Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 5051525354 55>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

μαριος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση μαριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος
    Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 14:25
Παιδες πληροφοριακα σας λεω οτι στην 35 τα πραγματα πιο δυσκολα με τον νεο δοικα... η δ εσσο εκανε περισσοτερες πορειες και βολες στα πεν απο οτι οι αλλες εσσο και το καψωνι στις αρχες εφευγε συννεφο αλλα λογο του οτι εφυγαν πολλα ατομα απο την πιεση την δευτερη εβδομαδα του πεν χαλαρωσαν λιγο τα πραγματα... επισης τα ατομα που διεκοψαν θα τρωνε αγγαρειες στα μαγειρια για τους επομενους 2 μηνες οποτε εαν πατε 35 γυριστε πισω με τον πρασινο
Επιστροφή στην κορυφή
liabu94 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Ιουλίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση liabu94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2017 ώρα 00:08
Καλησπέρα, έχω κόψει την αναβολή μου και θα παρουσιαστώ (δεν ξέρω ακόμη μέρος) τον Νοέμβρη. Σκέφτομαι να δηλώσω και εγώ 35ΜΚ αλλά προβληματιζομαι γιατί μέσα Αυγούστου έπαθα μια ρήξη χιαστου 1ου βαθμού (δεν χρειάζεται χειρουργείο). Το γυμνάζω τώρα βέβαια όσο μπορώ αλλά το φοβάμαι λίγο. Θα μπορέσω πιστεύετε να ανταπεξέλθω με αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
  Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2017 ώρα 02:23
Αρχικά αποστάλθηκε από liabu94

Καλησπέρα, έχω κόψει την αναβολή μου και θα παρουσιαστώ (δεν ξέρω ακόμη μέρος) τον Νοέμβρη. Σκέφτομαι να δηλώσω και εγώ 35ΜΚ αλλά προβληματιζομαι γιατί μέσα Αυγούστου έπαθα μια ρήξη χιαστου 1ου βαθμού (δεν χρειάζεται χειρουργείο). Το γυμνάζω τώρα βέβαια όσο μπορώ αλλά το φοβάμαι λίγο. Θα μπορέσω πιστεύετε να ανταπεξέλθω με αυτό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φίλε μου εσύ ξέρεις.. Αν δεν σε ενοχλεί θα μπορείς να πας λογικά. Κάν' του θεραπείες και γυμναζέ το όσο μπορείς αλλά πάντα θα υπάρχει κίνδυνος να το υποτροπιάσεις , ρήξη χιαστού έίναι σοβαρός τραυματισμός. Εγώ με διάστρεμμα δευτέρου βαθμού πάντως ανταπεξείλθα Ε. Δ. Φυσικά μην το δηλώσεις όταν καταταχθείς γιατί σε βλέπω εκτος Ε. Δ.
Είς οιωνὸ ς άριστος, αμύνεσθαι περὶ πάτρης
Επιστροφή στην κορυφή
Oliki_Katastrofh Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Oliki_Katastrofh Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2017 ώρα 07:05
Η 35ΜΚ δινει μορια σαν ειδικες δυναμεις οπου θα χρειαστουν στα σωματα ασφαλειας ΕΦ?
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2017 ώρα 15:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Oliki_Katastrofh

Η 35ΜΚ δινει μορια σαν ειδικες δυναμεις οπου θα χρειαστουν στα σωματα ασφαλειας ΕΦ;

