Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα
    Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 14:17
Καλησπερα. Εδω και καιρο με τρωει ενα ερωτημα. Ημουν επ. Οπ της 1 σειρας. Του 2002 και ηθελα να φυγω, κατι που εκανα μετα απο 4 χρονια (ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ ΓΙΑΤΙ).Aναγκαστηκα μαλιστα να βγω και ι4 για να φυγω αμεσα. Επειδη πλεον δεν ειμαι μεσα στα πραγματα ξερει κανεις-καμμια αν μπορω να επανελθω στις ταξεις του στρατου ξανα; Για αξιωματικους και για υπαξιωματικους απο ΣΜΥ ξερω οτι μπορουν. Παρακαλω αν ξερεις κανεις καποιον, η εχει ακουσει τπτ για το θεμα ας μου απαντησει.
Σας ευχαριστω προκαταβοληκα.

ΧΑΡΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 30/Οκτωβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 14:30

Οχι δν μπορεις να ξαναδωσεις για εποπ δυστηχως εφοσον ειχες περασει το 2002 και εφυγες δν γινεται να ξαναδωσεις!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 14:36
Δυστηχως... Δεν καταλαβες τι ρωταω. Δεν ρωτησα αν μπορω να ξαναδωσω. Αυτο το ξερω. Γιαυτο κ δεν το εχω κανει. Υπαρχει αλλος τροπος ομως. Με δικηγορο. Κτλπ. Αυτο ρωταω αν ξερει καποιος κατι.
Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 14:57

Σου ζηταω συγνωμη καταλαβα λαθος... Οχι σε αυτο που ρωτας δν ξερω να σου απαντησω και δν θελω να λεω κατι που δν ξερω... Υπαρχουν παιδια εδω που θα σου απαντησουν γιατι θα ξρουν!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 15:04
Δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμμη. Μακαρι να βρεθει καποιος που να ξερει. Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.
Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 15:39
Τιποτα να εισαι καλα και καλη επιτυχια σου ευχομαι μπορεις να εισαι εδω και να ρωτας και να μαθαινεις πολλα επισεις εχουμε να μαθουμε και απο σενα πολλα εφοσον ησουνα ΕΠ. ΟΠ θελω να μπω και εγω τωρα επ. Οπ με την νεα προκυρηξει!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 15:50
Και γω το ελπιζω. Κ σου ευχομαι να μπεις. Και γω που ειδα και τις 2 πλευρες σου λεω να το κυνηγησεις. Καμια σχεση με τον ιδιωτικο τομεα. Σε ολα. Απλα τοτε στην 1 σειρα ολα ηταν ευκολα. Λιγα ατομα. Αλλα τωρα. Πολλα ατομα, λιγες θεσεις, πολυ. Βυσμα. Θελει υπομονη και τυχη.
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 17:03
Αν έφυγες με δική σου θέληση... Δεν μπορείς να μπεις μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 17:40
Φιλε ΧΑΡΗ να σε ρωτησω σε ποιο Οπλο ησουν επαγγελματιας; Στρατο, Ναυτικο ή Αεροπορια; Απλα ρωταω γιατι στο ερωτημα που θετεις δεν μπορω να σου απαντησω κατι!

ευχομαι να βγαλεις ακρη συντομα,

Φιλικα
Επιστροφή στην κορυφή
ILARXOS Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 24/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση ILARXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 18:39
Χάρη στη μονάδα που ήμουν έδιωξαν 2 εποπ.
ο ένας με διαδικασία 414 ...
ο άλλος,2η σειρά, απλά ηρθε διαταγή που έλεγε για καθαιρεση κ αποπομπη από τις τάξεις του στρατου (ειχε κ πολλες φυλακες αυτος)

όμως αμφοτεροι επεστρεψαν κανονικά, παιρνοντας μαλιστα κ αναδρομικα τα χρηματα.

