Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 20>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!
    Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 01:01

τελικα ο πιο δυνατος στρατος ειναι αυτος που θα εχει < < Το στελεχος ανδρομεδα> >

Και την νανοτεχνολογια [μεχρι τοτε ρωσσια λογω βιοπρεπαρατ] μιλαω για αγωνα μεχρι τελικης πτωσεις και ολα επιτρεπονται

Επιστροφή στην κορυφή
MIRAGE Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Διαγραμμένο μέλος

Μέλος από: 01/Μαρτίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση MIRAGE Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 20:20

ο καλυτερος στρατος ειναι αυτος που ξερει να ξεπερναει τα ορια του, που ξερει τι θα πει στερησεις, κακουχιες, αιμα. Τωρα ο καθε στρατος εχει τα πλεονεκτηματα του και τα μειονεκτηματα του και εξηγουμαι:

1)τουρκικος: πολυ καλοι επιτελικοι αξιωματικοι και οχι μονο(αξιωματικοι μυστικεων υπηρεσιων, ακομα και οι κατωτεροι αξιωματικοι του στρατου). Οπλιτες μετριας αποδοσης εως μικρης. Καλες διαβιβασεις, καλο πυροβολικο, μετρια αεραμυνα, κακο ναυτικο(στο εμψυχο δυναμικο), καλες ειδικες δυναμεις, μετρια αεροπορια(κάλο υλικο μετριο ανθρωπινο δυναμικο). Εχει στο εσωτερικο την φημη του "αητητου προστατη του εθνουσ"... Ωστοσο οποτε η Ελλάδα ηταν αποφασισμενη και με ομοψυχια τον φαγανε ασχημα. Αυτη η αποψη των τουρκων για το στρατο τους ειναι η αχιλλειος φτερνα τους.

ελληνικος: καλες ειδικες δυναμεις, πολυ καλο πολεμικο ναυτικο(ναυτοσυνη ελληνα), μετρια αποδοση οπλιτων λοιπων κλαδων, πολυ καλη αεροπορια(καλη στο υλικο... Πολυ καλη στο ανθρωπινο δυναμικο), μετριες διαβιβασεις, κακη αεροπορια στρατου, καλη αεραμυνα.

ρωσικος: καλο ναυτικο... Σε αεροπλανοφορα ομως εχουν ελλειψεις. Πολυ καλες ειδικες δυναμεις, καλους πυραυλους κ. Α.
αμερικανικος: βασιζεται παρα πολυ στη τεχνολογια.USmc οι καλυτεροι τους και τα τεθωρακισμενα τους. Ωστοσο εμπιστευονται πολυ την τεχνολογια... Σαν να παιζουν ηλεκτρονικα παιχνιδια.
κινεζικος: μην τον πετυχεις σε γενικη επιστρατευση
αγγλικος: ραφ και uk navy... Ειναι αστερια. Εχουν και αυτοι παραδοση στο ναυτικο αλλα και στην αεροπορια
γαλλικος: οι αρχοντες του διαστηματοσ... Οι πρωτοποροι της ευρωπησ(απεχουν Ακομη για να φτασουν τους αμερικανους στα ηλεκτρονικα Και στα διαστημικα αλλα τα πανε καλα)
γερμανικος: τα πανζερ συνεχιζουν στον 21ο αιωνα ως λεοπαρντ πια... Οι νουμερο ενα σε Ποιοτητα αρματων μαχης ειναι εδω.
γενικα ομωσ... Στον πολεμο κερδιζει αυτος που κανει τα λιγοτερα λαθη. Η ποιοτητα και ποσοτητα εχουν πρωταγωνιστικο ρολο αλλα και το ηθικο και η εγκαιρη επιστρατευση
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 20:32

καλα ολα αυτα αλλα ενα πυρινικο οπλο αξιζει οσο 10 στρατοι μια βιολογικη χιμαρα οσο 8 στρατοι σε αυτες της τεχνολογιες ποιος ειναι οκαλυτερος.

Επιστροφή στην κορυφή
-erased- Δες τη Λίστα

Μέλος από: 21/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση -erased- Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 21:07
Αρχικά αποστάλθηκε από MIRAGE

γενικα ομωσ... Στον πολεμο κερδιζει αυτος που κανει τα λιγοτερα λαθη. Η ποιοτητα και ποσοτητα εχουν πρωταγωνιστικο ρολο αλλα και το ηθικο και η εγκαιρη επιστρατευση

Έχετε σκεφτεί όμως το γεγονός ότι πολλά ηγετικά στελέχη του στρατού μας έχουν φτάσει σε αυτή τη θέση λόγω γνωριμιών; Ποίος μας διαβεβαιώνει εμάς πως αυτοί οι άνθρωποι είναι ικανοί ηγήτορες του σύγχρονου ελληνικού στρατού; !

