Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1011121314>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού
    Αποστολή: 31/Μαρτίου/2016 ώρα 22:33
Αα ενταξει τοτε το ειδα λιγο παραπανω και θελω να εχω πανω απο 12 gr/dL για να μπω εχω 11,6 αλλα θα το αυξησω εχω 1-2 χρονια μπροστα μου αυτο δεν θα επηρεασει ετσι; Δηλαδη δεν θα μου πουν οτι τα αυξησα και δεν με δεχονται;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2016 ώρα 22:36
Αρχικά αποστάλθηκε από Antony K.

Αα ενταξει τοτε το ειδα λιγο παραπανω και θελω να εχω πανω απο 12 gr/dL για να μπω εχω 11,6 αλλα θα το αυξησω εχω 1-2 χρονια μπροστα μου αυτο δεν θα επηρεασει ετσι; Δηλαδη δεν θα μου πουν οτι τα αυξησα και δεν με δεχονται;

Δεν διαπιστώνετακ εαν είχες και τώρα δεν έχεις θα πρέπει να στο βρούνε στις εξετάσεις για να σε κόψουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 16:23
Απαξ και αποφοιτησω απο το σμυν και μπω στα ΟΥΚ αλλα δεν τα καταφερνω εκει, θα μπορεσω να δηλωσω συμμετοχη στην Σ. Β. Ε. Α;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 17:51
Όχι.

Αυτή η δυνατότητα υπάρχει μόνο σαν είσαι στέλεχος της ΔΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 18:13
Δηλαδη εαν φυγω απο ΟΥΚ μετα τι μπορω να παω;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 21:58
Δεν υπάρχει αλλη διέξοδος ούτε επιλογή
Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 22:00
Αν παω ομως ΣΜΥ θα μπορεσω να μπω ΟΥΚ; Η καπου αλλου?
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 22:03
TΑ ΟΥΚ είναι για μόνιμα στελέχη του Πολεμικού Ναυτικού Απο ΣΜΥ βγαίνεις αξιωματικός του στρατού ξηράς. Μπορείς να περάσεις απο Σχολή Υποβρύχιων Καταστροφών Στρατού Ξηράς (ΣΥΔ ΣΞ) που είναι σχολή με ίδια εκπαίδευση με την ΔΥΚ του Πολεμικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 22:07
Αρα απο ΣΜΥ μπορεις να βγεις ΣΥΔ ΣΞ... Ωραια. Αλλα σχολη αλεξιπτωτιστων δεν υπαρχει;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 22:28
Η ΣΧΑΛ που είναι στο μεγάλο πεύκο ρε φίλε. Μάλιστα στην ΣΧΑΛ πάνε εθελοντικά και 4ετής ευέλπιδες και κάνουν πτώση με αλεξίπτωτο με chinook.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 23:14
Μία μικρή διόρθωση.

Η ΣΧ. ΑΛ βρίσκεται στον Ασπρόπυργο και όχι στο Μεγάλο Πεύκο.
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2016 ώρα 23:26
Ναι; Οκ έστω στον ασπρόπυργο
Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2016 ώρα 19:24
Εαν καποιος κανει χειρουργειο και θελει να μπει ΣΜΥΝ αλλα αυτο το χειρουργειο δεν θα τον επηρεασει σε τιποτα, θα μπορει κανονικα να τρεχει κτλπ; Θα μπορει να ενταχθει στην ΣΜΥΝ;(βλασοπενια)
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2016 ώρα 20:42
Ρε φίλε αν το νόσημα δεν είναι στον γενικό πίνακα νοσημάτων δεν κόβεσαι δες τον πίνακα και ενημερώσου.
Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2016 ώρα 21:21
Αααα νομιζα οτι οι χειρουργικες επεμβασης δεν υπαρχουν στον πινακα !
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2016 ώρα 21:28
Οτι Νόσημα σε κόβει απο τις στρατιωτικές σχολές περιλαμβάνεται εκεί μέσα δες το μην ρωτάς εδώ το πολύ πολύ αν θες πιο έγκυρη απάντηση πάρε και ενα στρατιωτικό νοσοκομείο να ρωτήσεις τους γιατρούς
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΕΛΕΥΣΤΗΣ (ΗΛ/ΗΤ) Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Απριλίου/2016
  Παράθεση ΚΕΛΕΥΣΤΗΣ (ΗΛ/ΗΤ) Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2016 ώρα 22:39
Αρχικά αποστάλθηκε από Antony K.

Εαν καποιος κανει χειρουργειο και θελει να μπει ΣΜΥΝ αλλα αυτο το χειρουργειο δεν θα τον επηρεασει σε τιποτα, θα μπορει κανονικα να τρεχει κτλπ; Θα μπορει να ενταχθει στην ΣΜΥΝ;(βλασοπενια)

μπορεις να το κρυψεις;
τι χειρουργειο ειναι αυτο;

Επιστροφή στην κορυφή
Antony K. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Antony K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Απριλίου/2016 ώρα 09:58
Χειρουργειο για βλαισοπενια, λενε οτι αν κανει αυτο το χειρουργιο ειναι σαν να μην το εχει παθει ποτε.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1011121314>