιξει απο Θεσσαλονικη; Θα βαλουν κανα πλοιο γραμμης για εκεινη τη μερα απο Καβαλα; Γιατι παρουσιαζομαστε 21/1 και εχει πλοιο 18/1 και 22/1.
Επιστροφή στην κορυφή
dimkG Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση dimkG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 14:48
Αδερφε μ δεν εχω ιδεα και ειναι να παω απο ευβοια οποτε δεν το εχω ψαξει πως μπορεις να πας. Λογικα σιγα σιγα θα τ μαθουμε ολα
Επιστροφή στην κορυφή
afrim Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση afrim Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 11:37
Εγώ παίδες είμαι στο 290Μ/Κ ΤΠ στις 20/1. Ξέρει κανείς πως θα πάμε; Τα πλοία δεν βολεύουν όπως είπε και το παλικάρι πιο πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή
Kof95 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kof95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 20:01
Γνωριζει κανεις πως μαθαινουμε τις ωρες που παρουσιαζομαστε;
Επιστροφή στην κορυφή
Tsant Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση Tsant Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 00:06
Παίζει αεροπλάνο πάντως νομίζω καθημερινά από αθήνα και θεσσαλονίκη κάθε 3 μέρες αλλιώς λογικα μονο πλοίο από καβάλα από ότι έψαξα. Τουλάχιστον προς το παρών
Επιστροφή στην κορυφή
’γγελος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ’γγελος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 01:21
Μάγκες μπήκα τον Οκτώβρη στη Λήμνο. Είχαμε το. Ίδιο πρόβλημα με τη μεταφορά. Πλοιο δε μπήκε ποτέ και. Ούτε πρόκειται. Μην ελπίζετε σε κάτι τέτοιο. Οπότε παίρνετε τηλέφωνο στο στρατόπεδο και να αναφέρετε το πρόβλημα. Έπειτα πάρτε το πλοίο νωρίτερα 1 ή 2 μέρες και ζητείστε να σας φιλοξενήσουν στο στρατόπεδο. Κάπως έτσι κάναμε και εμείς. Ή θα μπεις στο στρατόπεδο νωρίτερα ή θα πας νωρίτερα Λήμνο και θα μείνεις σε κανενα ξενοδοχείο όποιος έχει την άνεση. Καλη σας θητεία.
Επιστροφή στην κορυφή
afrim Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση afrim Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 11:41
Πως είναι το στρατοπεδο;
Επιστροφή στην κορυφή
nickkk07 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Μαΐου/2019
  Παράθεση nickkk07 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 11:54
Και τον Οκτώβρη 1 μέρα πριν είχαμε πάει και μας είχαν φιλοξενήσει στο 290 για ένα βράδυ. Κάποιοι είχαν μείνει και στη Μύρινα σε ξενοδοχείο. Καλέστε τη μονάδα και ρωτήστε την να σας ενημερώσει.

Γενικά το 290 το έζησα για 1-2 μέρες, σαν στρατόπεδο εμφανισιακά δε λέει πολλά. Πολλοί θα φύγετε από εκεί και θα πάτε σε άλλες μονάδες του νησιού, το 290 αν θυμάμαι καλά είναι για πεζικάριους (αυτό δε σημαίνει ότι αν είστε πεζικό θα μείνετε σίγουρα εκεί).

Καλή θητεία παιδιά :)
Επιστροφή στην κορυφή
Αχιλλέας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αχιλλέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 14:34
Κι εγώ εκεί παρουσιαζομαι 21/1/20. Για πλοίο έχει εκείνη την ημέρα αλλά φτάνει την επόμενη 22/1, οπότε δεν μας κάνει. Δεν ξέρω βέβαια εάν θα εχει όταν ανακοινωθούν τα νέα δρομολόγια των πλοίων.
Αεροπλανο έχει και φτάνει το απόγευμα. Πήρα τηλ στην μονάδα κ μου είπαν δεν υπαρχει πρόβλημα εάν θα παρουσιαστώ το απόγευμα.
Κι εγώ από Εύβοια είμαι
Επιστροφή στην κορυφή
tolis97 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση tolis97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 21:40
Φιλαρακι και εγω απο θεσσαλονικη ειμαι πως θα πας εσυ εκει γιατι και εγω παρουσιαζομαι 22/1;
Επιστροφή στην κορυφή
Kof95 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kof95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2020 ώρα 00:05
Tolis 97..22/01 Σαν τι παρουσιαζεσαι;
Επιστροφή στην κορυφή
Tolis97 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Tolis97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2020 ώρα 12:55
Εφοδιασμού και μεταφορών; εσύ παρουσιάζεσαι τότε; @kof95
Επιστροφή στην κορυφή
Baro Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Baro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2020 ώρα 01:40
Καλησπέρα σε όλους, υγειονομικό Μύρινα στις 20/1, δεν έχει έρθει το χαρτί ακόμα αλλά απ'όσο έχω ψάξει, μέχρι εχθές δεν υπήρχε πλοίο για τις 19 του μηνός, έχουν βάλει ένα το οποίο φεύγει στις 19 του μηνός και (16:00-20:30) μισή ώρα πιο αργό από το πλοίο στις 18 (21:30-12:45). Όταν έρθει το χαρτί θα πάω στην στρατολογία να ρωτήσω το πώς θα πάνε, αν θα μας φιλοξενήσουν μέσα στο στρατόπεδο μια μέρα (Ναι, ως συνήθως φιλοξενούν αλλά μια ερώτηση δεν κάνει κακό), είχα βρει απευθείας πτήση από Θεσσαλονίκη για Λήμνο 35 ευρώ στις 29 (όποιος πρόλαβε να κλείσει τυχερός) γιατί τα εισιτήρια ανέβηκαν στα 200 ευρώ, θα ξανά ποστάρω μόλις πάρω πληροφορίες από στρατολογία.
Επιστροφή στην κορυφή
Mois97 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mois97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2020 ώρα 13:02
Παιδιά καλησπέρα! Ξέρουμε τι παίζει για το στρατόπεδο στο λιβαδοχωρι;
Επίσης, έχει πλοίο στις 19 του μήνα, στις 4 το απόγευμα για όσους ενδιαφέρονται
Επιστροφή στην κορυφή
Μπανάγος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μπανάγος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2020 ώρα 03:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Mois97

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρουμε τι παίζει για το στρατόπεδο στο λιβαδοχωρι;
Επίσης, έχει πλοίο στις 19 του μήνα, στις 4 το απόγευμα για όσους ενδιαφέρονται

Αν σε βολεύει φεύγει και από Λαύριο την Δευτέρα ένα εξπρές για να πας εκεί σαν κύριος το πρωί.
Επιστροφή στην κορυφή
ΘΩΜΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΘΩΜΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2020 ώρα 10:59
Καλησπερα μαγκες ! παρουσιαζομαι 22/1 στην λημνο και δεν εχω ιδεα πως θα παω. ειμαι στις διαβιβασεις, υπαρχει καποιος αλλος εδω;
Επιστροφή στην κορυφή
Αγγελος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αγγελος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2020 ώρα 20:47
Παρουσιάζομαι 20/01/2020 λιβαδωχωρι παει κανεις απο θεσσαλονικη
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>