Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 8>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 19/Μαΐου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις
    Αποστολή: 27/Ιουνίου/2011 ώρα 22:07
Καλησπερα φιλοι, εχω την εξης απορια, εγω απετυχα στις πανελληνιες και δεν μπαινω στη σχολη που θελω... Στα μεσα της χρονιας περασα περιοδευον και πηρα ενα χαρτι που λεει "αποδειτκικο καταθεσης-συμπληρωσης δελτιου απογραφης" αυτο ειναι το χαρτι της αναβολης; Τι πρεπει να κανω για να παρω την αναβολη ωστε να καναδωσω του χρονου πανελληνιες; Για ποσο καιρο διαρκει αυτη η αναβολη; Ευχαριστω προκαταβολικα
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2011 ώρα 20:20
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν

Καλησπερα φιλοι, εχω την εξης απορια, εγω απετυχα στις πανελληνιες και δεν μπαινω στη σχολη που θελω... Στα μεσα της χρονιας περασα περιοδευον και πηρα ενα χαρτι που λεει "αποδειτκικο καταθεσης-συμπληρωσης δελτιου απογραφης" αυτο ειναι το χαρτι της αναβολης; Τι πρεπει να κανω για να παρω την αναβολη ωστε να καναδωσω του χρονου πανελληνιες; Για ποσο καιρο διαρκει αυτη η αναβολη; Ευχαριστω προκαταβολικα

Η αναβολή για τις πανελλήνιες διαρκεί 1 χρόνο

Το χαρτί που σου δώσανε είναι ότι πέρασες περιοδεύων
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2011 ώρα 16:31
Ρε παιδια καποιος να μου απαντησει σας παρακαλω ειναι επειγων, εγω αυτο το μηνα γινομαι 18, μηπως ξερετε ποτε θα με καλεσουν στο στρατο; Εγω απετυχα στις πανελληνιες και θελω να ξαναδωσω του χρονου, εκτος απο το να γραφτω σε καποια σχολη πως αλλιως μπορω να παρω αναβολη για να δωσω του χρονου σε περιπτωση ας πουμε που η σχολη που θα περασω ειναι αρκετα μακρια; Σας παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα

Ναι αλλα δεν μου απαντησες, εγω τι πρεπει να κανω ωστε να παρω αναβολη για να ξαναδωσω του χρονου πανελληνιες; Εκτος βεβαια να γραφτω σε καποια σχολη μπορω να παρω καποιο χαρτι απο το σχολειο μου και ποτε; Σε παρακαλω απαντησε μου ειναι επειγων
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2011 ώρα 18:43

Αρχικά αποστάλθηκε από Athan

Δεν υπάρχει πρόβλημα,
Θα πάς στο γραφείο του σχολείου σου και θα ζητήσεις χαρτί για την στρατολογία.
Μετα το πας στο στρατολογικό γραφείο που υπαγάγεσε και (νομίζω) θα πάρεις 1-2 χρόνια παράταση αναβολής...dont worry...

Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2011 ώρα 00:43
Ναι αυτο το ξερω ομως εγω πηγα στο σχολειο μου τωρα μετα τις πανελληνιες και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν τετοιο χαρτι, αλλα θα πρεπει τον Φεβρουαριο να παω να δηλωσω οτι θα συμμετασχω στις πανελληνιες και τοτε θα παρω το χαρτι... Αν ομως με καλεσουν πριν τον φεβρουαριο τι κανω;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2011 ώρα 01:00
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν

Αν ομως με καλεσουν πριν τον φεβρουαριο τι κανω;

Aναβολή για κοινωνικούς λόγους
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2011 ώρα 14:34
Παιδια τα πραγματα ειναι απλα τελικα, πειρα τηλεφωνο στο στρατολογικο μου γραφειο και μου ειπαν οτι το μονο που χρειαζεται ειναι μια επικυρομενη φωτοτυπια του απολυτηριου λυκειου σας... Θα την πατε και θα παρετε την αναβολη για 2 χρονια περιπου... Εμενα μου ειπαν μεχρι δεκεμβριο του 2013, ελπιζω να σας βοηθησα
Επιστροφή στην κορυφή
Παυλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παυλος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2012 ώρα 04:20
Καλησπέρα,
έδωσα πανελλήνιες πέρυσι όμως δεν πέρασα σε σχολή. Αν πάρω χαρτί από το σχολείο μου ότι θα ξαναδώσω φέτος μπορώ να πάρω αναβολή ενός χρόνου με αυτό το έγγραφο;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2012 ώρα 04:25
Αρχικά αποστάλθηκε από Παυλος

