Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 8>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
SPILIOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SPILIOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου
    Αποστολή: 18/Ιουνίου/2010 ώρα 04:41
Τελεια στην πλατη! Σειρα 290,2005 α εσσο μαγειρας στην λεσχη αξ/κων! Λολ ηταν τελεια!
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουνίου/2010 ώρα 13:50
Και βεβαια θα ηταν τελεια στη λεσχη αξκων της πλατης. Το ιδιο ειναι στη λεσχη και το ιδιο στη μοναδα; Οχι βεβαια.
Επιστροφή στην κορυφή
ypo-poemarchos Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Απριλίου/2010
  Παράθεση ypo-poemarchos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουνίου/2010 ώρα 13:56
Εγω ειχα υπηρετησει στη 616 ΜΤΠ Νεοχωρι Ορεστειαδας.

Σιγουρα οι συνθηκες εχουν βελτιωθει ο παραγων "τρεξιμο" αλλαζει χρονο το χρονο αναλογα με διοικητες η/και καταστασεις.

Αλλα κατι που δεν αλλαζει ειναι ο τοπος και το κλιμα και οι επιφυλακες στο ποταμι... Και ειναι πραγματικα δυσκολες συνθηκες. Το κρυο αρχιζει απο τον Οκτωβρη και υγρασια... Ελπιζω να δινουν πανω απο 3 μάλινες κουβερτες τωρα πια για τα σχινακια γιατι παγωναμε. Ελπιζω να δινουν σλιπινγκ μπαγκ και να φερουν παντα FN το καλυτερο οπλο κατ'εμέ.
Καλη δυναμη σε οποιον παει. Θα βγει πιο δυνατος.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουνίου/2010 ώρα 13:59
Πεστα υπο. Απο σουφλι και πανω αρχιζει ο στρατος. Και τη προφορα που εχουν εκει οι ντοπιοι; Που την πας;

Επεξεργάστηκε από Rafale - 18/Ιουνίου/2010 ώρα 14:00
Επιστροφή στην κορυφή
ypo-poemarchos Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Απριλίου/2010
  Παράθεση ypo-poemarchos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουνίου/2010 ώρα 15:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Rafale

Πεστα υπο. Απο σουφλι και πανω αρχιζει ο στρατος. Και τη προφορα που εχουν εκει οι ντοπιοι; Που την πας;

καλα οι ντοπιοι εχουν καρδια που χτυπαει Ελληνικα
Οργανωναμε βολες για τους πολιτοφυλακες ακριτες κατι κυριακες
Ερχοντουσαν με τα Μ1 τους, ακομα και 60ρηδες. Ουτε λουφα ουτε απουσιες ουτε τεμπελια.

Αξιοι πατριωτες και δουλευταδες ανθρωποι.

Τωρα δεν θυμαμαι αν τα Μ1 τα φερνανε απο τα σπιτια τους η τα βγαζαμε εμεις απο αποθηκες να τους τα δωσουμε.
Δεν μπορω να πω με σιγουρια...

Αλλα ειμαι περηφανος που υπηρετησα στον Εβρο παρα που βλαστημαγα τη μοιρα μου τοτε κυριως γιατι δεν ειχε κοριτσια και παραλιες οπως ειχαν αλλοι τυχεροι στη Ροδο η την Κω.

Επιστροφή στην κορυφή
Kωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 14:51
Καμια νεοτερη πληροφορια για αυτο το στρατοπεδο εχουμε παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:44
Παιδια βγηκαν οι μεταθεσεις και παει ο αδερφος μου 618 μ/κ ΤΠ... ! Πως ειναι τα πραγματα εκει αυτη την στιγμη?
Επιστροφή στην κορυφή
Ιωάννα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ιωάννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:33
Παιδιά ο γιός μου Φεύγει σήμερα (16/09/10) από Σπάρτη (ΚΕΕΜ) Και πάει Κυπρίνο, αλλά λένε ότι τον εκεί λόχο τον έχουνε κλείσει και θα πάει τελικά Πλάτη αποθηκάριος!
Πείτε κανένα νέο για να ησυχάσω λίγο!
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιαννης

Παιδια βγηκαν οι μεταθεσεις και παει ο αδερφος μου 618 μ/κ ΤΠ... ! Πως ειναι τα πραγματα εκει αυτη την στιγμη;

Δυστυχώς σαπίλα.
Καλή δύναμη και καλό κουράγιο στον αδερφό σου.
Επιστροφή στην κορυφή
πολιτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πολιτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:15
Παιδιά τι παίζει αυτή τη στιγμή στο 618, και σε πόση απόσταση είναι από το χωριό;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 00:04
Αρχικά αποστάλθηκε από πολιτης

Παιδιά τι παίζει αυτή τη στιγμή στο 618, και σε πόση απόσταση είναι από το χωριό;

Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Δυστυχώς σαπίλα.

