Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΚΕΝ ’ρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 13>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
dennis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση dennis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΚΕΝ ’ρτας (πρώην ΚΕΥΓ)
    Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2008 ώρα 17:50
Γεία σου φίλε εμένα μου ήρθε χαρτί για υγειονομικο Αρτα αλλα δεν εχω καμια σχεση με το αθλημα (γιατρός) ειμαι τελειοφοιτος πληροφορικής. Τι γινεται ξέρεις να μου πείς τίποτα; πόσο καιρό ειμαστε μέσα και μετα τι γινεται που μπορει να πάμε; Το σώμα ειναι μέσα στην ’ρτα ή έξω. Η εκπαίδευση ειναι όπως τα άλλα τα σώματα;
Επιστροφή στην κορυφή
Anonymous Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Anonymous Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2008 ώρα 19:27
Καλημέρα, εμένα ήρθε σήμερα το χαρτί για το υγειονομικό στην ’ρτα. Απ΄τη μια χάρηκα (λένε καλοπερνάνε εκεί), αλλά απ'την άλλη ήθελα αεροπορία. Ποίο είναι το καλύτερο; Το ρωτάω επειδή δεν θα ήθελα να έχω μια μετάθεση στο Διδυμότειχο ή σε κάποιο απόμερο μέρος...
Τι ακριβώς θα μας εκπαιδεύσουν εκεί; Πώς είναι η ζωή εκέι;

Ευχαριστώ

P.S.:
Μ΄άρεσε το ΚΕΥΓ= Κεντρο Εξυπηρετησης Υψηλων Γνωριμιων
Επιστροφή στην κορυφή
Anonymous Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Anonymous Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2008 ώρα 19:32
... Α ξέχασα ακόμα να ρωτήσω κάτι στο προηγούμενο post.
Στο χαρτί μου λεεί: Έχει επιλεγεί για Υγειονομικό ΥΕΑ και μετά με το στιλό απο πάνω σβήνουν το ΥΕΑ και γράφουν ΟΠΛ.
Τι είναι το ΟΠΛ; Είναι καλύτερο απ΄το ΥΕΑ;

Ευχαριστώ και πάλι
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2008 ώρα 22:33
Μάλλον ΟΠΛίτης εννοούν.

Για τους ΥΕΑ μπορείς να διαβάσεις πολλά στο site. και στο forum

Ρίξε μια ματιά...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 06:00
Το ΚΕΥΓ ’ρτας από δορυφόρο,
Ωραίο φαίνεται από ψηλά...
μέσα να δουμε τωρα... τι θα δούμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 14:09
Παρουσιάζομαι Αρτα υγειονομικό, τι ειδικότητες μπορώ να πάρω; είμαι σε ερευνητική ομάδα για τρισδιάστατη αποκόνηση mri΄και εκπαιδευτής πρώτων βοηθειών. Υπάρχει κανείς που να ξέρει;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 19:01
Καλησπερα! υγειονομικαριος και εγω οπως πολλοι απ οτι βλεπω. Εχω ακουσει τα καλυτερα μεσα σ'ακρες. Ελπιζω να αληθευουν παλλα απο αυτα. Ειμαι τελειοφοιτος ψυχολογος και μονιμος κατοικος εξωτερικου. Η θητεια μου διαρκει 3 μηνες. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν εχει κανεις υποψην του πως διαδραματιζονται τα πραγματα για τη συγκεκριμενη κατηγωρια στρατιωτων; Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
Anonymous Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Anonymous Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 06:11
Αρχικά αποστάλθηκε από θοδωρης

Καλησπερα! υγειονομικαριος και εγω οπως πολλοι απ οτι βλεπω. Εχω ακουσει τα καλυτερα μεσα σ'ακρες. Ελπιζω να αληθευουν παλλα απο αυτα. Ειμαι τελειοφοιτος ψυχολογος και μονιμος κατοικος εξωτερικου. Η θητεια μου διαρκει 3 μηνες. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν εχει κανεις υποψην του πως διαδραματιζονται τα πραγματα για τη συγκεκριμενη κατηγωρια στρατιωτων; Ευχαριστω πολυ!

