Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2020)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 7475767778 81>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Cro cop Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Cro cop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2020)
    Αποστολή: 22/Μαρτίου/2020 ώρα 23:51
Ρε δε ντρέπονται λιγάκι; Τι ξεφτιλικια είναι αυτά;
Επιστροφή στην κορυφή
Second Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Φεβρουαρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Second Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2020 ώρα 23:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Bodyguard

Αρχικά αποστάλθηκε από Γιάννης

Εδώ ο κόσμος καίγεται δεν ξέρουμε ποτε θα τελειώσει όλη αυτή η κατάσταση του ίου. Και οι υποψήφιοι που έχουν καλέσει ξεφτιλίζονται.
Τώρα κάνετε πλάκα έτσι; Γιατί δεν γράφει να μας πάρει όλους να τελειώνουμε; Βεβαίωση από ορθοπεδικό για τ ύψος; Ο θείος μ είναι ορθοπεδικός θα τ πω να γράψει 2,10. Ρε πάμε καλά ρε ;
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΕΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 00:31
Αν γνωστός σου γιατρός σου γράψει βεβαίωση με ύψος 1.70, ενώ είσαι 168,5 ή 169. Τότε ίσως χάσει την άδεια του. Άτομα που είναι στο όριο θα τους εξετάζουν, αυτό εννοεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Second Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Second Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 02:26
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΕΑ

Αν γνωστός σου γιατρός σου γράψει βεβαίωση με ύψος 1.70, ενώ είσαι 168,5 ή 169. Τότε ίσως χάσει την άδεια του. Άτομα που είναι στο όριο θα τους εξετάζουν, αυτό εννοεί.
Είναι ένα απλό παράδειγμα του τι θα ακολουθήσει αν συμβεί κάτι τέτοιο
Επιστροφή στην κορυφή
johny junky Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 06/Μαρτίου/2020
  Παράθεση johny junky Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 03:25
Μην παραμυθιάζεστε. Αυτό είναι ένα mail που εστάλη σε μία ιστοσελίδα. Δεν είναι κάτι που θα ληφθεί στα σοβαρά από το υπουργείο. Επίσης δεν υπάρχει λόγος να γίνουν εξ αποστάσεως εξετάσεις και οι επιτυχόντες να περιμένουν ούτως ή άλλως να τελειώσει η καραντίνα.
Επιστροφή στην κορυφή
SPK Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Ιουλίου/2016
  Παράθεση SPK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 09:53
Αρχικά αποστάλθηκε από johny junky

Η πισίνα στη ΣΝΔ έχει βατήρες. Μας είπαν πως όποιος θέλει ξεκινάει από πάνω στον βατήρα, δίπλα του, ή μέσα στην πισίνα. Εσύ πού έδωσες κολύμπι; Στον αράπη της ρεντίνας;

Να και οι εξυπνάδες. Όταν λέω δεν είχε, εννοώ ότι δεν επέτρεπαν από βατήρα. Τέλος πάντων, κρατήστε την ουσία. Μην αγχώνεστε και μη φτιάχνετε σενάρια. Εξαιρετικός οδηγός είναι Εικονίδιο Μηνύματος Οδηγός επιβίωσης υποψηφίων Λιμενικού. Όταν έδωσα εγώ είχαν γίνει ακριβώς έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 09:56
Αρχικά αποστάλθηκε από Γεωργία