Επιστροφή στην κορυφή
2005B Εσσο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 2005B Εσσο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:49
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

[QUOTE=πολιτης]Παιδιά τι παίζει αυτή τη στιγμή στο 618, και σε πόση απόσταση είναι από το χωριό;

Ούτε 10 λεπτά περπάτημα! Πες γυρω στα 500μετρα αλλά δεν εχει τιποτα μονο ενα καφε-μπαρ (Βουλγαρα), μια πιτσαρια και μια ταβερνα που ειχε ενας γερος (μιλαμε για το 2005)
Καλοκαιρι ειχα πάει, τα κουνουπια ειναι μεγαλη πικρα. Το χειμωνα εχει πολυ κρυο απ' οτι ειχα μαθει απο άλλους

Επιστροφή στην κορυφή
ΠΟΛΙΤΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΠΟΛΙΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2010 ώρα 01:16
Που ειναι το μηνυμα που περιμενε απαντηση; Απλα διαγραφηκε για αυτη την ευαισθησια μιλουσε! Απλα μας διαγραφετε Ε Λ Ε Ο Σ!
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2010 ώρα 13:45
Αρχικά αποστάλθηκε από ΠΟΛΙΤΗΣ

Που ειναι το μηνυμα που περιμενε απαντηση; Απλα διαγραφηκε για αυτη την ευαισθησια μιλουσε! Απλα μας διαγραφετε Ε Λ Ε Ο Σ!

Τελικά στο 617 ή στο 618 υπηρετεί ο γιός σάς; Αν υπηρετεί στο 618 τότε γιατί γράψατε στο 617;

617 Μ/Κ ΤΠ (Έβρος)

...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2010 ώρα 15:43
Αρχικά αποστάλθηκε από ΠΟΛΙΤΗΣ

άλλος ένας έλεος.

Αν είχα 1 ευρώ κάθε φορά που το διαβάζαμε αυτό στο φόρουμ θα ήμουν παμπλούσιος!

Δε φτάνει που δεν ξέρουν να συμμετέχουν σε φόρουμ, πετάνε και ένα έλεος και ξεμπερδεύουν.
Επιστροφή στην κορυφή
I1 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση I1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2010 ώρα 01:04
618 μκ τ. Π. Γιωτα1 312. Σε δυο μηνες εχω κανει 6 βολες. Εκανα 6 μερες σκηνακια με κουβερτα βρεγμενη και 5 βαθμους κελισιου. Λιγοι ενοπλοι 2 μεσα μια εξω και που σε ακομα. Η ταβερνα δεν υπαρχει πλεον. Αυτο που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ειναι το τρεξιμο μετα το πρωινο.7 μηνες ακομα ειναι πολυ αλλα θα περασει.
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΥΤ 618 ΜΚΤΠ 294 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΛΥΤ 618 ΜΚΤΠ 294 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2010 ώρα 18:41
ΠΩΩΩ τι μου θυμισατε τωρα... Λοιπον 294 λελε. Απο το τεχνικο στην Πατρα με στειλανε Πλατη. Ρωτάω έναν Εποπ που είναι το 618 ΜΚΤΠ; Και μου λεει "αααα ειναι εύκολο να το βρεις. Πηγαινε στο χαρτη. Βρες την πινεζα... Ε η Πλατη ειναι λιγο παραπανω... Χαχχαχα Τωρα γελαω αλλα τοτε μου κοπηκαν τα ποδια... Ηταν και η εποχη που ειχε σκοτωθει ενας δοκιμος στον Εβρο και τα χα κανει πανω μου... Κανονικα!
Ξεκινησαμε απο Πατρα με λεωφορεια, μετα τρενο κλασικα απο σταθμο Λαρισης και εφτασα στο στρατοπεδο μετα απο 26 ωρες συνολικα!
Λοιπον οσοι πατε εκει μην φοβηθειτε τιποτα... Ηταν εντονη εμπειρια και μεγαλο το δεσιμο μεταξυ των φανταρων. Πολυ σημαντικο. Εκπαιδευση, τρεξιμο, σκοπιες, ασκησεις με αρματα, αντεπιθεσεις σε λοφους στα συνορα, σχοινιακια με 40 βαθμους, τρομερα τοπια, φυλακια απεναντι απο Τουρκία... Και #@^&@! τα σκηνικα. Τοτε βλαστημας την ωρα αλλα η αναμνηση δεν περιγραφεται μετα... Μετα θα ειστε περηφανοι γι αυτο που περασατε και θα σας μεινουν και 2-3 καλοι φιλοι... Φανταστειτε οτι μετα πηρα μεταθεση Αθηνα στην ΜΦΑΤ στο Χαιδαρι και ηθελα να γυρισω πισω στον Εβρο... Μου το λεγανε αυτο πριν και δεν το πιστευα.
Στα αρνητικα ειναι οι Εποπ. Βεβαια εξαρταται που θα πεσεις αλλα υπαρχουν πολλοι κομπλεξικοι τσοπανηδες που θα στα πρηξουν λιγο. Αλλα μεχρι εκει. Αν εισαι σωστος εισαι οκ.
Παρόλο που πηγα μεγαλος και που μου εγινε ο κ... Νααα αν ξαναπηγαινα Πλατη θα πηγαινα...
ΘΗΤΕΙΑ με γραμματα κεφαλαια.
Επιστροφή στην κορυφή
Αλχιας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλχιας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2010 ώρα 19:24
618ΜΚ ΤΠ... Οτι και να πω ειναι λιγο...312 ειμαι και ακομα τα πραγματα ειναι αισχος. Πολυ προβλεπε και δεν συμαζευεται... Οποιος ερθει καλη τυχη.
Υ. Γ.: Και φυσικα η Συλβια (γνωστη και ως η Βουλγαρα) δεν το εχει κουνισει απο δω.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 8>