Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αγαπημένο βιντεοπαιχνίδι

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 383940
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αγαπημένο βιντεοπαιχνίδι
    Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2012 ώρα 18:28
Και εγώ σε υπολογιστή παίζω τρελό αγόρι
Επιστροφή στην κορυφή
aeronut Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2010
  Παράθεση aeronut Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2012 ώρα 01:21

Τι να την κανεις την παιχνιδομηχανη; Τον υπολογιστη μπορεις να το συνδεσεις και στην τηλεοραση, και στον Η/Υ τα παιχνιδια ειναι πολυ τεχνικα ανωτερα

GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2012 ώρα 13:51
Πολλά παιχνίδια δεν βγαίνουν πια σε υπολογιστή. Της ΕΑ για παράδειγμα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2012 ώρα 02:07
Αρχικά αποστάλθηκε από aeronut

Τι να την κανεις την παιχνιδομηχανη;

Το θέμα είναι οτι εαν έχεις laptop όπως π. Χ εγώ, μόλις παλαιώσει η κάρτα γραφικών δεν μπορείς να τα παίξεις καθόλου ή όπως θα έπρεπε. Ενώ με την παιχνιδομηχανή δεν έχεις τέτοιο θέμα. Άσε που και σταθερό υπολογιστή να έχεις, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα "ακουμπήσεις" για καινούρια κάρτα γραφικών.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2012 ώρα 09:55
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24

Το θέμα είναι οτι εαν έχεις laptop όπως π. Χ εγώ, μόλις παλαιώσει η κάρτα γραφικών δεν μπορείς να τα παίξεις καθόλου ή όπως θα έπρεπε. Ενώ με την παιχνιδομηχανή δεν έχεις τέτοιο θέμα. Άσε που και σταθερό υπολογιστή να έχεις, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα "ακουμπήσεις" για καινούρια κάρτα γραφικών.
Κα για επεξεργαστή
Αλλά και για παχνιδομηχανές δεν βγαίνουν κατά καιρούς PSP 2,3 κλπ.
Και εκεί πρέπει να τα ακουμπάς
Αλλά εγώ έχω προσέξει ότι οι εκδόσεις των παιχνιδιών για υπολογιστή σαν να παραμελούνται όσο περνάν τα χρόνια
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2012 ώρα 03:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Signaller

Αλλά και για παχνιδομηχανές δεν βγαίνουν κατά καιρούς PSP 2,3 κλπ.
Και εκεί πρέπει να τα ακουμπάς
Αλλά εγώ έχω προσέξει ότι οι εκδόσεις των παιχνιδιών για υπολογιστή σαν να παραμελούνται όσο περνάν τα χρόνια

Εντάξει άλλη διάρκεια ζωής θα έχει η παιχνιδομηχανή και άλλη μια κάρτα γραφικών ή ένας επεξεργαστής η και τα δύο. Τώρα αυτό για τις εκδόσεις των παιχνιδιών για PC μην το λές, υπάρχουν εξαιρετικές εκδόσεις-σειρές διαχρονικές.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Vakinho Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 11/Φεβρουαρίου/2013
  Παράθεση Vakinho Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2013 ώρα 02:58
Μου αρέσει το Counter Strike 1.6 και το Battlefield 2 απο FPS
από αθλητικά παίζω Pro evolution soccer :D
Επιστροφή στην κορυφή
TEIN Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 08/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση TEIN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2014 ώρα 08:33
Μα φυσικα battlefield 4!
Επιστροφή στην κορυφή
vectorone Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 17/Ιουνίου/2011
  Παράθεση vectorone Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2014 ώρα 11:23
Στην λιστα μου, μετα το αρχικο ποστ μου το 2011, προστεθηκε φετος, το αρρωστο και παρανοϊκα δυσκολο Dark Souls. Δυσκολο κυριως λογω κακης μεταφορας απο κονσολα σε PC (δεν εχω κονσολα, ολα τα λιωνω στο PC) αλλα και φυσικα λογω του οτι δεν εχει ευκολιες μεσα οπως πχ: Χαρτη και Journal κ. Α. Ολοι οι χαρακτηρες (ακομα και οι "καλοι") μπορουν να σκοτωθουν, που σημαινει πως αν καταλαθος σκοτωσεις χαρακτηρα βασικο για την ιστορια του παιχνιδιου, αναγκαζεσαι να ξαναξεκινησεις απο την αρχη. Κανει μονο του autosave, χωρις τη δυνατοτητα να κανεις reload, αλλο save πριν τη μ****ια που εκανες...
Ειναι το μοναδικο παιχνιδι (οχι καινουργιο βεβαια, αλλα τωρα το επαιξα εγω) που φερνει λιγο μια αναμνηση απο τα παλια παιχνιδια, που ο βαθμος δυσκολιας ηταν πολυ ψηλα.

Τοτε που παιζαμε Ghouls'n'Ghosts και καναμε 20 λεπτα με 500 προσπαθειες να περασουμε το πρωτο level και καπου στο 3o ψοφαγε ο χαρακτηρας και ξανα απο την αρχη... Τοτε που λιωναμε Sonic, με μια περασια, χωρις δυνατοτητα save...

Τα FPS, τα σημερινα με αφηνουν παγερα αδιαφορο, εχουν γινει ολα ιδια. Το μοναδικο FPS που φχαριστιεμαι να παιξω ειναι το STALKER και η σειρα METRO. Εχουν εναν ιδιαιτερο χαρακτηρα και δεν ειναι τυπου "ομαδα-μπαινει-γαμει τους παντες-τιναζει τα παντα-σωζει τον κοσμο απο τους κακους Ρωσσους/Ιρακινους/Αφγανους"... Αφου εχει αναλαβει εδω και καιρο τη παραγωγη και διανομη η EA, που τοσα χρονια εχει βγαλει εκατομμυρια και δεν χορταινει, ειναι απολυτα φυσιολογικο το franchise των COD και BF, ποιοτικα να πατωνει...
Επιστροφή στην κορυφή
greenalexyo Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση greenalexyo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2017 ώρα 23:58
Call of duty 4.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 383940
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.