Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 222324
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
vrz Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Μαρτίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση vrz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;
    Αποστολή: 05/Μαρτίου/2018 ώρα 15:00
Φωτογραφία οπωσδήποτε. Μην κάνετε το λάθος να πάτε χωρίς - Εγώ την ξέχασα εντελώς και δεν θα μου κάναν κανονικά. Πάλι καλά που είχα μια παλιά κάρτα σίτισης από την σχολή μου και μπορούσα να χρησημοποιήσω εκείνη. Κανονική μικρή φωτο για πάσο κτλπ.

Επίσεις πάτε νωρίς, τουλάχιστον εγώ που πήγα στο νοσοκομείο στην Καβάλα 8 το πρωί τελείωσα se ούτε 20 λεπτά, και αυτά ήταν η αναμονή για να βγει ακτινογραφία.
Επιστροφή στην κορυφή
mike13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mike13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2018 ώρα 10:59
Καλησπέρα σας. Πήγα σήμερα στα ΚΕΠ για να επικυρώσω τα χαρτιά (πτυχίο, απολυτήριο κ. Α) καθώς παρουσιάζομαι σε μία εβδομάδα και μου είπαν πως για τον στρατό δεν χρειάζεται να είναι επικυρωμένα. Αν παρουσιαστώ με χαρτιά μη επικυρωμένα και τους πώ ότι μου είπαν στα ΚΕΠ θα έχω θέμα; Ευχαριστώ πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή
Cross Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Αυγούστου/2017
  Παράθεση Cross Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2018 ώρα 17:02
Στο χαρτι καταταξης παντως δεν λεει για επικυρωμενα.
Επιστροφή στην κορυφή
stefanos19-94 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2018
  Παράθεση stefanos19-94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2018 ώρα 21:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Cross

Στο χαρτι καταταξης παντως δεν λεει για επικυρωμενα.

Λόγω του ό, τι ''Με το άρθρο 1 του ν.4250/2014 καταργείται, εφεξής, η υποχρέωση υποβολής πρωτοτύπων ή επικυρωμένων αντιγράφων των εγγράφων που έχουν εκδοθεί από τις δημόσιες υπηρεσίες και τους φορείς που υπάγονται στη συγκεκριμένη ρύθμιση και πλέον το Δημόσιο υποχρεούται να αποδέχεται τα απλά, ευανάγνωστα φωτοαντίγραφα των εγγράφων αυτών'.
Με απλά λόγια εφόσον το έγγραφο φέρει και Την στρογγυλή σφραγίδα ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ δεν χρειάζεται θεώρηση του αντιγράφου για κατάθεσή του.
Επιστροφή στην κορυφή
linkin2895 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Μαρτίου/2018
  Παράθεση linkin2895 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2018 ώρα 08:48
Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση κι από εμένα:
Για το ΑΦΜ, μπορώ να πάω με το τελευταίο Ε1μου η πρέπει να είναι βεβαίωση ΑΦΜ αποκλειστικά;

Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Γ. Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Φεβρουαρίου/2018
  Παράθεση Γιαννης Γ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2018 ώρα 20:05
Σε περίπτωση που δεν θες να ακολουθήσεις υεα χρειαζεται να πας απολυτηριο;
Επιστροφή στην κορυφή
kostisg Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2018
  Παράθεση kostisg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαρτίου/2018 ώρα 14:03
Πήγα σήμερα στο φρουραρχείο για να πάρω κατάσταση επιβίβασης. Παρουσιάζομαι στις 15 στη Λημνο. Πάνω στην κατάσταση επιβίβασης έχουν γράψει αναχώρηση από Πειραιά. Ξέρει κανεις αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατάσταση επιβίβασης για να φύγω από Λαύριο; Γιατί από Πειραιά κάνει 23 ώρες ενώ από το Λαύριο 9 ώρες.
Επιστροφή στην κορυφή
vrz Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Μαρτίου/2018
  Παράθεση vrz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαρτίου/2018 ώρα 14:22
Φαντάζομαι πως θα πρέπει να πας από Πειραιά γιατί ο στρατός σου βγάζει ουσιαστικά την πιο φθηνή διαδρομή με την κατάσταση επιβίβασης.
Επιστροφή στην κορυφή
kostisg Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2018
  Παράθεση kostisg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαρτίου/2018 ώρα 15:13
Από Πειραιά κοστίζει 55€ και από Λαύριο 31€. Δεν είχαν ιδέα γι’ αυτό στο φρουραρχείο. Τους πήρα τηλ και μου είπαν να πάω να μου δώσουν νέα κατάσταση επιβίβασης.
Επιστροφή στην κορυφή
tpan13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση tpan13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαρτίου/2018 ώρα 20:05
Καλησπέρα σας. Λίγο άσχετο με το θέμα, το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για μειωμένη θητεία που θα το δώσω; Στην στρατολογία, στο ΣΥΠΟ που θα παρουσιαστώ ή στην Μονάδα; Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 222324
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.