Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2020)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 7071727374 85>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

ufc Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 21/Μαρτίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ufc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2020)
    Αποστολή: 06/Απριλίου/2020 ώρα 20:27
Και στην θητεια κατι παιδια ειχα δυσχρωματοψια, νομιζω ειχαν οπλο
με λειζερ δεν γιατρευεται;

για ικαρων να μην πω καν
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 29/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2020 ώρα 21:03
Αρχικά αποστάλθηκε από ufc

Και στην θητεια κατι παιδια ειχα δυσχρωματοψια, νομιζω ειχαν οπλο
με λειζερ δεν γιατρευεται;

για ικαρων να μην πω καν
όχι σ απαντάω είναι κληρονομικό. Ούτε με λέιζερ ούτε με τίποτα δεν είναι πρόβλημα ή δυσχρωματοψια!! Όπως επίσης όλοι με δυσχρωματοψια ξεχωρίζουν τα βασικά χρώματα!!! Οπότε μην αγχώνεσαι με αυτό
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΜΚ/Δ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Μαρτίου/2020
  Παράθεση ΕΜΚ/Δ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2020 ώρα 23:03
police7 και ομως για αυτη τη μαλακια που δε γιατρευεται ουτε το επιλεγεις βγαινεις ι2 ειναι αδικο... Παθων ειμαι και για να περασω το τεστ και να παω εδ. Δυν. Κουραστηκα πολυ ψυχολογικα. Μηνες προπονουμουν σε διαφορες εικονες πριν μπω για να εχω καλη επαφη και αντι να λεω αυτα που βλεπω ελεγα τα αντιθετα...
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2020 ώρα 23:40
Αρχικά αποστάλθηκε από ΕΜΚ/Δ

police7 και ομως για αυτη τη μαλακια που δε γιατρευεται ουτε το επιλεγεις βγαινεις ι2 ειναι αδικο... Παθων ειμαι και για να περασω το τεστ και να παω εδ. Δυν. Κουραστηκα πολυ ψυχολογικα. Μηνες προπονουμουν σε διαφορες εικονες πριν μπω για να εχω καλη επαφη και αντι να λεω αυτα που βλεπω ελεγα τα αντιθετα...
και εγώ δυσχρωματοψια εχω και γιαυτό στο λέω και ειδικές δυνάμεις έχω πάει, αυτά είναι μλκιες, πουθενά δεν σε κόβουν για τέτοιο. Λόγο, είναι. Κάτι π είναι κληρονομικό αρκεί να ξεχωρίζεις τα βασικά χρώματα και αρκεί αυτό!!! Μόνο όσοι έχουν αχρωματοψία δεν μπορούν και αυτό το λέω με μια επιφύλαξη!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Αιολευς Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 03/Απριλίου/2020
  Παράθεση Αιολευς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 00:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Police7

και εγώ δυσχρωματοψια εχω και γιαυτό στο λέω και ειδικές δυνάμεις έχω πάει, αυτά είναι μλκιες, πουθενά δεν σε κόβουν για τέτοιο. Λόγο, είναι. Κάτι π είναι κληρονομικό αρκεί να ξεχωρίζεις τα βασικά χρώματα και αρκεί αυτό!!! Μόνο όσοι έχουν αχρωματοψία δεν μπορούν και αυτό το λέω με μια επιφύλαξη!!!

Εμένα ο κολλητός μού πέρασε αθλήματα, ψυχολόγο, ιατρικά και κοπηκε στην εξεταση ισιχαρα για δυσχρωματοψια! ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΟΣ! δν ξερω αν στις ΕΔ κανουν την εξεταση αυτή; Η τωρα τα έκαναν αυστηρότερα τα μετρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 00:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Αιολευς

Αρχικά αποστάλθηκε από Police7

Εμένα ο κολλητός μού πέρασε αθλήματα, ψυχολόγο, ιατρικά και κοπηκε στην εξεταση ισιχαρα για δυσχρωματοψια! ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΟΣ! δν ξερω αν στις ΕΔ κανουν την εξεταση αυτή; Η τωρα τα έκαναν αυστηρότερα τα μετρα!
για τους δόκιμος δεν. Γνωρίζω αλλά για τα σώματα ασφαλείας δεν υπάρχει κανένα θέμα έχω περάσει πόσα πκε και από πανελλήνιες και φέτος κανένα πρόβλημα δεν είχα ποτέ με την δυσχρωματοψια, και στο πεύκο μ το έκαναν τους το είπα και τίποτα δεν άλλαξε, κανονικά ειδικές πήγα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Αιολευς Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Αιολευς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 01:09
[QUOTE=Police7]
Πέρασες πκε Στους ειδικούς τον Οκτώβρη;
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 07:36

