Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για κοινωνικούς λόγους (οικονομικά κλπ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 19>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή για κοινωνικούς λόγους (οικονομικά κλπ)
    Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2010 ώρα 04:22
Αρχικά αποστάλθηκε από marios90

Καλησπέρα... Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη 16/11 (Αεροπορία) και υπάρχουν πολλά οικονομικά προβλήματα στην οικογένεια και όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχουν χρήματα για στρατό... Δν μπορείς να είσαι κλεισμένος εκεί μέσα χωρίς ευρώ. Έχω πάρει ήδη μια αναβολή για κοινωνικούς λόγους. Τώρα θέλω να ξαναπάρω αναβολή αλλά δεν ξέρω τι θα τους πω για να μου τη δώσουν 100%. Σας παρακαλώ, δώστε λύση έχω τρελό άγχος μήπως δεν μου τη δώσουν

θα τους πει ότι αυτή την στιγμή δεν μπορείς να υπηρετήσεις επειδή έχεις οικονομικά προβλήματα και θα σου δώσουνε αναβολή
Επιστροφή στην κορυφή
marios90 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση marios90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2010 ώρα 23:54
Οπότε δεν χρειάζεται να πάρω ρούχα μαζί μου ή να ξυριστώ έτσι; Αν παω πρωί θα φύγω την ίδια μέρα;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2010 ώρα 01:29

Οπότε δεν χρειάζεται να πάρω ρούχα μαζί μου ή να ξυριστώ έτσι; Αν παω πρωί θα φύγω την ίδια μέρα;

δεν φεύγεις την ίδια μέρα θα φύγεις την επόμενη
Επιστροφή στην κορυφή
marios90 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση marios90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2010 ώρα 02:54
Δεν μου απαντήσες στο πρώτο ερώτημα. Και κάτι τελευταίο, αν πάρω γνωστό μου άτομο μαζί μου υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν την αναβολή την ίδια μέρα; Οπως και να έχει πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις. )
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2010 ώρα 03:22

Δεν μου απαντήσες στο πρώτο ερώτημα. Και κάτι τελευταίο, αν πάρω γνωστό μου άτομο μαζί μου υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν την αναβολή την ίδια μέρα; Οπως και να έχει πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις.)

εφόσον πας για αναβολή κανένας δεν θα σε αναγκάσει να ξυριστείς. Για την αναβολή που λες. Την ίδια μέρα ας την δώσουνε θα την πάρεις το βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή
marios90 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση marios90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2010 ώρα 23:08
Greek_Army συγγνώμη που σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, όταν παρουσιαστώ στο ΚΕΝ είναι υποχρεωτικό να περάσω όλη την διαδικασία (ιατρικές εξετάσεις κ. Τ. Λ.) ή πάω κατευθείαν στον ψυχολόγο; Εάν δεν είναι στο κέντρο από ποιον ζητάω να με παραπέμψει στο στρατιωτικό νοσοκομείο; Σε ευχαριστώ και συγγνώμη και πάλι που σε πρήζω. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ που νομίζω ότι θα σκάσω :P
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2010 ώρα 01:09

Greek_Army συγγνώμη που σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, όταν παρουσιαστώ στο ΚΕΝ είναι υποχρεωτικό να περάσω όλη την διαδικασία (ιατρικές εξετάσεις κ. Τ. Λ.) ή πάω κατευθείαν στον ψυχολόγο; Εάν δεν είναι στο κέντρο από ποιον ζητάω να με παραπέμψει στο στρατιωτικό νοσοκομείο; Σε ευχαριστώ και συγγνώμη και πάλι που σε πρήζω. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ που νομίζω ότι θα σκάσω :P

αναγκαστηκά θα τις περάσεις όλες τι διαδικασίες. Και στο κέντρο θα περάσεις από γιατρό και θα περιμένεις αύριο το πρώι να πας στο νοσοκομείο με τα υπόλοιπα παιδιά που έχουνε προβλήματα υγείας
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2010 ώρα 18:46
Πήρα τρίμηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους πρίν λίγες μέρες, στην ΕΣΣΟ του Φεβρουαρίουθα με φωνάξουν για κατάταξη ή στην ΕΣΣΟ Μαίου;
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2010 ώρα 23:59
Αρχικά αποστάλθηκε από guest