Για την περιπτωσή σου ψαξτο λίγο!
Επιστροφή στην κορυφή
Lxias Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Lxias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 19:22
B’σει νομοθεσίας δεν μπορείς, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγήκες Ι4, ήταν ότι το χειρότερο μπορούσες να κάνεις, έχασες και το δικαίωμα ποσόστοσης στα σώματα ασφαλείας, συνάδελφος μας δηλαδή σειρά μας έφυγε στα 4 πρώτα έτη και πέρασε στην πυροσβεστική στο ποσοστό 10% που ισχυεί για τους Ε. Π. Υ, τώρα πετάω είδηση γιατί αυτό που ανακοινώνω εδώ δεν το ξέρει κανένας.
Για μένα σειρά να αιτηθείς γραπτώς ιατρική εξέταση στο 401 Γ. Σ. Ν. Α για αλλαγή σε κατηγορία Ι1 μην πετάξεις τα 4 έτη τσάμπα θυμίσου τι τραβήξαμε, καλή επιτυχία.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 22:58
Στο στρατο ξηρας ημουν (πζ). Ταν λες με 414 τι εννοεις; Αυτο που μου λες ειναι σοβαρο. Τοσο καιρο ψαχνω εστω εναν που να εχει επιστρεψει για να ξερω ετσι ωστε να κινησω την διαδικασια με βαση αυτου.
φιλε λοχια το ξερω αυτο που λες. Οτι εχεις μορια. Εχεις δικιο και ισχυει. Αλλα μερικες φορες η κανεις λαθη απο μονος σου χωρις λογο. Η σε αναγκαζουν να τα κανεις. Αν αλλαξω σε ι1 απο ι4 θα το κανω μονο για να επιστεψω. Αν αλλαξω ετσι απλα θα με ζαλισουν στις ασκησεις. Και δεν εχω την ορεξη να τρεχω χωρις λογο. Απλα αν μπορειτε ρωτηστε για το θεμα τον αξιωματικο του 1 γραφειου σας η τον στρατολογο σας. Επειδει ετυχε κ εκανα ενα διαστημα 1 σαν βοηθος-γραφεας. Εχω δει με τα ματια μου απο διαταγες οτι εχουν επιστρεψει μ. Λχιες. Επλοχιες... Αλλα για επ οπ θελω να μαθω ωστε να ενεργησω.
Επιστροφή στην κορυφή
ILARXOS Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILARXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 23:07
Φίλε, αν ρωτάς εμένα για το 414, απλά εκει τον στείλανε, κατι για ψυχολογικά κ μετα εφυγε απο το στρατο.
αλλα ξαναγυρισε!

ο άλλος ΕΠΟΠ που λέω, δεν ξέρω πως ακριβώς ενήργησε, εκανε ενσταση λενε ή κατι τέτοιο. Επέστρεψε στο στρατό, για 1 μήνα σε ΜΕ μέχρι να ξαναμπει λιγο στο κλίμα και ήταν να πάει σε μονάδα (δεν ξέρω αν επέστρεψε εκεί που ήταν αλλά μπορώ να μάθω)
το καλό; Όσο είχε την πολιτική ταυτότητα, έκανε και χαρτιά για Ε. Φ !
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 23:22
Φιλε αυτο ακριβως ψαχνω! ... Εναν που να γυρισε ενω ειχε φυγει με ψυχολογικα. Εισαι σιγουρος οτι ισχυει; Οτι γυρισε; Μπορεις να μαθεις και αλλες πληροφοριες; Τον τροπο, μετα απο ποσο καιρο. Οτιδηποτε. Η αν μπορεις να μαθεις.
Επιστροφή στην κορυφή
ILARXOS Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILARXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 23:34
Φίλε θα ρωτήσω έναν κολλητό μου Υπλχο σχετικά και Οτι μάθω θα στο πω!

(αα, το οτι γυρισε, ναι γυρισε και μάλιστα πολυ συντομα)
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 23:37
ΧΑΡΗΣ καλη επιτυχια ρε φιλε παντως!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 23:51
Ευχαριστω ρε ΔΥΚ. Μακαρι να βρω μια ακρη! Υπλγαχε ρωτα και πες μου νεα... Αν γυρισε ενας. Τοτε δεν ειναι κακκο να το ψαξω. Οταν θα εχεις νεα πες μου.
Ευχαριστω εκ τον προτερων παντως.
Επιστροφή στην κορυφή
ILARXOS Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILARXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2009 ώρα 23:58
Χάρη ότι μπορέσω θα κάνω!
(ευχαριστώ και για τη προαγωγή )
παντως και εσυ κανε ενεργειες, ψάξτο το θέμα !
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>