Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 27>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΝΕΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 16/Απριλίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ΝΕΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)
    Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2008 ώρα 01:30
Αρχικά αποστάλθηκε από kataramenos

Παιδια εχει κανεις κανα κονε η μηπως ξρει κανα πλαγιο τροπο για να μπουμε στα ΟΥΚ ; απαντηστε παρακαλω ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω ΤΠτ θα αυτοκτονησω

Μαλλον θα σε στεναχωρησω, αλλα σε τετοια μοναδα δεν μπαινεις που να βαλεις και το πρωθυπουργο τον ιδιο αν δεν το αξιζεις
Επιστροφή στην κορυφή
ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2008
  Παράθεση ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 20:05
Αρχικά αποστάλθηκε από kataramenos

Παιδια εχει κανεις κανα κονε η μηπως ξρει κανα πλαγιο τροπο για να μπουμε στα ΟΥΚ ; απαντηστε παρακαλω ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω ΤΠτ θα αυτοκτονησω
Εσαι μονιμος; Εαν ναι, γιατι δεν σε παιρνουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 03/Δεκεμβρίου/2008
  Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 20:05

Απο 10 χρονών είμαι κολλημένος.

Επιστροφή στην κορυφή
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2008
  Παράθεση Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 02:40
Στους ΟΥΚ πήγα να γραφτώ και είχα χαρά μεγάλη. Μα που να ξέρω ο φουκαράς, το τι περνούν οι άλλοι... Ι-ΜΑΚ
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 14:10
Πάντως είναι όνειρο ζωής να μπώ ή ΟΥΚ ή ΛΟΚ μόνιμος.
Επιστροφή στην κορυφή
Shebok Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Shebok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 03:11
Όταν ζήσεις μερικά απο αυτά που ζούν οι ΟΥΚ το πιο πιθανό είναι να αλλάξεις γνώμη... Αν θες στα αλήθεια να πάς ΟΥΚ τοτε φρόντισε να κάνεις τα εύκολα πρώτα... Κάνε 80 κάμψεις,18 μέτρα κατάδυση, να καταφέρνεις να κρατάς τις αισθήσεις σου στον θάλαμο πίεσης με πίεση που έχει 30 μέτρα κάτω απο το νερό, κάνε και το λιγότερο 15 έλξεις και μετα βλέπεις αν θα πας ή όχι...
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 12:00
Όταν έρθει η ώρα θα τα κάνω κι αυτά κι ό, τι άλλο χρειάζεται
Επιστροφή στην κορυφή
Shebok Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Shebok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 14:10
Και εγώ όταν είμουν μικρός ήταν το όνειρο μου να πάω... αλλα όταν ήρθε ο καιρός να πάω στρατό τελικά ανακάλυψα ότι είχα 0,50 βαθμούς μυωπία... και δεν μπορούσα να πάω... Αλλα δεν τα εγκαταλειψα τα όνειρα μου και τώρα είμαι στην σχολή ευελπίδων και θα πάω ειδικές δυνάμεις ΛΟΚ
Επιστροφή στην κορυφή
sniper Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 16/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση sniper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 14:59
Παιδια περα απο τα αθληματα ειναι και η ψυχωλογια...
Αμα το θελει καποιος πολυ θα το βγαλει... !
Επιστροφή στην κορυφή
Shebok Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Shebok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 21:51
Όχι απαραίτητα... όταν κάποιος είναι αδύνατος χαρακτήρας τότε δεν μπορούν να γίνονται και θαύματα...
Επιστροφή στην κορυφή
sniper Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Παράθεση sniper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 22:36
Ναι σωστα... δικοιο εχεις
Εγω μηλαω για κανονικες περιπτωσεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 22:51
Ευτυχώς είμαι νορμάλ!
Επιστροφή στην κορυφή
Shebok Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Shebok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 18:31
Αν είσαι δυνατός χαρακτήρας τότε εντάξει...
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 15:20
Δεν παιρνουν ατομα με μυωπία;
Επιστροφή στην κορυφή
sniper Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Παράθεση sniper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 20:05
Στους ΟΥΚ και μεσον να εχεις αμα δεν αξιζεις δεν πας... Αλλα και να πας θα φυγεις! !
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Snakesh*t