Πήρα τρίμηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους πρίν λίγες μέρες, στην ΕΣΣΟ του Φεβρουαρίουθα με φωνάξουν για κατάταξη ή στην ΕΣΣΟ Μαίου;
Παιδιά κάποιος που να γνωρίζει;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2010 ώρα 02:26
Δεν χρειάζεται να γράψεις 2 φορές συνεχόμενα στο ίδιο θέμα. Αναβολή ουσιαστικά παίρνεις για μία ΕΣΣΟ οπότε φεβρουάριο θα μπεις
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2010 ώρα 15:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

Δεν χρειάζεται να γράψεις 2 φορές συνεχόμενα στο ίδιο θέμα. Αναβολή ουσιαστικά παίρνεις για μία ΕΣΣΟ οπότε φεβρουάριο θα μπεις
Ευχαριστώ. Να είστε καλά για την βοήθεια που δίνετε από το forum.
Επιστροφή στην κορυφή
Snoopy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Snoopy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 03:27
Έκανα αίτηση 3μηνης αναβολής. Μου είπαν θα με ενημερώσουν για το αν εγκρίθηκε αλλά ακόμα τίποτα. Θα έμπαινα με την Δ'ΕΣΣΟ 2010 και στην ιστοσελίδα της στρατολογίας δεν λέει κάτι για την αναβολή μου γράφει ότι η κατανομή μου κλπ είναι με τον στρατό ξηράς 2010 Δ ΕΣΣΟ. Ο χρόνος αναβολής αρχίζει να μετρά από τη μέρα έγκρισης ή από τη μέρα που έκανα την αίτηση;
Επιστροφή στην κορυφή
alex Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2011 ώρα 15:07
Καλησπέρα,
λίγη βοήθεια αν είναι δυνατόν. Η σειρά κατάταξής μου είναι για τον Μάιο/2011. Είμαι 27+ κ έχω εξαντλήσει κάθε αναβολή που θα μπορούσα να πάρω λόγω σπουδών. Το θέμα είναι ότι τελειώνω τις σπουδές μου κ το μόνο που μου μένει για το πτυχίο είναι η πρακτική άσκηση και η πτυχιακή. Αν επικαλεστώ την 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους με δικαιολογητικό την πρακτική άσκηση και την πτυχιακή υπάρχει περίπτωση να μου την δώσουν;
Επίσης, επειδή δεν νομίζω ότι θα προλάβω να βρω πρακτική λίαν συντόμως, μπορώ να επικαλεστώ την αναβολή για κοινωνικούς λόγους με αιτιολογία μόνο την πτυχιακή;(χλωμό το ξέρω... Αλλά με ξύνει να το ρωτήσω.)
ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2011 ώρα 19:13
Μπορείς να πάρεις μια φορά αναβολή για κοινωνικούς λόγους
Επιστροφή στην κορυφή
nikosagr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση nikosagr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:12
Καλησπέρα.
Μου προέκυψε κάτι προσωπικό τελευταία στιγμή μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους; Παρουσιάζομαι 7/2
Επιστροφή στην κορυφή
stathisvas Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 17/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση stathisvas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:25
Αρχικά αποστάλθηκε από nikosagr

Καλησπέρα.
Μου προέκυψε κάτι προσωπικό τελευταία στιγμή μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους; Παρουσιάζομαι 7/2

πρεπει να πας στην στρατολογια για να στο διευκρινισουν αυτο και να σου πουν για τις διαδικασιες...
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:34
Αρχικά αποστάλθηκε από nikosagr

Καλησπέρα.

Μπορείς να το ζητήσεις με το που παρουσιαστείς στο Κέντρο.
Επιστροφή στην κορυφή
nikosagr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση nikosagr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:48
Ευχαριστώ πολύ.
Την δευτέρα θα πάω στη στρατολογία ελπίζω να το λήξω εκεί το θέμα και να μην χρειαστεί να παρουσιαστώ.
Ευχαριστώ και πάλι.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 19>