Λιονταρίνα, δεν ξέρω πραγματικά τι να πω! Έχουν παράπονο και τα αγόρια που αν έχουν ξεκινήσει προπονήσεις από το Σεπτέμβρη που βγήκε η προκήρυξη, ή και από Οκτώβρη σου λέω εγώ, ΑΝΕΤΑ πιάνει τα όρια σε τόσους μήνες που έχουν περάσει από τον Οκτώβρη και μάλιστα με χαλαρές προπονήσεις 2-3 φορές τη βδομάδα. Εγώ έχω ξεκινήσει από τέλη Οκτώβρη, με μέσο όρο προπονήσεις 3-4 φορές τη βδομάδα, και ακόμα δεν έχω πιάσει τα όρια. Κι ούτε θα τα πιάσω γιατί τον Μάρτιο αραίωσα προπονήσεις γιατί δεν είμαι στους καλούμενους. Στη σφαίρα το καλύτερο που έκανα μετά από 5 μήνες προπονήσεων ήταν 6,5 μέτρα, στο χιλιάρι έκανα 4:30, στα 100μ 17 δευτερολεπτα και στο μήκος έφτασα περίπου 3 μέτρα. Μόνο το κολύμπι είχα πιάσει. Αν συνέχιζα προπονήσεις θα έπιανα το χιλιάρι και το κατοστάρι θεωρώ. Σφαίρα και μήκος ΠΟΤΕ! Εσύ; Πως τα πας; Μόνο εγώ αντιμετωπίζω τόση δυσκολία; Βέβαια δεν έχω σχεδόν καθόλου βοήθεια. Ούτε σφαίρα δεν έβρισκα και παρήγγειλα από το ίντερνετ.30 ευρώ έσκασα για να κάνω το μπαρίσνικοφ!
Δεν εισαι η μόνη που αντιμετωπίζεις δυσκολίες.
Τα αθλήματα θέλουν δουλειά από τις γυναίκες, ενώ για έναν μέσο άντρα που απλώς δεν είναι υπέρβαρος βγαίνουν στο χαλαρό.
Εγώ σε αντίθεση με εσένα αντιμετωπίζω τη μεγαλύτερη δυσκολία στο χιλιάρι, το οποίο ναι μεν το βγάζω εντός χρόνου, αλλά με κουράζει.
Μηκος κάνω γύρω στα 4μ και σφαίρα με το κάθε χέρι 5,50 μ.
Ωστόσο, δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι είμαι στο μέσο όρο από άποψη σωματοδομης.
Εννοώ ότι εκτός ότι το έχω δουλέψει, είμαι μυϊκά περισσότερο προικισμένη σε ώμους, πλατη, χέρια, κάτι που με βοηθάει στη σφαίρα σε σχέση με άλλα κορίτσια, ακόμη κι αν με δυσκολεύει να χωρέσω τη σφαίρα στο χέρι μου.
Αντίθετα, δεν είμαι τόσο καλή στο αερόβιο, αλλά το δουλεύω.
Μην τα παρατάς!
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos G Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nikos G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 12:10
Ρε πατε καλα; χαχαχαχα τι ειναι αυτα; οποιος έστειλε επιστολή κοπηκε ηδη να ξέρετε. Μονο εκείνοι μας εξετάζουν. Αμα φοβάστε ιούς κι όταν μας φωνάξουν καθίστε σπιτι σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Γεωργία Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γεωργία Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 12:23
Είσαι δυνατή εσύ! Συμφωνώ πως πιθανότατα είσαι πολύ πιο πάνω από το γυναικείο μέσο όρο! Συνέχισε τη δουλειά που κάνεις και εύχομαι ό, τι καλύτερο! Θέλω πολύ να μπουν καμιά 30αριά γυναίκες για να κλείσουν στόματα ορισμένων περί γυναικείας ανεπάρκειας ή κατωτερότητας!
Επιστροφή στην κορυφή
Ι. Κ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ι. Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 14:55
Ρε πάτε καλά εδώ ο κόσμος χάνετε τι κλαίγεστε κ σεις οι γκόμενες γράφετε κατεβατά με μλκιες... στα @@ μας π ειρωνεύεσαι λιονταρίνα τίγρη η γάτα κάντε αντ η μία την άλλη και πείτε ότι θέλετε!
Επιστροφή στην κορυφή
Lina91 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Μαρτίου/2020
  Παράθεση Lina91 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2020 ώρα 19:08
εως 11/5 αναβολή όλων των διαδικασιών στο υπουργείο! Όποτε κοριτσάκια και αγόρια μην γράφεται παπαρολογιες. Επισης ναι όντως στείλανε email με ανοησίες που αναφέρει ένα σάιτ... ρε πατε καλά; το επίπεδο είναι κατώτερο των περιστάσεων τελικά, ναι θα πάρουν περισσότερους επισης! Ελπιζω να μην είναι το επίπεδο όπως στους σημαιοφόρους γιαυτο να τρέχετε λίγο για να μην μεγαλώσει ο κωλος. Τα λέμε με νεότερες πληροφορίες! Ελπιζω να βγούμε όλοι πιο δυνατοί και υγιείς (Σημαιοφόρος hcg)
Επιστροφή στην κορυφή
Ptg Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 05/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση Ptg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαρτίου/2020 ώρα 15:05
Αρχικά αποστάλθηκε από Lina91