Για τον φίλο που μίλησε για πυρηνικά, εγώ προσωπικά αποκλείω την όποια χρήση πυρηνικών όπλων εκτός αν ξεσπάσει παγκόσμιος πόλεμος. Γιατί είναι κάτι που σταδιακά μας επηρεάζει όλους μας. Νομίζω πως ο εκφοβισμός και μόνο της κατοχής πυρηνικών είναι αρκετός.
Every soldier has two families.Those you raise,and those you raise hell with.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 21:13
Οταν χανει ο αλλος δεν ξερεις τη μπωρει να κανει
εξαλου θα υπαρξουν αν ηδη δεν υπαρχουν βιοοπλα που θα χτυπανε συγγεκριμενες φυλες ανθρωπων [ισραελ]και αλλες θα της αφηνουν ανεπιρεαστες
Επιστροφή στην κορυφή
chris-z Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση chris-z Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2009 ώρα 19:11
Οσο και να κατηγορουν τον ελληνα στρατιωτη, πιστευω πως αν γινει κατι, θα εχει και την ψυχη και την μαγκια να πολεμησει
Επιστροφή στην κορυφή
chris-z Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση chris-z Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2009 ώρα 19:12
Βεβαια θα πρεπει να εχει και την σωστη εκπαιδευση!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαρτίου/2009 ώρα 14:30
Αρχικά αποστάλθηκε από MIRAGE

ο καλυτερος στρατος ειναι αυτος που ξερει να ξεπερναει τα ορια του, που ξερει τι θα πει στερησεις, κακουχιες, αιμα. Τωρα ο καθε στρατος εχει τα πλεονεκτηματα του και τα μειονεκτηματα του και εξηγουμαι:

1) τουρκικος: Πολυ καλοι επιτελικοι αξιωματικοι και οχι μονο (αξιωματικοι μυστικεων υπηρεσιων, ακομα και οι κατωτεροι αξιωματικοι του στρατου). Οπλιτες μετριας αποδοσης εως μικρης. Καλες διαβιβασεις, καλο πυροβολικο, μετρια αεραμυνα, κακο ναυτικο (στο εμψυχο δυναμικο), καλες ειδικες δυναμεις, μετρια αεροπορια (κάλο υλικο μετριο ανθρωπινο δυναμικο). Εχει στο εσωτερικο την φημη του "αητητου προστατη του εθνουσ"... Ωστοσο οποτε η Ελλάδα ηταν αποφασισμενη και με ομοψυχια τον φαγανε ασχημα. Αυτη η αποψη των τουρκων για το στρατο τους ειναι η αχιλλειος φτερνα τους.

ελληνικος: Καλες ειδικες δυναμεις, πολυ καλο πολεμικο ναυτικο (ναυτοσυνη ελληνα), μετρια αποδοση οπλιτων λοιπων κλαδων, πολυ καλη αεροπορια (καλη στο υλικο... Πολυ καλη στο ανθρωπινο δυναμικο), μετριες διαβιβασεις, κακη αεροπορια στρατου, καλη αεραμυνα.

ρωσικος: Καλο ναυτικο... Σε αεροπλανοφορα ομως εχουν ελλειψεις. Πολυ καλες ειδικες δυναμεις, καλους πυραυλους κ. Α.
αμερικανικος: Βασιζεται παρα πολυ στη τεχνολογια.USmc οι καλυτεροι τους και τα τεθωρακισμενα τους. Ωστοσο εμπιστευονται πολυ την τεχνολογια... Σαν να παιζουν ηλεκτρονικα παιχνιδια.
κινεζικος: Μην τον πετυχεις σε γενικη επιστρατευση
αγγλικος: Ραφ και uk navy... Ειναι αστερια. Εχουν και αυτοι παραδοση στο ναυτικο αλλα και στην αεροπορια
γαλλικος: Οι αρχοντες του διαστηματοσ... Οι πρωτοποροι της ευρωπης (απεχουν Ακομη για να φτασουν τους αμερικανους στα ηλεκτρονικα Και στα διαστημικα αλλα τα πανε καλα)
γερμανικος: Τα πανζερ συνεχιζουν στον 21ο αιωνα ως λεοπαρντ πια... Οι νουμερο ενα σε Ποιοτητα αρματων μαχης ειναι εδω.
Mirage διαφωνώ στα εξείς:
1) Ρωσικός στρατός- Υπερτεχνολογία πυραύλων, πλήρης υπεροχή στο διάστημα, αεροσκάφη πολλαπλών ρόλων, μακράν τα καλύτερα αντιαεροπορικά, όπλα tesla και leizer (έχουν και οι Αμερικάνοι και πιθανότατα οι Κινέζοι Αλλά δεν υπερέχουν) οχήματα αντιβαρύτητας κτλ. Μέγα πλεονέκτημα των ρωσικών οπλικων συστημάτων η αποτελεσματικότητά τους...
2) Αμερική - Μεγάλος αριθμός οπλικών συστημάτων σε όλα τα σώματα και Αξιόπιστα αεροσκάφη κτλ πλην όμως αμφίβολο αν δίνουν υπεροχή έναντι των Ρωσικών...
Ο πλέον πολυδάπανος στρατός Αλλά με βάσεις σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου.
Κάποιος μεγάλος ηγέτης είχε πει μακάρι να είχα Τούρκους αξιωματικούς και Έλληνες στρατιώτες...
Επιστροφή στην κορυφή
Markos_Hdi Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 11/Απριλίου/2008
  Παράθεση Markos_Hdi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαρτίου/2009 ώρα 15:08
sniper έχω την εντύπωση ότι το είπε ο Ατατούρκ. Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαρτίου/2009 ώρα 01:33