Δίνουν αλλά το πιθανότερο είναι να μην σου φανούν χρήσιμα... Προκήρυξη για ΕΦ έχει να βγει αρκετά χρόνια και δεν βλέπω φως στον ορίζοντα.
Επιστροφή στην κορυφή
donkom Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Νοεμβρίου/2017
  Παράθεση donkom Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2017 ώρα 10:53
Καλημέρα σας, παρουσιάζομαι Καλαμάτα πεζικό, μπορώ να αλλάξω εκεί σε ειδικές δυνάμεις και να πάω και Kύπρο ; Γιατί μου είπαν ότι εάν πάω ειδικές δυνάμεις απο πεζικό δεν μπορώ να πάω Κύπρο.
Επιστροφή στην κορυφή
andreas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση andreas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2017 ώρα 15:20
Καλησπέρα και από εμενα! Πήρα ελληνική υπηκότητα και σύντομα σκέφτομαι να κόψω την αναβολή που μου ήρθε μονη τις μέχρι τέλος του 18 και να μπω από ιανουάριο... Σκέφτομαι και εγώ λοιπόν για 35 μοίρα... Αυτό που με ενδιαφέρει είναι τι γίνετε με τις άδειες και τις εξόδους... Κάθε ποτε παίρνεις κάθε ποτε βγαίνεις για ποσο ktlp, επίσης τα εισιτήρια είναι πληρωμένα η έχεις μονο έκπτωση και ποσο;
έχω ακούσει και για τα στρατιωτικά μέσα μεταφοράς... Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει;
Επιστροφή στην κορυφή
λελε Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση λελε Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 18:01
Καλημεριζω. Μπορειτε να πειτε τι προτεινετε και γιατι;
Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 17:17
Καλησπέρα,
μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει εάν στη 35 αφήνουν κινητό με κάμερα και υπνόσακο; Επίσης απο άποψη εκπαίδευσης-διοικητή πως είναι τώρα κάτω και τέλος, επιτρέπεται το καψώνι απο τους παλιούς στους νέους;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Διονυσιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Διονυσιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 15:35
Ήμουν και εγώ εκεί το 2000 2001εκατσα 14 μήνες ήταν ζορικά αλλά τι να πω το μόνο που μένει ανάμνηση ωραια έντονα πιάνεις τα όρια σου άλλα οποίος πάει μη τη δει κομάντο και πόλεμος στους Τούρκους και τα σχετικά να δει τα όρια του εαυτού του και να είναι ήρεμος γιατί πουλάνε και λίγο τρελιτσα σημασία έχει να πάρεις τα θετικά στοιχεία που είναι η πειθαρχία και όχι άμα μάθεις να χειρίζεσαι καλά ένα όπλο ή να τρέχεις 20 χιλιόμετρα για πλάκα να τη δεις μάγκας θέλει ήρεμα και με χαρακτήρα γιατί σημασία πρώτα έχει να είσαι άνθρωπος.264 Α
εσσο
Επιστροφή στην κορυφή
Dff Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dff Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2018 ώρα 00:57
Γεια σας παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω όταν δηλώσεις Κύπρο Λοκ ένα συγκεκριμένο στρατόπεδο πας; Δηλαδή στην γνωστή 35μκ;

Ευχαριστώ εκ τον πρότερον..
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2018 ώρα 09:50
Ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 08:49
Χαίρετε! Στόν Αυλωνα γιά ποιό λογο πηγαίνουμε; Τί κανουμε εκεί; Μετά για κατω θα παμε μονοι με πολιτικό ή Συνολικα με στρατιωτικό μεσο; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 17:56
Καλησπέρα παιδιά... Μια ερώτηση έχω... παρουσιαζομαι μαρτιο... Θελω να πάω 35μκ.. απλα δεν ξέρω αν θα με πάρουν... Θέλω να πω, θέλει μέσον; . Έχει πολύ κοσμο που θελει να πάει εκει.. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Laskaris Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2015
  Παράθεση Laskaris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 19:55
Καλησπέτα Ηλία Όχι δεν θέλει μέσον. Γενικά έχει ζήτηση, λόγω φήμης και χρημάτων αλλά η μονάδα έχει πολλές ανάγκες. Θέλει κόσμο, οπότε Θα σε πάρουν αρκεί να την παλεύεις έστω και λίγο με τα αθλήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
KostasAf Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Φεβρουαρίου/2018
  Παράθεση KostasAf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 20:04
Καλησπέρα σας Θα ήθελα πληροφορίες για το πως μπορεί καποιος να καταταγεί στην 35 μοίρα καταδρομέων Κύπρου. Επίσης θα ήθελα να με πει καποιος εάν πληρώνονται σαν τους ελδυκ. Σαν εμπειρια πως είναι; Να πάω η να πάω 5η μοίρα;
Επιστροφή στην κορυφή
kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2018 ώρα 11:07
Γεια σε ολους. Μπορει καποιος να μου απαντησει υπευθυνα για το αν χρειαζεται κολυμπι στην 35 μκ; Περιλαμβανει καθολου εκπαιδευση στο νερο; Ευχαριστω εκ των προτερων !
Επιστροφή στην κορυφή
Katsalos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Απριλίου/2018
  Παράθεση Katsalos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2018 ώρα 13:55
Καλησπέρα κύριοι, πήρα μετάθεση για Κύπρο αφού το δήλωσα στο κλιμάκιο έδωσα αθλήματα για 35 ΜΚ πήρα φύλλο πορείας για ΕΛΔΥΚ αρα σχεδόν με σιγουρια ειμαι υποψήφιος καταδρομεας που το ήθελα και το θέλω παρα πολυ. Θα ήθελα να απαντήσει κάποιος που πέρασε απο εκεί στην ερώτηση κατά πόσο έρχεσαι σε επαφή με βάθος νερού αρκετών μέτρων... Δεν είμαι τόσο καλός στην κολύμβηση και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κοπώ εξαιτίας αυτού... Το νερό δεν το φοβάμαι καθόλου απλά αν χρειάζεται καλούς κολυμβητές εγώ δεν είμαι σε αυτούς... Η ερώτηση είναι γελοία αλλά ξαναλέω δεν θέλω ούτε μία στο εκατομμύριο να κοπώ εξαιτίας αυτού
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 5051525354 55>