Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπλοκή Κυριάκου ΣΧΑΛ το 1986

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
tina Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 27/Δεκεμβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση tina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εμπλοκή Κυριάκου ΣΧΑΛ το 1986
    Αποστολή: 27/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 21:00
Υπάρχει κάποιος από τότε που έγινε η εμπλοκή Αραπογιάννη - Κυριακού;
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:53
Αρχικά αποστάλθηκε από tina

Τινα τι ακριβως θες να μαθεις για το συγκεκριμενο ατυχημα;
Να διορθωσω αν μου επιτρεπεις ο επιζων ονομαζεται Κυριάκου και οχι Κυριακού (οχι οτι εχει και πολυ σημασια βεβαια).
Στο συγκεκριμενο ατυχημα οπως σωστα αναφερεται εγινε εμπλοκη με το αλεξιπτωτο του Αραπογιαννη με αποτελεσμα τον τραγικο θανατο του δευτερου ενω ο Κυριάκου παρεμεινε ως εκπαιδευτης στην ΣΧ. ΑΛ ως την απολυση του.
Στην διαθεση σου/σας εαν μπορω να βοηθησω σε κατι περισσοτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:55
Αρχικά αποστάλθηκε από tina

Να μου επιτρεψετε επισης να διορθωσω. Το ατυχημα ΔΕΝ εγινε το 1987 αλλα τον Δεκεμβρη του 86
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos04 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Thanos04 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:07
Ο πατερας μου ηταν τοτε ςτους αλεξιπτωτιςτες και μου εχει αναφερει το περιςτατικο... χρηςτος θανος ονομαζεται!
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αντωνης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 20:04
Ήμουν στο ΕΤΑ εκείνη την χρονια 86Δ Εσσο. Ο Φώτης εγιηε εκπαιδευτής Μετά, ήταν πολύ σκληρή στιγμή και δεν θα ξεχάσω τον αγαπημένο μου Κωνσταντίνο Τραχανατζη διοικητή της ΣΧΑΛ που βουρκωμένος στην αναφορά διέταξε την επόμενη άλμα ακόμη και οι σκοποί . Δεν ξέρω παρακάτω για ποιον Θάνου αναφέρεται
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.