Οι τουρκοι λενε οτι ειναι 2η στο νατο μετα της υπα

αν δεις στο υτυβε για φανι τουρκις αρμυ βιντεο δεν θα βρεις αντιθετα στο γκρικ φανι αρμυ θα βρεις πολλα
Επιστροφή στην κορυφή
Helistas Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 05/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Helistas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2009 ώρα 06:01
Ναι γιατι εκει υπαρχει λογοκρισια απο την Τουρκικη στρατιωτικη χουντα (που ποτε δεν πεθαινει) και τα εξαφανιζει εν ριπη οφθαλμου, λογο Εθνικης Ασφαλειας. Εδω μεχρι και τα απορρητα της Αντιτρομοκρατικης τα βγαζει στο σφυρι ο καθε ξεφτιλας κοματοσκυλος κρατικος υπαλληλος. Αστεια βιντεο δεν θα βγαλουν; ...
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΙΩΤΗΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 21/Μαρτίου/2009
  Παράθεση ΧΙΩΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 03:44
Οσο και να κατηγορουν τον ελληνα στρατιωτη, πιστευω πως αν γινει κατι, θα εχει και την ψυχη και την μαγκια να πολεμησει

Οπως και στα Ιμια που σε μια νυχτα εκδοθηκαν 5.000 διαβατηρια... Ο ελληνας εχει χασει τον πατριωτισμο του αδερφια... Μαθητης ειμαι το βλεπω στους συμμαθητες μας.6-7 ειμαστε που μας λενε φασιστες:)
Επιστροφή στην κορυφή
eldund Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Ιουνίου/2008
  Παράθεση eldund Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 07:46
Τι περιμένουμε οταν μία ολόκληρη γενια εχει γαλουχηθεί με το fame story Τη eurovision και υπάρχουν ακόμα παιδιά που δεν ξεχωρίζουν την 25η Μαρτίου απο την 28η Οκτωβρη...
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΙΩΤΗΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση ΧΙΩΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 11:58
Καλα αστο αυτο... Την 28η οκτωβρη ενας ειπε οτι γιορταζουμε το οχι στους τουρκους και πεταγετε ενας αλλος οχι ρε στον λενιν το παμε...

το θεμα ειναι οτι οποιες φωνες που προαγουν τον πατριωτισμο οπως ΛΑΟΣ ξερουμε ολοι οτι ειναι τομαρια πουλημενα που τα περνουν απο αλλους ή ειναι ακροδεξιοι και φασιστες που κρυβονται κατω απο το πεπλο του πατριωτισμου
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 15:14
Αρχικά αποστάλθηκε από ΧΙΩΤΗΣ

Καλα αστο αυτο... Την 28η οκτωβρη ενας ειπε οτι γιορταζουμε το οχι στους τουρκους και πεταγετε ενας αλλος οχι ρε στον λενιν το παμε...

