Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

’δεια ορκομωσίας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 4>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ’δεια ορκομωσίας
    Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 02:43
Γεια σας παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αν μετα την αδεια της ορκομωσιας υπαρχουν καποιες εξοδοι. Συγκεκριμενα μπαινω αρχες μαιου και γυρω στις 27 εχω μια μεγαλη υποχρεωση που πρεπει να παω το βραδυ. Γινεται να ζητησω εξοδο μεχρι τα ξημερωματα της επομενης(περιπου για 12 ωρες) η να κανονισω με καποιον αλλον να αλλαξουμε εξοδους(αν λεω Μλκιες πειτε το). Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
tasos2009 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση tasos2009 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 20:30
Μετα την αδεια ορκομωσιας παιρνεις ενα ή δυο σαββατοκυριακα αναλογα... Επισης υπολογισε οτι ορκιζεσαι 10-12 μερες αφου μπεις...
Επιστροφή στην κορυφή
ApOsToLoS Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση ApOsToLoS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 19:19
Βασικα απο δικη μου προσωπικη εμπειρια φιλε μου, μετα απο την ορκομωσια βγαιναμε καθε απογευμα. Ομως τωρα για να φυγεις με διανυκτερευση ειναι λιγο δυσκολο οσο θα εισαι στο κεντρο. Μετα που θα παρεις την πρωτη μεταθεση νομιζω θα μπορεις να διανυκτερευσεις. Τωρα εαν σου τυχει πριν την ορκομωσια. Μονο για σοβαρο λογο μπορεις να βγεις. Και αυτο με καποια δικαιολογιτικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:46
Γεια σας παιδια.Hθελα να ρωτησω αν μετα την αδεια της ορκομωσιας υπαρχουν καποιες εξοδοι. Συγκεκριμενα μπαινω αρχες μαιου και γυρω στις 27 εχω μια μεγαλη υποχρεωση που πρεπει να παω το βραδυ. Γινεται να ζητησω εξοδο μεχρι τα ξημερωματα της επομενης(περιπου για 12 ωρες) η να κανονισω με καποιον αλλον να αλλαξουμε εξοδους(αν λεω μ@λ@κιες πειτε το). Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 20:50
Νομιζω οτι μπορεις να κανεις μια αιτηση!
Ζητα μια μερα κανονικη αδεια και κανε την αιτηση νωρις...
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρίνα Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Μαρίνα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:38
Νομίζω ότι μπορείς να βγεις στην πρωινή αναφορά και να αιτηθείς αδείας αφου υπάρχει και σοβαρός λόγος δεν νομίζω να σου το αρνηθούν.
Επιστροφή στην κορυφή
jorz Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2008
  Παράθεση jorz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2009 ώρα 19:22
Στο Πευκο ποσες μερες κανεις για να ορκειστεις;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2009 ώρα 15:19

Μετά την ορκωμοσία πόσες μέρες άδεια δικαιούται ο φαντάρος; Πόσες μέρες μένει μέσα στο κέντρο εκπαίδευσης μέχρι την ορκωμοσία; ’λλοι μου χουν πει 18μέρες, άλλοι 2 εβδομάδες. Ευχαριστώ.

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2009 ώρα 15:21
Μεχρι στιγμης ητανε 11 μερες!
Συνηθως στο πεζικο παιρνουν 3 με 4 μερες! Για παραπανω δεν εχω ακουσει!
Επιστροφή στην κορυφή
Snip3r Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Οκτωβρίου/2010
  Παράθεση Snip3r Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2011 ώρα 13:51
Εχω μια ερωτηση μαγκες... Τσιμπαμε μετα την ορκομωσια την αδεια... Πρεπει να παμε σπιτι μας; Δηλαδη αν παμε σε αλλη πολη για χ-ψ λογους... Υπαρχει προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2011 ώρα 14:11
Όχι, τι πρόβλημα να υπάρχει;
Ώπου θέλετε να πάτε παιδιά!
Επιστροφή στην κορυφή
Hyper Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2010
  Παράθεση Hyper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2011 ώρα 15:47
Την Αδεια της ορκωμοσιας μας ειχαν πει οτι ειναι αγραφη-τιμητικη. Αλλα ακουγεται οτι εχουν γραψει 3 μερες ισχυει αυτο; Κ οτι αντι 15 εχουμε 12 αδεια
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2011 ώρα 16:10
Ναι ισχύει.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2011 ώρα 16:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Hyper

Την Αδεια της ορκωμοσιας μας ειχαν πει οτι ειναι αγραφη-τιμητικη. Αλλα ακουγεται οτι εχουν γραψει 3 μερες ισχυει αυτο; Κ οτι αντι 15 εχουμε 12 αδεια

Tυχερός είσαι. Σε εμένα είχανε γράψει και τις 4
Επιστροφή στην κορυφή
tom Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση tom Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:27
Αν ορκιστουμε στις 25/2 ποσες μερες αδεια θα παρουμε; Δλδ ποτε θα πρεπει να μαστε πισω;

Τι γινεται συνηθως δηλαδη.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:33
Συνήθως δίνουν 3 ημέρες (Παρασκευή-Σάββατο-Κυριακή) και επιστροφή τη Δευτερά το πρωϊ.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:35
4 θυμάμαι εγώ. Και επιστροφή Τρίτη βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:37
Ναι σωστά. Τώρα θυμήθηκα ότι Σάββατο είχα δώσει τις στολές στο ράφτη της γειτονιάς μου και Δευτέρα τις πήρα κομμένες και ραμμένες στα μέτρα μου.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 4>