3 μήνες Θοδωρή;
Δεν πρεπει να μιλας εσυ, κανονικα! Τι να πούμε εμείς με 12 μήνες;
Και για λοκατζη να σε έστελναν ουτε που θα το καταλάβαινες
Πάντως 1,5 μήνα θα κάνουμε στην ’ρτα, μετά 1 μήνα στην Αθήνα στο 401, και μετα εσύ θα απολυθείς και εμείς θα παμε παραμεθόριο...
Επιστροφή στην κορυφή
quest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση quest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 17:36
να ρωτησω κατι, εμενα μου ειχε ερθει το για ναυτικο και φυσικα μετα ηρθε και η αναβολη επειδη σπουδαζω.(ιατρικη) τελειωνω τωρα που θα παρουσιαστω; το ναυτικο εχει υγειονομικο; το μονο που ξερω ειναι στην αρτα(πεζικο)
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 17:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Anonymous

Αρχικά αποστάλθηκε από θοδωρης

Η θητεια μου διαρκει 3 μηνες

Δεν πρεπει να μιλας εσυ, κανονικα! Τι να πούμε εμείς με 12 μήνες;

Τι να πω και εγώ με 23 μήνες στρατό;
Επιστροφή στην κορυφή
Α' ΕΣΣΟ 2008 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Α' ΕΣΣΟ 2008 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 20:49
Επιτέλους ορκιστίκαμε και πήραμε την πρώτη μας άδεια!!
3+2 ημέρες...
Θα κολοβαρέσουμε καλά μέχρι την Πέμπτη...
Επιστροφή στην κορυφή
08 A 2os λοχος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 08 A 2os λοχος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 06:03
παιδες θα περασετε καλα στην αρτα και ιδιαιτερα αυτοι που θα πανε στον 2ο λοχο, οπου ειμαι εγω τωρα, που τα πραγματα ειναι πολυ χαλαρα σε σχεση με τον 1ο που τρωνε πακετο.
Επιστροφή στην κορυφή
nikos79 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 31/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση nikos79 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 12:57
και στον 1ο λόχο που είμαι εγώ καλά περνάμε πάντως
Επιστροφή στην κορυφή
Eksodouxos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Eksodouxos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 22:44

Χθες επιστρέψαμε από την άδεια και σήμερα έξοδος! Γουστάρω!

Μια χαρά είναι και ιο 1 λόχος. Απλώς στην αρχή είμασταν πιο οργανωμένοι, λόγο λοχαγού... αλλά τώρα είμαστε πιο χαλαροί από το 1 λόχο... απ'όσο βλέπω...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 22:48
Εμείς έχουμε όμως την χαρά να έχουμε και την καλύτερη λοχία του ΚΕΥΓ!!!
Α ρε ΜΑΡΘΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαρτίου/2008 ώρα 17:16
Καλη η Μαρθα, αλλα και η Αννουλα του 2ου λοχου δεν παει πισω... χαιρετισμους στην 3η διμοιρια!!!
Επιστροφή στην κορυφή
stauros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση stauros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2008 ώρα 17:47
παιδιά σπουδάζω διοίκηση μονάδων υγείας και πρόνοιας αλλά θα διακόψω την αναβολή για να πάω φαντάρος. Παίζει να πάω υγειονομικό ’ρτας;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2008 ώρα 19:41
Όλα παίζουν φίλε μου, αλλά πρώτα απ' όλα παίζει το βίσμα.

Πάντως υπάρχουν πολύ πιο άμεσα συνδεδεμένες ειδικότητες με το υγειονομικό, όπως γιατροί και νοσηλευτές.

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 13>