Όταν έρθει η ώρα θα τα κάνω κι αυτά κι ό, τι άλλο χρειάζεται

Re φιλαράκο να σου πω κάτι χωρις παρεξήγηση... ;
Σου εύχομαι να καταφέρεις να τα κάνεις ολα αυτα αλλα αυτα που λες στο λεω εγκυημένα οτι ειναι απο ενθουσιασμό της ηλικίας...
Δεν αμισβητώ την αγάπη σου ως προς το αντικείμενο αλλα κράτα πισινη σε όσα λες γιατι οταν πας ακομα και στα ΛΟΚ να είσαι σίγουρος πως θα αλλάξεις γνωμη με αυτα που θα δεις... Εγω μπαίνω σε ενα μήνα ειδηκες δυναμεις ειμαι πορωμένος με το στρατο αλλα δε λεω τπτ εκτος του οτι θα προσπαθήσω να τα βγάλω πέρα... Και αν μπορω και πιστευω οτι αντέχω θα δοκιμάσω και το παραπάνω...
Δεν μπορεις να πας απ το Α στο Ε κατευθειαν... Θα περασεις απο το Β το Γ και το Δ πρώτα...
Αυτα μπορει να τα επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει παει, γτ εγω δεν εχω παει ακόμα... Απλα μπορω να φανταστω σαν 18χρονος οτι δεν ειναι τπτ εύκολο ποσο μάλλοον οι Ο. Υ. Κ. απο τις οποιες τα βγαζουν περα 4-5 στους 100...
Αυτά... Μακαρι να εκπληρωσεις τα ονειρα σου...
Φιλικο μήνυμα
’ντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:27
Ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλα ειναι όνειρο ζωής να πάω ΛΟΚ ή ΟΥΚ μέσω Ευελπίδων.
Επιστροφή στην κορυφή
Antonis21 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Antonis21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2009 ώρα 13:23
Ανεκαθεν υπηρχε η λαχταρα, απο τους ενθουσιωδης πιιτσιρικαδες, να καταταγουν σε οσο πιο elite μοναδα γινεται, για να μαζεψουν εμπειριες και να "εχουν κατι να θυμουνται".

Εγω πιστυεω το εξης. Οταν εισαι σε μια επιλεκτη μοναδα του Στρατου γενικα, δε το σκεφτεσαι πια. Το λουκι που εχεις τραβηξει και θεματα που ασχολεισαι καθε μερα, ειναι οσο "σκληρα" και επικυνδινα αν ειναι, παλι σε πιανει η ρουτινα... Η μονη διαφορα στη μονοτονια ειναι οταν γνωριζεις καποιον, και οταν μαθαινει για τη δουλεια σου, σου λεει "Σωπα ρε φιλε, και πως τα καταφερνεις εκει... " και διαφορα τετοια θαυμαστα. Ε απο την στιγμη που τα εχεις κανει και συνεχιζεις να τα κανεις, δεν ειναι τοσο θαυμαστα πια...

Επισης, εαν και εχω σε μεγαλη εκτιμηση οσους ναυταιους υπηρετουν στις υποβρυχιες καταστροφες, προσωπικα δε θα ηθελα να μετασχω. Το βλεπω σαν μεγαλη καταπονηση του κορμιου για πολλα χρονια. Να ξερετε οτι πολλοι απο τους ανθρωπους αυτους αντιμετωπιζουν προβληματα υγειας και ψυχικης ηρεμιας. Απο την συνεχη και σκληρη εκπαιδευση και τις κακουχιες μαζευεις ενα σωρο κουσουρια στο κορμι και γινεσαι σκληρος και ορισμενες φορες απανθρωπος. Βεβαια αυτο εχει να κανει και με τον χαρακτηρα του καθενος...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 27>