Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εθελοντές Πυροσβέστες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 456
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
spinalgr1990 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2013
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εθελοντές Πυροσβέστες
    Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2018 ώρα 21:07
Πρεπει να κανεις και 3ετη εθελοντικη ευδοκιμη υπηρεσια για να μπορεσεις να δωσεις πανελλαδικες στην ειδικη κατηγορια των Εθελοντων πυροσβεστων. Εσυ έχεις την ιδιότητα του Εθελοντή Πυροσβέστη ;
Επιστροφή στην κορυφή
greekfighter Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση greekfighter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2018 ώρα 21:14
Οχι δεν ειμαι εθελοντης πυροσβεστης
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2018 ώρα 21:19
Δεν θα προλαβεις τοτε. Εγω ειμαι γεννημενος το 1990 και θα κανω του χρονου χαρτια για Ε. Π. Θα κανω 3ετη εθελοντικης ευδοκιμης υπηρεσιας στο σωμα και οταν δωσω πανελλαδικες θα ειμαι οριακα 33 ετη.
Επιστροφή στην κορυφή
greekfighter Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση greekfighter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2018 ώρα 21:33
Εαν εισαι το 1990 και τα κανεις του χρονου κ προλαβαινεις, εγω που ειμαι του 1989 εαν τα κανω φετος γιατι δεν προλαβαινω (καλοπροεραιτα ρωταω) ; Καθε ποτε παιρνουν εθελοντες πυροοσβρστες γνωριζεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2018 ώρα 22:03
Αρχικα θα πρεπει να κανεις αιτηση για να γινεις Ε. Π και επειτα να κανεις καποια μαθηματα για να παρεις την ιδιοτητα. Οι αιτησεις γινονται 1η Ιουλίου 2018 έως την 30η Σεπτεμβρίου 2018 και τα μαθηματα θα ξεκινησουν απο το νεο ετος δηλ. Το 2019. Που θα εισαι τοτε 30 ετων +3 ετη ευδοκιμης εθελοντικης υπηρεσιας =33 ετων τελος του χρονου οταν θεωρητικα θα δωσεις πανελληνιες ενω το 33ο ετος ηλικιας θα πρεπει να το συμπληρωσεις πριν δωσεις πανελληνιες. Μπορει να κανω και λαθος δεν το ξερω, αλλα εγω που το υπολογισα για εμενα ημουν οριακα.

Να τι ελεγε η προκηρυξη για το 2017 :

Να μην υπερβαίνουν το εικοστό έκτο (26ο) έτος της ηλικίας τους, κατά την 31η Δεκεμβρίου του έτους λήξης της προθεσμίας υποβολής της αίτησης συμμετοχής, ήτοι να έχουν γεννηθεί από την 01/01/1992 και μεταγενέστερα.Κατ’ εξαίρεση, για όσους υπάγονται στην ειδική κατηγορία των Εθελοντών Πυροσβεστών Π. ς, το ως άνω ανώτατο όριο ηλικίας αυξάνεται στο τριακοστό τρίτο (33ο) έτος ήτοι να έχουν γεννηθεί από την 01/01/1985 και μεταγενέστερα.

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 456
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.