Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2324252627 28>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
commando210 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Σεπτεμβρίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση commando210 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)
    Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2017 ώρα 14:56
Εχουν τελιωσει το σχολειο ηδη εχουν περασει και την διαβολεβδοαμδα και εχουν παρει και βατραχοπουλαδα, ειναι 7 μηνες το σχολειο τοσο διαρκει δεν μπορω να σου πω κατι παραπανμ απο αυτα γιατι και εγω δεν τα ξερω ολα
Επιστροφή στην κορυφή
Εσσο α 2017 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Εσσο α 2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2017 ώρα 16:33
Έχουν βγάλει και την σχαλ?
’δειες περνουν
Πόσα άτομα ήταν σύνολο; Πόσοι έμειναν πόσοι έφυγαν;
Είχαν πάρει τίποτα μέρος στην παρέλαση;
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:40
Αρχικά αποστάλθηκε από commando210

Εχουν τελιωσει το σχολειο ηδη εχουν περασει και την διαβολεβδοαμδα και εχουν παρει και βατραχοπουλαδα, ειναι 7 μηνες το σχολειο τοσο διαρκει δεν μπορω να σου πω κατι παραπανμ απο αυτα γιατι και εγω δεν τα ξερω ολα

Οι φιλοι σου σε κοροιδευουν
Ουτε βατραχοπουλαδα, ουτε τιποτα
Μ αρεσει που το λες οτι το σχολειο ειναι 7 μηνες.
Το λεω τελευταια φορα , ζητησαν ατομα τον σεπτεμβριο αρα το σχολειο θα τελειωσει γυρω στον Μαιο.
Οταν τελειωνει το σχολειο , η αποφοιτηση γινεται γνωστη στα μεσα που ασχολουνται με τις ΕΔ. Οι οβα σε καθε σχολειο που τελειωνουν ειναι 2-3 , ΠΟΤΕ δεν ηταν παραπανω. Με μια απλη αναζητηση στο google βλεπεις ολες τις προηγουμενες σειρες του ΣΥΚ
Επιστροφή στην κορυφή
εσοο α 2017 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση εσοο α 2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2017 ώρα 11:33
Κανονικα το μαρτιο δεν πρπει να τελειωσουν?
Επιστροφή στην κορυφή
commando210 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Σεπτεμβρίου/2016
  Παράθεση commando210 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2017 ώρα 17:50
Δεν με κοροιδευουν στο 7 μηνο περνεις βατραχοπουλαδα φιλε μου, και ναι περασανε σβεα και σχαλ Δεν θυμαμαι ποσοι πηγανε το μονο που θυμαμαι ειναι ποσοι μεινανε (4)
Επιστροφή στην κορυφή
Εσσο α 2017 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Εσσο α 2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:11
Μισθό πόσο θα περνουν?
Κάτσε για να καταλάβω διαβολοεβδομαδα την πέρασαν; Όπως λέει και το παιδί ποιο πάνω δεν θα γινόταν γνωστό σε site;
Και την σχαλ δεν την περνάνε μετά αφού τελειώσουν τα ουκ πριν την περνάνε; Συγγνώμη αλλά κάπου σε χάνω
’λματα πόσα έκαναν;
Επιστροφή στην κορυφή
εσοο α 2017 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση εσοο α 2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:28
Παιδια που χαθηκατε ολοι σας
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:32
Οι ουκαδες τη ειδικότητες περνουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Εσσο α 2017

Μισθό πόσο θα περνουν;
Κάτσε για να καταλάβω διαβολοεβδομαδα την πέρασαν; Όπως λέει και το παιδί ποιο πάνω δεν θα γινόταν γνωστό σε site;
Και την σχαλ δεν την περνάνε μετά αφού τελειώσουν τα ουκ πριν την περνάνε; Συγγνώμη αλλά κάπου σε χάνω
’λματα πόσα έκαναν;
Τα στελέχη του ΠΝ πάνε στην ΣΧΑΛ μετά την επιχειρησιακή εκπαίδευση ή εντός αυτής.
Αρχικά αποστάλθηκε από osfp7

Οι ουκαδες τη ειδικότητες περνουν;
Δεν έχουν ειδικότητες. Αν εννοείς ποιες είναι οι Ομάδες, τα στελέχη του ΠΝ που αποφοιτούν από το ΣΥΚ περνάνε Βασική Επιχειρησιακή Εκπαίδευση και έπειτα στελεχώνουν τις ΟΑΠ, τα ΣΑΠ και τις Ομάδες Εξουδετερώσεως Ναρκών/Βομβών.
Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:24
Στα διακριτικά παλιά που είχαν έγραφαν ουκ 1, ουκ 2 και ουτο κάθε εξής

Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:32
Ναι αυτό δήλωνε σε ποια Ομάδα ανήκαν
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:38
Τώρα όμως γράφουν σκέτο ουκ χωρίς τους αριθμούς δίπλα
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:51
Ε ναι. Χαίρω πολύ φίλε μου
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 17:13
Εντάξει βρε καταδρομέα μην αρπάζεσαι και εσύ
Τώρα σχετικά με τις ειδικότητες των ουκ ποιο πάνω τη θυμήθηκα λέγεται ανιχνευτής υπάρχει ακόμα;
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:37
Δεν αρπάζομαι φίλε μου. Ουδόλως.
Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχουν ειδικότητες στην ΔΥΚ τώρα τι να σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 20:33
Μπορεί να υπήρχε παλιά ανιχνευτης θαλάσσης και τώρα να μην είναι αυτή η ειδικότητα ή να την είχαν στις αμφιβοιες μονάδες τότε και όχι στα ουκ
Επιστροφή στην κορυφή
yoba87 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση yoba87 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 19:55
Παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί άκρη δεν έχω βγάλει.

Μπορώ σαν φαντάρος να πάω στα ΟΥΚ;

Εγώ ήξερα γενικά ότι δεν πηγαίνανε φαντάροι αλλά ένας φίλος μπήκε τον Ιανουάριο φαντάρος και μου είπε ότι πέρασε επιτροπή για Ε. Δ και μέσα ήταν και τα ΟΥΚ.

Τι ακριβώς ισχύει;
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 23:17
Ναι ισχύει έχει ανοίξει και για Έφεδρους (για συγκεκριμένες ΕΣΣΟ). Αν τελειώσεις το ΣΥΚ προσλαμβάνεσαι στο ΠΝ ως ΟΒΑ και υπηρετείς μόνο στην ΔΥΚ.

Μου φαίνεται πάντως περίεργο που παίρνει από την Α' ΕΣΣΟ αφού δεν προλαβαίνει να τελειώσει το προηγούμενο Σχολείο του Σεπτέμβρη, από την Ε' ΕΣΣΟ. Τέλος πάντων να γνωρίζουν τα παιδιά που ενδιαφέρονται.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2324252627 28>