[QUOTE=Police7]
Πέρασες πκε Στους ειδικούς τον Οκτώβρη;
επιλαχών
Επιστροφή στην κορυφή
Titos21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση Titos21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 11:34
Αλάνια καλημέρα! Κάποια εξέλιξη σχετικά με τα αθλήματα και τις πκε για τους 400; του Έβρου υπάρχει;
Επιστροφή στην κορυφή
Αιολευς Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Αιολευς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 16:01
Να σε ρωτήσω αν μπορείς να με βοηθήσεις!
Οσα αφορα τα τατουάζ στους ειδικούς.. ειναι αυστηροί;
Γτ εχω ενα σε "μη εμφανες " οχι κακόβουλο και να προσβάλει.
Και ένα μικρό " σε εμφανές "εναν σταυρό που εχω κανει συνεδρίες αφαιρεσης και είναι θολω(εχω βέβαια βεβαίωση αφαιρεσης οτι ακολούθα συνεδρίες απο ιατρό).

Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 16:34

Να σε ρωτήσω αν μπορείς να με βοηθήσεις!
Οσα αφορα τα τατουάζ στους ειδικούς.. ειναι αυστηροί;
Γτ εχω ενα σε "μη εμφανες " οχι κακόβουλο και να προσβάλει.
Και ένα μικρό " σε εμφανές "εναν σταυρό που εχω κανει συνεδρίες αφαιρεσης και είναι θολω(εχω βέβαια βεβαίωση αφαιρεσης οτι ακολούθα συνεδρίες απο ιατρό).

και στο μέτωπο να είχες φέτος θα σε περνούσαν
Επιστροφή στην κορυφή
Αιολευς Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Αιολευς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 16:49
Άρα δλδ δν θα εχω κάποιο πρόβλημα θες να πεις;
Γτ ειμαι επιτυχών στους 800 συνοριοφυλακες των νησιών!
Και οσο νανε εγω άγχος για το συγκεκριμένο θεμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 17:05

Άρα δλδ δν θα εχω κάποιο πρόβλημα θες να πεις;
Γτ ειμαι επιτυχών στους 800 συνοριοφυλακες των νησιών!
Και οσο νανε εγω άγχος για το συγκεκριμένο θεμα!
Κανένα
Επιστροφή στην κορυφή
Ranger94 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2019
  Παράθεση Ranger94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 17:59
Ποιος να σε κοψει; Εδω δε συμπληρωθηκαν ολες οι θεσεις... οσο ειναι ο Μιχαλης στο τιμονι μη φοβαστε τιποτα καντε τατουαζ καντε παιδια να παιρνετε μορια τριτεκνων αβερτα!
Μιχαλη ζεις, για παντα πασοκτζης!
Επιστροφή στην κορυφή
Αιολευς Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Αιολευς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 18:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Ranger94

Ποιος να σε κοψει; Εδω δε συμπληρωθηκαν ολες οι θεσεις... οσο ειναι ο Μιχαλης στο τιμονι μη φοβαστε τιποτα καντε τατουαζ καντε παιδια να παιρνετε μορια τριτεκνων αβερτα!
Μιχαλη ζεις, για παντα πασοκτζης!

Νησί με νησί διαφέρει ο αριθμός αιτήσεων!
Στο δικό μου έχουμε εκτός απ'τους επιτυχών και
70+ατομα επιλαχών!
Επίσης πολλά ατομα, δν δηλωσαν συμμετοχή στους πίνακες των άλλων νησιών, οπότε ο γενικος αριθμός 800
Δν τους καλύπτει όλους..
Λόγο οικονομικού θέματος πολλούς δν τους συμφέρει η μετάθεση σε αλλο νησί, η σε άλλο μερος της Ελλάδος!
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 19:58
Εγώ δεν καταλαβαίνω γτ δεν έχουν βγάλει ακόμα τον αναμορφωμενο πίνακα για τους 800, έχει περάσει πόσος καιρός από την λήξη της προθεσμίας για τις ενστάσεις, για τους 400 βγήκε πολύ γρήγορα!!
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2019
  Παράθεση kyriakos155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 20:21
Μερικοί αναρωτιέστε ακόμη... ; Δεν βλέπετε ρε παιδιά τι γίνεται έξω ; Σιγά μην κάτσουν να ασχοληθούν με αυτό το θέμα τώρα...
Σελίδα Συνοριακών - Ειδικών Φρουρών 2020 https://www.facebook.com/groups/703806137036659/
Επιστροφή στην κορυφή
ufc Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 21/Μαρτίου/2020
  Παράθεση ufc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2020 ώρα 20:38

και τι εγινε τελικα;
@Police7 δηλαδη περνεται την δυσχρωματοψια και οχι την αχρωματοψια;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 7071727374 85>