εως 11/5 αναβολή όλων των διαδικασιών στο υπουργείο! Όποτε κοριτσάκια και αγόρια μην γράφεται παπαρολογιες. Επισης ναι όντως στείλανε email με ανοησίες που αναφέρει ένα σάιτ... ρε πατε καλά; το επίπεδο είναι κατώτερο των περιστάσεων τελικά, ναι θα πάρουν περισσότερους επισης! Ελπιζω να μην είναι το επίπεδο όπως στους σημαιοφόρους γιαυτο να τρέχετε λίγο για να μην μεγαλώσει ο κωλος. Τα λέμε με νεότερες πληροφορίες! Ελπιζω να βγούμε όλοι πιο δυνατοί και υγιείς (Σημαιοφόρος hcg)
Τα υποθέτεις όλα αυτά ή τα γνωρίζεις από κάπου;
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαρτίου/2020 ώρα 17:07

εως 11/5 αναβολή όλων των διαδικασιών στο υπουργείο! Όποτε κοριτσάκια και αγόρια μην γράφεται παπαρολογιες. Επισης ναι όντως στείλανε email με ανοησίες που αναφέρει ένα σάιτ... Ρε πατε καλά;το επίπεδο είναι κατώτερο των περιστάσεων τελικά, ναι θα πάρουν περισσότερους επισης! Ελπιζω να μην είναι το επίπεδο όπως στους σημαιοφόρους γιαυτο ;να τρέχετε λίγο για να μην μεγαλώσει ο κωλος. Τα λέμε με νεότερες πληροφορίες! Ελπιζω να βγούμε όλοι πιο δυνατοί και υγιείς (Σημαιοφόρος hcg)

μόνη σου λες για το επιπεδο, μόνη σου το ρίχνεις αμέσως μετά.
Επιστροφή στην κορυφή
johny junky Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση johny junky Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαρτίου/2020 ώρα 17:16

να τρέχετε λίγο για να μην μεγαλώσει ο κωλος
Μέτρησε! Αυτό λέει και ο Ραπτόπουλος στις εκπομπές του!
Επιστροφή στην κορυφή
Second Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Second Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαρτίου/2020 ώρα 19:56
Κ εγώ είμαι ο Υπ. Ναυτιλίας. Ο καθένας εδώ μέσα είναι ότι θέλει φιλενάδα. Μην ακούτε κανένα που προσπαθεί να σας ρίξει τη ψυχολογία. Συνεχίζουμε στο στόχο μας
Επιστροφή στην κορυφή
theo12345 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 20/Μαρτίου/2019
  Παράθεση theo12345 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαρτίου/2020 ώρα 08:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Second

Τώρα κάνετε πλάκα έτσι; Γιατί δεν γράφει να μας πάρει όλους να τελειώνουμε; Βεβαίωση από ορθοπεδικό για τ ύψος; Ο θείος μ είναι ορθοπεδικός θα τ πω να γράψει 2,10. Ρε πάμε καλά ρε ;
Καλα ρε φιλε πως κανεις ετσι; Και γω στις φυλακες που εδωσα υψομετρηση πηρα χαρτι απο ορθοοεδικο και υγιονομικα τα εκανα στη πολη μου και τα εστειλα ταχυδρομικως. Ετσι τα ζηταγανε. Σιγα μην ξεκιναει τωρα ο καθενας μονο για 1 ωρα για υψομετρηση πχ απο θεσσαλονικη αθηνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ραουλ Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 20/Μαρτίου/2020
  Παράθεση Ραουλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαρτίου/2020 ώρα 23:36
Καλησπέρα ! τζανκι έχουμε κανένα νέο; γνωρίζεις κάτι νεότερο ; γιατί. σε. βλεπω γνωστή.. για Ιούνιο; το. βλεπεισ; η ποιο νωρίς;
Επιστροφή στην κορυφή
johny junky Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση johny junky Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2020 ώρα 00:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Ραουλ

Καλησπέρα ! Τζανκι έχουμε κανένα νέο; Γνωρίζεις κάτι νεότερο ; Γιατί. Σε. Βλεπω γνωστή. Για Ιούνιο; Το. Βλεπεις; Η ποιο νωρίς;
Καλησπέρα φίλε! Δεν γνωρίζω τίποτα δυστυχώς. Πιο πάνω η Lina91 έγραψε για 11 Μαΐου. Υγεία όλοι να έχουμε και μέχρι τότε βλέπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 7475767778 81>