Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΚΕΠΒ - Κέντρο Εκπαίδευσης Πυροβολικού
    Αποστολή: 11/Μαρτίου/2003 ώρα 12:16

Οι εμπειρίες που μεταφέρω δεν είναι δικές μου, αλλλά ενός στενού φίλου μου που υπηρετεί σήμερα τη θητεία του στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού, στη Θήβα. Για το λόγο αυτό δεν θα μεταφέρω σχόλια, αλλά παραγγελίες. Στο 2ο επισκεπτήριό του (δεν έχει ορκιστεί ακόμη), ζήτησε:

• Από εμένα να του αγοράσω ένα TV tuner για να δει Ολυμπιακός - ΑΕΚ (όπου και έχασε καθότι γαύρος)
  • Από την κοπέλα του ταινίες DVD (ή DivX για την ακρίβεια) και τα ηχεία του υπολογιστή του

Επίσης απαντά από την πρώτη ημέρα όλες τις κλήσεις στο κινητό του τηλέφωνο! Θα σας μεταφέρω και άλλες εντυπώσεις πολύ σύνοτμα, όταν πάρει την άδεια ορκομωσίας

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2003 ώρα 11:32
paidakia!to provlima den einai toso sta kentra ekpedeusis oso stis monades pou oloi pernoun metathesi!giauto prosoxi ligo...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2005 ώρα 15:18
εχω την ιδεα οτι θα ειναι χαλια να εισαι με τοσα ατομα
Επιστροφή στην κορυφή
γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2006 ώρα 04:08
μου ηρθε το χαρτι να παρουσιστω στο κεπβ. στο πυρολοβολικο τι ειδικοτητες υπαρχουν; και ποιες ειναι οι διαφορες αν υπαρχουν με το πεζικο;
Επιστροφή στην κορυφή
σταλοου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σταλοου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2006 ώρα 17:28
δεν πατε καθολου καλα ποντικια
Επιστροφή στην κορυφή
pantierakos Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2006
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση pantierakos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2006 ώρα 07:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Guests

Οι εμπειρίες που μεταφέρω δεν είναι δικές μου, αλλλά ενός στενού φίλου μου που υπηρετεί σήμερα τη θητεία του στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού, στη Θήβα. Για το λόγο αυτό δεν θα μεταφέρω σχόλια, αλλά παραγγελίες. Στο 2ο επισκεπτήριό του (δεν έχει ορκιστεί ακόμη), ζήτησε:

• Από εμένα να του αγοράσω ένα TV tuner για να δει Ολυμπιακός - ΑΕΚ (όπου και έχασε καθότι γαύρος)
  • Από την κοπέλα του ταινίες DVD (ή DivX για την ακρίβεια) και τα ηχεία του υπολογιστή του

Επίσης απαντά από την πρώτη ημέρα όλες τις κλήσεις στο κινητό του τηλέφωνο! Θα σας μεταφέρω και άλλες εντυπώσεις πολύ σύνοτμα, όταν πάρει την άδεια ορκομωσίας

και εγώ στη θήβα πήγα και πας είπαν κινητά απο την 1 μέρα... συγκεκριμένα, ανοίξτε ρε τα κινητά και το πρωί βάλτε και αφύπνιση! εμείς άλλα ψάχνουμε! (Ναρκωτικά βέβαια)

πήρα αναβολή εγώ και έφυγα την 2 μέρα! σήμερα το έχω μετανιώσει! είναι να πάω 31/12/2008. ας τελειώσω το λύκειο και θα πάω βουρ!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Neopas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Neopas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2006 ώρα 17:31
Καλησπέρα,
Ήρθε και εμένα ο καιρός μου, μετά από πτυχία, μεταπτυχιακά και ένα διδακτορικό στη μέση, να πάω στρατό.
Παρουσιάζομαι Θήβα στο Κ. Ε. ΠΒ.
Θα ήθελα μερικές βασικές πληροφορίες για εκεί.
Πχ πως είναι τα πράγματα εκεί μέσα, αν η εκπαίδευση είναι νορμάλ, σκληρή, χαλαρή κλπ.
Επίσης αν γίνεται μερικές πληροφορίες για ειδικότητες. Έχω πτυχίο μαθηματικών, μεταπτυχιακό απο πολυτεχνείο και το διδακτορικό μου το κάνω επίσης σε πολυτεχνείο. Τι ειδικότητα θα μπορούσα να πάρω;
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2006 ώρα 18:00

