Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 212223
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Lefteris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Lefteris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;
    Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 15:00
Καλησπερα! Ευχαριστω για την απαντηση. Το πτυχιο το εκανα στο ΚΕΠ απλα για τα αλλα αγγλικων γερμανικων μου ειπαν πως γινεται μονο με δικηγορο και δε θελω να μπω σε τοσα εξοδα που ζητανε εκει. Γινεται σιγουρα σε αστυνομικο τμημα αυτη η δουλεια; Αν ειναι να παω εκει.

Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
GREEKDIVER Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση GREEKDIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 00:27
Στο ΑΤ της περιοχης σου... Στανταρ
ΕΔ-ΜΑΚ-1996 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ - Κ. Λ
Επιστροφή στην κορυφή
LeoDent Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση LeoDent Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2017 ώρα 21:30
Καλησπέρα. Έχω παραδώσει στην στρατολογική υπηρεσία μια βεβαίωση ότι έχω αποφοιτήσει από σχολή του εξωτερικού, με την οποία μάλιστα μπορώ να εργάζομαι μέχρι να πάρω το πτυχίο στα χέρια μου μιας και βρίσκεται σε διαδικασία αναγνώρισης και μεταφράσεων. Πίσω στο Σημείωμα Κατάταξης λέει ότι πρέπει να παρουσιάσω στο κέντρο ένα αποδεικτικό γνώσεων. Πρέπει να πάω από την στρατολογική υπηρεσία να πάρω αυτήν την βεβαίωση και να την πάρω μαζί μου στο Κέντρο ή θα έχει ληφθεί υπόψη ήδη; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Dompros Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Dompros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2017 ώρα 22:37
Παιδιά να ρωτήσω κάτι, όσοι ήμαστε φοιτητές πρέπει στο κέντρο να πάρουμε μαζί από την σχολή βεβαίωση σπουδών για άδειες κλπ η το φοιτητικό πάσο ;
Επιστροφή στην κορυφή
κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 17:30
Καλησπερα παιδια να ρωτησω ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας και εχω χασει τον πατερα μου πριν 4 χρονια ο αδερφος μου εχει παει ως προστατης στον στρατο πριν 10 χρονια και τωρα ειναι μονιμος στο πολεμικο ναυτικο, οταν πηρα να ρωτησω αν δικαιουμε μειωμενη λογο του πατερα μου μου ειπαν οχι αλλα μου ειπαν οτι δικαιουμε 8μηνο καθος ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας, επεισης μου ειπαν οτι ειναι καλυτερο την διαδικασια για μειωμενη θητεια να την κανω οταν μου ερθει το χαρτ για μεταθεση μεσα στον στρατο και οχι απο τωρα, εσεις τι πιστευετε και ποια η διαδικασια ειναι χρονοβορα;

Επιστροφή στην κορυφή
ΠΑΡΡΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΠΑΡΡΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2018 ώρα 03:38
Καλησπέρα, εγώ δεν έχω καν το βιβλιάριο βρέθους. Η μάνα μου δεν το βρίσκει ρε παιδιά δεν φταίω εγώ! Τι κάνω; Υπάρχει θέμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Skritzi Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2017
  Παράθεση Skritzi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2018 ώρα 23:53
Εγω παλι δεν εχω την γνωματευση απο την ακτινογραφια και λογο Δουλειας και αποστασης απο το πλησιεστερο νοσοκομειο δεν εχω Χρονο να βγαλω λετε να με ψιλοκραξουν ?
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2018 ώρα 09:48
Αρχικά αποστάλθηκε από κωστας

Καλησπερα παιδια να ρωτησω ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας και εχω χασει τον πατερα μου πριν 4 χρονια ο αδερφος μου εχει παει ως προστατης στον στρατο πριν 10 χρονια και τωρα ειναι μονιμος στο πολεμικο ναυτικο, οταν πηρα να ρωτησω αν δικαιουμε μειωμενη λογο του πατερα μου μου ειπαν οχι αλλα μου ειπαν οτι δικαιουμε 8μηνο καθος ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας, επεισης μου ειπαν οτι ειναι καλυτερο την διαδικασια για μειωμενη θητεια να την κανω οταν μου ερθει το χαρτ για μεταθεση μεσα στον στρατο και οχι απο τωρα, εσεις τι πιστευετε και ποια η διαδικασια ειναι χρονοβορα;

Αρχικά, εφόσον είσαι μόνιμος στον στρατό πώς γίνεται να σε κάλεσαν να υπηρετήσεις; Τέλος πάντων, αν είσαι για στρατό ξηράς, πράγματι δικαιούσαι 8μηνο σαν 2ος γιος πολύτεκνης οικογένειας. Όταν παρουσιαστείς στο κέντρο σε ρωτάνε επίσης αν δικαιούσαι 8μηνο και σου ζητάνε το χαρτί. Από εκεί τα χαρτιά στέλνονται στην νέα σου μονάδα. Πολλές φορές φορές βέβαια γίνεται μπέρδεμα και υπάρχει καθυστέρηση ή ακόμη και απώλεια εγγράφων. Οπότε, μπορείς να στείλεις τα δικαιολογητικά σου κατευθείαν στην νέα σου μονάδα με φαξ εσύ ή κάποιος δικός σου. Απλά, όσο πιο σύντομα, τόσο το καλύτερο.
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2018 ώρα 09:49
Αρχικά αποστάλθηκε από ΠΑΡΡΑΣ

Καλησπέρα, εγώ δεν έχω καν το βιβλιάριο βρέθους. Η μάνα μου δεν το βρίσκει ρε παιδιά δεν φταίω εγώ! Τι κάνω; Υπάρχει θέμα;

Oύτε εγώ το είχα και δεν θυμάμαι να μου ζητήθηκε κιόλας.
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2018 ώρα 09:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Skritzi

Εγω παλι δεν εχω την γνωματευση απο την ακτινογραφια και λογο Δουλειας και αποστασης απο το πλησιεστερο νοσοκομειο δεν εχω Χρονο να βγαλω λετε να με ψιλοκραξουν ;

Ε, δεν θα σου δώσουν και τιμητική...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 212223
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.