Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6162636465 66>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
capten fan Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Μαΐου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση capten fan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2017 ώρα 21:40
Ναι αυτο είναι σίγουρο απλα δε θυμαμαι ακριβώς... Σε αλλες συζητήσεις καποιος ειχε αναφέρει κατι για 580 προσλήψεις ανα έτος.. Συγκεκριμένα απο το 2018. Τωρα βέβαια κατα ποσο θα ισχυει δε ξέρουμε αλλα το βλέπουμε.. απλα μιας και ειμαι το 93 σκεφτομαι αφου προλαβαίνω να δωσω παλι αφου πέρυσι δε πετυχα με το παλαιό σύστημα. Ευχαριστώ παντως για την απάντηση
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 16:49
Captain κι εγώ του 93 είμαι δηλαδή είναι σίγουρο ότι μπορούμε να δώσουμε; Μακάρι να δώσουν παραπάνω θέσεις
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 17:29
Μπορειτε παιδες ναι! Ειναι η τελευταια χρονια ομως οποτε δωστε τα ολα! Καλη τυχη σας ευχομαι
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
capten fan Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση capten fan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 18:21
Οπως τα λεει ο wolver φιλε... Μπορούμε κανονικά να δώσουμε... Απλα εχει διαβασμα και ζορι... Εγω ειχα δωσει πρόπερσι... Δε τα καταφερα... Μετα απο τοσα χρονια και με δουλεια ταυτόχρονα ήταν καπως δύσκολο... Αλλα θα το παλέψω για αλλη μια φορά... Μακαρι να τα καταφέρουμε
Επιστροφή στην κορυφή
Mariaa Salonikaa Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Mariaa Salonikaa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 19:01
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αστυφυλακων. Μπορεί να καταντήσω βαρετή... με συγχωρειτε αλλα όποιος μπορεί ας απαντησει.1)Αν περάσω αστυφυλάκων ως γυναίκα και τελειώσω την σχόλη και κάποια στιγμή ξεκινήσω κανονικά θα κανω και εγω σαν γυναίκα οτι κάνει και ο άντρας; Κάποιοι λένε τις γυναίκες τις κλείνουν στα γραφεία τις γυναίκες και τους άντρες τους εχουν έξω 2)Μπορεί να μου κάποιος μια ιστοσελίδα ή αν γνωρίζει ο ίδιος που να εχει αναλυτικά όλα τα πεδία; δλδ.. τροχαια.. ματ.. και τα υπολοιπα;3)ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΊΟ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑΑ μπορώ να περάσω τροχαία σαν γυναίκα και γενικά πόσα θα πληρωνομαι?
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 20:17
@capten fan φίλε και εγώ μια από τα ίδια έδωσα την χρονιά του 2016, δούλευα παράλληλα και έδωσα με το παλιό σύστημα, είμαι από επαλ εγώ γενικό είσαι εσύ;
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2017 ώρα 20:35
Αρχικά αποστάλθηκε από Mariaa Salonikaa

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αστυφυλακων. Μπορεί να καταντήσω βαρετή... Με συγχωρειτε αλλα όποιος μπορεί ας απαντησει.1) Αν περάσω αστυφυλάκων ως γυναίκα και τελειώσω την σχόλη και κάποια στιγμή ξεκινήσω κανονικά θα κανω και εγω σαν γυναίκα οτι κάνει και ο άντρας; Κάποιοι λένε τις γυναίκες τις κλείνουν στα γραφεία τις γυναίκες και τους άντρες τους εχουν έξω 2) Μπορεί να μου κάποιος μια ιστοσελίδα ή αν γνωρίζει ο ίδιος που να εχει αναλυτικά όλα τα πεδία; Δλδ. Τροχαια. Ματ. Και τα υπολοιπα;3) ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΊΟ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑΑ μπορώ να περάσω τροχαία σαν γυναίκα και γενικά πόσα θα πληρωνομαι;
1. Είτε άντρας, είτε γυναίκα Αστυφύλακες βγαίνουν όλοι. Δεν ισχύει απόλυτα αυτό που ανέφερες περί αντρών και γυναικών, απλά υπάρχουν κάποιες υπηρεσίες που δεν πηγαίνουν γυναίκες πχ ΥΑΤ, ΟΠΚΕ κα.
2. Αυτά γίνονται πριν την αποφοίτηση στην Αστυφυλάκων. Δεν χρειάζεται να σε ενδιαφέρουν ακόμα.
3. Μπορείς να πας στην Τροχαία ναι. Δεν γνωρίζω τον βασικά μισθό ενός νεοξερχόμενου Αστυφύλακα, αυτά αλλάζουν αλλά σίγουρα θα ξέρεις κάποιο άλλο μέλος στο forum.

Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
Tasis123gr Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Ιουνίου/2017
  Παράθεση Tasis123gr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2017 ώρα 04:05
Αρχικά αποστάλθηκε από Mariaa Salonikaa

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αστυφυλακων. Μπορεί να καταντήσω βαρετή... με συγχωρειτε αλλα όποιος μπορεί ας απαντησει.1)Αν περάσω αστυφυλάκων ως γυναίκα και τελειώσω την σχόλη και κάποια στιγμή ξεκινήσω κανονικά θα κανω και εγω σαν γυναίκα οτι κάνει και ο άντρας; Κάποιοι λένε τις γυναίκες τις κλείνουν στα γραφεία τις γυναίκες και τους άντρες τους εχουν έξω 2)Μπορεί να μου κάποιος μια ιστοσελίδα ή αν γνωρίζει ο ίδιος που να εχει αναλυτικά όλα τα πεδία; δλδ.. τροχαια.. ματ.. και τα υπολοιπα;3)ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΊΟ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑΑ μπορώ να περάσω τροχαία σαν γυναίκα και γενικά πόσα θα πληρωνομαι?

Η αδερφή μου είναι 8 χρόνια αστυφυλακας στην Αθήνα οπότε θα σου απαντήσω ακριβώς..1) θα κάνεις ότι κάνει ο άνδρας σε υπηρεσίες όπως πχ τμήμα ή τροχαια. Συνήθως μετά από 5-6 χρόνια στις γυναίκες δίνεται η δυνατότητα να μεταθετηθουν σε μια υπηρεσία μη μαχιμη, δηλαδή γραφείο διεύθυνσης ή στο 100 εάν το ζητήσουν.2) ορισμένες μη ειδικές υπηρεσίες είναι τροχαια, τμήμα,100, ασφάλεια και οι αστυνομικές διευθύνσεις. Ύστερα υπάρχουν οι ειδικές υπηρεσίες που τις έχει αναλυτικά στο astynomia.gr.3) μπορείς να πας τροχαια ίσως και με το που βγεις από τη σχολή. Ο μισθος ενός νεοεξερχομενου αστυφυλακα μαζί με νυχτερινά και πενθημερα είναι περίπου στα 950 ευρώ αν δεν κάνω λάθος και αυξάνεται ελάχιστα κάθε 2 χρόνια. Η αδερφή μου πάντως με 8 χρόνια υπηρεσίας φτάνει και τα 1100
Επιστροφή στην κορυφή
capten fan Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση capten fan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2017 ώρα 11:05
Vegeta 1993 καλημερα φιλε μου.. Οχι απο επαλ ειμαι. Εδω το 2016 και εγω αλλα απο ΕΠΑΛ ομαδα β.. Ειχε δηλαδη μαθηματα ενιαίου λυκείου.. Αλλα να πιάσω 18.000 λιγο δύσκολο μετα από τοσα χρόνια απουσίας. Καταφερα βεβαια να πςρασου αλλου αλλα λεω να δοκιμάσω ξανα. ΕΠΑΛ ομαδα α ησουν; Αν θες στειλε μου προσωπικο μηνυμα να μην γεμίζουμε εδω το φορουμ με άσκοπα μηνύματα
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2017 ώρα 14:37
Ομάδα α ήμουν έβγαλα το 16,17.600 μόρια αλλά δυστυχώς στο παλιό σύστημα μια θέση προκυρηξανε μόνο ( είμαι από κινητό και δεν βρίσκω την επιλογή προσωπικό μήνυμα)
Επιστροφή στην κορυφή
Semers Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 06/Αυγούστου/2015
  Παράθεση Semers Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2017 ώρα 23:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Tasis123gr

