Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8910
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
GIORGOS96PATRA Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση GIORGOS96PATRA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ
    Αποστολή: 20/Ιανουαρίου/2012 ώρα 21:06
Αμαν με το laser! Δεν επηρεαζεται περισσοτερο το ματι αν εχεις κανει laser!Aν υπηρχε προβλημα η USAF δεν θα το επετρεπε! Βεβαια επιτρεπει μονο PRK στν οποια δεν γινεται η μικρη τομη που γινεται στην lasik αλλα τελος παντων... Ο μονος λογος για τον οποιο δεν γινεται στη Ελλαδα ειναι οτι δεν εχει γινει σχετικη ερευνα... Εξαλου εκτος απο τους αμερικανους νομιζω μονο οι αυστραλοι το επιτρεπουν... Γενικα ελαχιστες αεροποριες...
Επιστροφή στην κορυφή
savvas954 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 07/Νοεμβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση savvas954 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαΐου/2012 ώρα 18:09
Ρε παιδια, φετος δινω και εχω 5 μυωπια. Ο γιατρος μου ειπε πως τωρα δεν εχει το καταληλο παχος ο κερατοειδης, γιατι αναπτυσεται συνεχως, αλλα σε κανενα χρονο θα μπορω να κανω την επεμβαση. Γινεται να μπω στην σχολη και μετα να κανω την επεμβαση; Κυριως η ΣΣΕ Με ενδιαφερει και ειναι κριμα να μην μπω οχι λογο μοριων αλλα απο μυωπια...
Επιστροφή στην κορυφή
karabill Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Μαΐου/2010
  Παράθεση karabill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαΐου/2012 ώρα 21:47

φιλε δυστηχως το οριο ειναι μεχρι 4.5 βαθμους στο καθε ματι για σσε οπλα. Για σσε σωματα δεν θυμαμαι τα ορια οποτε ρηξε μια ματια στην προκηρυξη αν ειναι και εκει 4.5 βαθμους θα σε κοψουν
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Επιστροφή στην κορυφή
savvas954 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση savvas954 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαΐου/2012 ώρα 21:55
Τα σωματα ειναι 6 αλλα δεν ξερω αν τελικα θα πιασω τοσα μορια. Αν τελικα δεν πιασω, και μπω στην σμυ σωματα και κανω την επεμβαση σε ενα χρονο θα μπορω να παω μετα στην ΣΣΕ?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαΐου/2012 ώρα 22:11
Επιστροφή στην κορυφή
aeronut Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2010
  Παράθεση aeronut Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαΐου/2012 ώρα 23:55
@DIPLOMATHS εμενα στο σχολειο μου ειπαν οι καθηγητες οτι ισχυει ακομα και μαλιστα Θα Αποπειραθω Να μπω, να παω κι εγω σε αλλη προτιμηση. Συγκεκριμενα, οντως ειχε εξαγγελθει οτι θα καταργηθει αλλα τελικα αναιρεθηκε η καταργηση. Ετσι μου ειπαν στο σχολειο δηλαδη. Πότε το ακουσες εσυ οτι καταργηθηκε?
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαΐου/2012 ώρα 23:57
  επανήλθε το 10% μην βγαίνουμε εκτός θέματος 
Επιστροφή στην κορυφή
savvas954 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση savvas954 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2012 ώρα 01:19
Το θεμα ειναι πως στο 10% ειναι πιο ψηλα οι βασεις στην ΣΣΕ ενω φετος πρωτα ο θεος μπορεσω να πιασω τα μορια τουλαχιστον για τα οπλα. Να πω την αληθεια θα ηθελα να αποφυγω Ειτε το 10% η να ξαναδωσω του χρονου.
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 12:46
Σε πήρανε;
Επιστροφή στην κορυφή
Adrian haf Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση Adrian haf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2015 ώρα 14:14
Γεια σας! Εχω τρελα με τα μαχητικα αεροσκαφη και θα ηθελα να ρωτησω αν επιτρεπεται η εγχειρηση laser στα ματια! Δεν θα το αντεξω να μην μπω στην σχολη!
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2015 ώρα 15:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Adrian haf

Γεια σας! Εχω τρελα με τα μαχητικα αεροσκαφη και θα ηθελα να ρωτησω αν επιτρεπεται η εγχειρηση laser στα ματια! Δεν θα το αντεξω να μην μπω στην σχολη!

Όσο και να κλαις στη σχολή δεν μπαίνεις και ας κάνεις και εγχείρηση Laser, πάρε κανένα χαρτομάντηλο το φόρουμ δεν είναι παρηγορήτρα, τράβα έξω από το υπουργείο εθνικής άμυνας και κάνε απεργία πείνας.
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2015 ώρα 17:14
Η Σχολή Ικάρων απαγορεύει σε όλους τους υποψηφίους με μυωπία ακόμα και με laser να ενταχθούν στην σχολή.
Επιστροφή στην κορυφή
Greece02 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greece02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 22:52
Γεια σας, είμαι 15.5 χρονών.. το όνειρό μου είναι να ενταχθώ στην ΣΣΑΣ σε κάποιο κλάδο της ιατρικής ή φαρμακευτικής.. απ το 1 μάτι όμως έχω 4 μυωπία κι απ το άλλο 0.. μέχρι τα 18 υπαρχει περιπτωση να μου έχει αυξηθεί.. αξίζει πιστευετε να κάνω λέιζερ για να μπορέσω να ενταχθώ άφοβα; ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Επιστροφή στην κορυφή
Ελλας ΣΣΕ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση Ελλας ΣΣΕ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 23:00
Εφοσον το οριο ειναι 6 σε καθε ματι για την σσας δεν χρειαζεται να το κανεις. Αν ομως θες και αλλες σχολες που εχουν οριο 4.5 καλυτερα να συζητησεις με τον οφθαλμιατρο σου. Ακομη να κανεις καθε 6 μηνες εξεταση για να βλεπεις αν ανεβαινεις αφου εχεις 3 χρονια μεχρι να δωσεις πανελληνιες
Επιστροφή στην κορυφή
spyros m Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση spyros m Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2017 ώρα 17:48
Γεια σας ειμαι 15 χρονων και Ενδιαφερομαι πολυ για το επαγγελμα του πιλοτου και γενικα του χειριστη. Δυστυχως εχω δεχθει οτι ικαρων δεν μπαινω λογω των ματιων μου και θα ηθελα ομως να ξερω αν ισχυει το ιδιο για τους χειριστες ελικοπτερων. Μπορω να μπω εχοντας κανει επεμβαση λεηζερ σε σχολη ελικοπτερων στρατου η ναυτικου;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8910
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.