Καλησπέρα,
έδωσα πανελλήνιες πέρυσι όμως δεν πέρασα σε σχολή. Αν πάρω χαρτί από το σχολείο μου ότι θα ξαναδώσω φέτος μπορώ να πάρω αναβολή ενός χρόνου με αυτό το έγγραφο;

Διάβασε το μήνυμα του δημήτρη
Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημητρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2012 ώρα 12:49
Καλημερα,
Δινω δευτερη Φορα πανελληνιες περιση δεν περασα σε καμια σχολη, φετος που ξανα δινω δικαιουμαι αναβολη; Ειμαι γεννηθεις το 1993 δεν εχω ξανα παρει αναβολη.
Επιστροφή στην κορυφή
φοτισ πολιτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση φοτισ πολιτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2012 ώρα 11:31
Μου εχει ερθει το χαρτι να παρουσιαστο αλλα θελω να παρω αναβολη γιατι πηγαινο ακομα λυκειο μπορω να παρω αναβολη και στα κεπ (ειμαι γεννημενος το 1993) ... ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
IliasP Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2012
  Παράθεση IliasP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:29
Γεια σας παιδιά. Θέλω να ζητήσω αναβολή για να ξαναδώσω πανελλήνιες γιατί πέρυσι δεν πέρασα κάπου. Μήπως γνωρίζει κανείς τι δικαιολογητικά πρέπει να πάω στην στρατολογία?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:33
Θα πάς στο γραφείο του σχολείου σου και θα ζητήσεις χαρτί για την στρατολογία.

Μετα το πας στο στρατολογικό γραφείο που υπαγάγεσε και (νομίζω) θα πάρεις παράταση αναβολής.
Επιστροφή στην κορυφή
IliasP Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση IliasP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2012 ώρα 17:21
Μέχρι πόσες μέρες πριν την κατάταξή μου μπορώ να ζητήσω αναβολή?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:04

Αρχικά αποστάλθηκε από IliasP

Μέχρι πόσες μέρες πριν την κατάταξή μου μπορώ να ζητήσω αναβολή;

μέχρι 5 ημέρες πριν

Επιστροφή στην κορυφή
IliasP Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση IliasP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:13
Δηλαδή αν πάω 4 μέρες πριν δεν θα μου δώσουν; Γιατί έλειπα και επέστρεψα σήμερα από το εξωτερικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:16

Αρχικά αποστάλθηκε από IliasP

Δηλαδή αν πάω 4 μέρες πριν δεν θα μου δώσουν; Γιατί έλειπα και επέστρεψα σήμερα από το εξωτερικό.

δεν μπορώ να σου απαντήσω εγώ σε κάτι τέτοιο, καλύτερα να επικοινωνήσεις με την στρατολογική υπηρεσία που ανήκεις

Επιστροφή στην κορυφή
φωτης23 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2012
  Παράθεση φωτης23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2012 ώρα 18:00
Γεια σας παιδια δεν ανοικω σε καποια σχολη εχω τελειωσει εδω και 3 χρονια το σχολειο και περυσι
πηρα αναβολη λογο επαγγελματικων υποχρεωσεων δηλωνοντας οτι θα ξαναδωσω πανελλαδικες εξετασεις.
φετος λοιπον για τον ιδιο ακριβως λογο θελω να ξαναπαρω αναβολη με τον ιδιο τροπο.
μπορω και παλι μεσω τον ΚΕΠ να το κανω αυτο; Σας ευχαριστω πολυ.(θα με σωσετε εαν τυχον
γνωριζετε την απαντηση καθως πλησιαζει και η εναρξη δημιουργειας αιτηματων για τις εξετασεις απο τα σχολεια)
σας ευχαριστω και παλι!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 8>