Η αδερφή μου είναι 8 χρόνια αστυφυλακας στην Αθήνα οπότε θα σου απαντήσω ακριβώς.1) θα κάνεις ότι κάνει ο άνδρας σε υπηρεσίες όπως πχ τμήμα ή τροχαια. Συνήθως μετά από 5-6 χρόνια στις γυναίκες δίνεται η δυνατότητα να μεταθετηθουν σε μια υπηρεσία μη μαχιμη, δηλαδή γραφείο διεύθυνσης ή στο 100 εάν το ζητήσουν.2) ορισμένες μη ειδικές υπηρεσίες είναι τροχαια, τμήμα,100, ασφάλεια και οι αστυνομικές διευθύνσεις. Ύστερα υπάρχουν οι ειδικές υπηρεσίες που τις έχει αναλυτικά στο astynomia.gr.3) μπορείς να πας τροχαια ίσως και με το που βγεις από τη σχολή. Ο μισθος ενός νεοεξερχομενου αστυφυλακα μαζί με νυχτερινά και πενθημερα είναι περίπου στα 950 ευρώ αν δεν κάνω λάθος και αυξάνεται ελάχιστα κάθε 2 χρόνια. Η αδερφή μου πάντως με 8 χρόνια υπηρεσίας φτάνει και τα 1100
Με το νέο μισθολόγιο οι νεοεξερχόμενοι θα παίρνουν λιγότερα και τον πρώτο καιρό λόγω κρατήσεων θα παίρνεις περίπου 750 για κάνα χρόνο.
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 25/Ιουνίου/2016
  Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Οκτωβρίου/2017 ώρα 04:37
Καλημέρα παιδιά και εγώ είμαι γεννηθείς το 93 και θα ξανα δοσω 3 φορά. Φέτος έβγαλα 1863 και πέρυσι 1877. Όντως η δουλειά και το διάβασμα είναι ζόρικα αλλά χρειάζονται τα χρήματα για τα ιδιαίτερα αλλιώς να φτάσεις εκεί ψηλά δύσκολα...
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2017 ώρα 11:47
Τι τομέα είστε στο επαλ; Εγώ είμαι διοίκησης και οικονομίας.
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2017 ώρα 19:18
Πληροφορικής.
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2017 ώρα 20:41
Ήθελα να ρωτήσω, έχετε δει διαφορά της περσινής ύλης με την φετινή; Στο οικονομίας την έκαναν πιο εύκολη φέτος!
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Οκτωβρίου/2017 ώρα 20:30
Έχει βγει από τώρα η εξεταστέα ύλη?

Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Οκτωβρίου/2017 ώρα 22:24
Πάνω από εβδομάδα έχει δημοσιευθεί η ύλη!
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas444 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Kostas444 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 01:13
Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα. Να σας ρωτήσω κάτι αν μπορείτε να μου πείτε. Τελειώνω με την σχολή που σπουδάζω τώρα και σκέφτομαι 2 πράγματα για μετά. Το ένα που είχα προ πολλού σαν πρώτη επιλογή είναι να ξαναδώσω πανελλήνιες για αστυνομία, και η δεύτερη να κόψω την αναβολή για στρατό, με το που πάρω το πτυχίο μου, έχοντας στο μυαλό μου μήπως είμαι και λίγο τυχερός και υπογράψω αργότερα κάποια σύμβαση αφού υπηρετήσω. Εσείς τι πιστεύεται ότι είναι πιο καλή σαν λύση;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6162636465 66>