Έχει ζόρι

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2006 ώρα 18:05
Αν δεν γίνεις αρχηγος στοιχείου Πυροβόλου μάλλον θα σε κάνουν Τεχνικό βοηθό Παρατηρητή. Η κακή ειδικότητα είναι Σκοπευτής γιατί βγαίνεις όλη την ώρα σε ασκήσεις ειδικά στον Έβρο.
Επιστροφή στην κορυφή
SotosLg Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 29/Ιανουαρίου/2007
  Παράθεση SotosLg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2007 ώρα 19:03
Παιδες εγω μπαινω 14/2 πυροβολικο θηβας για ΥΕΑ!! Υπαρχει καμια περιπτωση να μπω στα computer; γιατι εχω τελειωσει πληροφορικη...

Πως ειναι εκει το στρατοπεδο ; Εχει παει κανεις; θα παει κανεις την ιδια ημερομηνια;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2007 ώρα 22:31
Kalispera filaraki.
Gia thiba de xerw,alla to kentro ekpaideyshs sou gia YEA einai h SPB sth nea peramo. (Sxolh Pyrobolikou).
Einai terastio meros,ek tou opoiou to miso to ka8arizeis esy monima ;).Klassika 8a se trexoune ligo oi palioi,alla an den exeis kyprious palious tote ola 8a einai genika kalytera.Poly ka8ariothta,kai poly ekpaideysh.Ligos ypnos,dynates filies kai poly ypomonh.
Einai wraia,giati einai kai konta sto metro opote mporeis na petagesai Athina ka8e 3mero pou sou dinetai ka8e 3 sabbatokyriaka.
Filika,
Vagelis 2005 D' ESO
Επιστροφή στην κορυφή
psari Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση psari Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2007 ώρα 02:22
Geia sas.Parousiazomai sto Pirovoliko,thiva.Tha mporousate osoi kseret na mou proteinete kapoies kales eidikotites pou tha mporousan na me feroun stin Thessaloniki amesos meta to kentro k na einai kapos...loufatzidikes;
Επιστροφή στην κορυφή
ggggggg Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ggggggg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2007 ώρα 18:40
geia sas...tha mporouse kaneis na mou pei pou yparxoun monades pyrobolikou pou mporei na pas meta to kentro;
Επιστροφή στην κορυφή
Mag Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mag Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2007 ώρα 15:21
Καλημερα.
Η κατασταση εχει ως εξης:
η αδερφη μου βρισκεται στο κεντρο εκπαιδευσης πυροβολικου στη Θηβα και μετα κανει παραμεθοριο. Ισως παει Ροδο. Ειναι εκει καποια μοναδα που πρεπει να αποφυγει αν μπορεσει; Ξερω οτι ειναι σχετικα ολα καθως δεν ξερεις σε ποιον και τι θα πεσεις. Εχω ακουσει ομως για το στρατοπεδο της Αφαντου οτι ειναι απο τα χειροτερα. Υπαρχουν και αλλα σαν και αυτο; Σε ποιο ειναι πιο καλα να παει;
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
skopeutis Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση skopeutis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2008 ώρα 23:39

file egw mpainw stis 12 fevrouariou 2008,einai ontos xalara ta pragmata; _kai kata tin diarkeia fan6tazomai ton dio minwn sto kentro poses meres exw gia exodo; _telos an tha mporouses na mou peis pragmatika poia einai i kaliteri idikotita.

euxaristw.
ΙΣΧΥΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Αλέξανδρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλέξανδρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2008 ώρα 14:52
Καλημέρα σε όλους,
μου ήρθε χαρτί για 11/2. Παρουσιάζομαι Θήβα.
Μπορείτε να μου πείτε κατ' αρχάς αν στο κέντρο της Θήβας είναι καλά τα πράγματα και ποιες είναι οι πιθανές μεταθέσεις μετά την ορκωμοσία;
Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
nws Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nws Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουλίου/2008 ώρα 06:34
αυγουστο μπαίνω θήβα, αλλά το χαρτί μου λέει ότι είναι έρευνα πληροφορικής.

εγώ νόμιζα ότι θήβα παίζει μόνο πυροβολικό και ότι για έρευνα πληροφορικής είναι η κόρινθος.

μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του σε ένα υποψήφιο κωλόψαρο;
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2008 ώρα 19:11
12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΜΕΣΑ!!! ΚΕΠΒ ΕΡΧΟΜΑΙ...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 12>