το θεμα ειναι οτι οποιες φωνες που προαγουν τον πατριωτισμο οπως ΛΑΟΣ ξερουμε ολοι οτι ειναι τομαρια πουλημενα που τα περνουν απο αλλους ή ειναι ακροδεξιοι και φασιστες που κρυβονται κατω απο το πεπλο του πατριωτισμου
Ρε χιώτη χαλάρωσε λίγο. Ποιοί είναι δηλαδή πατριώτες; Αυτοί που ήθελαν να δώσουν την Βόρεια Ελλάδα στη Σοβιετική ένωση; Αυτοί που τώρα δίνουν το όνομα Μακεδονία στους Σκοπιανούς, ή αυτοί που χόρευαν ζεϊμπέκικα με τους Τούρκους έκαναν αγώνα να τους βάλλουν στην ΕΕ εις βάρος των συμεφόντων μας και μας ξεφτίλιζαν στα Ιμια;
Ασε ρε φιλαράκι βγάλε την τσίμπλα απ τα μάτια σου.
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΙΩΤΗΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση ΧΙΩΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 17:20
Αδερφε λαθος καταλαβες! Δεν λεω οτι πρεπει να δωσουμε ουτε τη Μακεδονια ουτε τιποτα! Ουτε οτι δεν πρεπει να υπερασπιζομαστε την πατριδα μας! Λέω οτι οι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ δεν ειναι πατριωτες! Δεν χρειαζεται να εισαι ακροδεξιος ουτε φασιστας για να αγαπας την πατριδα σου! Μην ξεχναμε οτι πολλοι αριστεροι πεθαναν το 40 για να ειμαστε σημερα ελευθεροι ασχετα αν εκαναν μακανιες μετα. Και ο συγκεκριμενος αρχηγος κομματος τα παιρνει απο το Λαλιωτη αν θες να ξερεις. Και πρωτοδημιουργηθηκε και εκανε καμπανια με λευτα απο το ΠΑΣΟΚ για να κοψει τον Καραμανλη. Και ο ιδιος εχει στους κολπους του ανθιρωπο που δεν εχει υπηρετησει!

Και το να εισαι πατριωτης δεν σημαινει να μισεις τους τουρκους η τους σκοπιανους. Σημαινει οταν χρειαστει να δωσεις τη ζωη σου για την πατριδα σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Jrhellas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Jrhellas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 22:46
Αρχικά αποστάλθηκε από eldund

Τι περιμένουμε οταν μία ολόκληρη γενια εχει γαλουχηθεί με το fame story Τη eurovision και υπάρχουν ακόμα παιδιά που δεν ξεχωρίζουν την 25η Μαρτίου απο την 28η Οκτωβρη...
Ακουστε λιγο βρε παιδια!
Καντε λιγο κρατει και μην καταδικαζετε τοσο ευκολα τα παιδια!
Συνηθιζω να λεω οτι τα παιδια ΔΕΝ φταινε ΠΟΤΕ και για ΤΙΠΟΤΑ.
Για ολα φταινε οι γονεις και γενικοτερα οι γενιες των γονεων!
Και το λεω εγω αυτο που ΔΕΝ ειμαι παιδι και αντιθετα ειμαι η γενια των γονιων.
Αν το παιδι μου δεν ξερει τι θα γιορτασουμε στις 25/03, φταιω εγω που δεν ειχα τον χρονο να του μιλησω για αυτο.
Φταιω εγω που αναζητωντας την επαγγελματικη μου, η οποια αλλη, καταξιωση και προοδο, δεν αφιερωσα χρονο στο παιδι μου να του μιλησω και να του πω αυτα τα ουσιωδη που θα επρεπε να του πω και που ο "αγραμματος και αμορφωτος" πατερας μου εμενα μου ειπε.
Φταιω εγω και κανενας αλλος. Και οταν λεω εγω εννοω η γενια μου!
Εγω ο πατερας, εγω ο δασκαλος, εγω το μελος αυτης της κοινωνιας που εγω εφτιαξα και την οποια αν την γαμησα εγω ΔΕΝ φταιει το παιδι μου που ζει σε ενα γαμημενο κοσμο.
Και για αυτο μην πυροβολειτε τα παιδια.
ΟΥΤΕ για το αν ξερουν την 25/03, ουτε για οτιδηποτε αλλο...
Μην βιαζεστε λοιπον να λετε λογια... Αλλου ειναι οι ευθυνες.
Η αποψη ενος "γονιου" που εχει σημαντικο μεριδιο ευθυνης για το παιδι του και το παιδι της διπλανης πορτας.
Υστ. Ξεφυγα απο το θεμα αλλα δεν μπορουσα να μην το κανω.
"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαρτίου/2009 ώρα 00:37
Μην το ψαχνεται οι ρωσοι εχουν τον καλυτερο στρατο αλλα οι ανθρωποι εχουν φαει τετοια προπαγανδα απο τις ταινιες που ολοι πιστευουν οτι οι ρωσοι εναι ενα τιποτα μροστα στους αμερικανους.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 20>