Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6263646566>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
wolver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 10:54
Καλησπερα φιλε μου! Εγω θα σου προτεινα εαν σε παιρνει ηλικιακα και μπορεις να ξαναδωσεις πανελληνιες για αστυφυλακων ειναι η μονη σιγουρη λυση. Απο κει κ περα εαν δεν περασεις και θες πηγαινε στρατο αλλα μην βιαζεσαι τοσο για το στρατιωτικο σου, δεν θα βγει κατι συντομα. Για μενα ξαναδωσε
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas444

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα. Να σας ρωτήσω κάτι αν μπορείτε να μου πείτε. Τελειώνω με την σχολή που σπουδάζω τώρα και σκέφτομαι 2 πράγματα για μετά. Το ένα που είχα προ πολλού σαν πρώτη επιλογή είναι να ξαναδώσω πανελλήνιες για αστυνομία, και η δεύτερη να κόψω την αναβολή για στρατό, με το που πάρω το πτυχίο μου, έχοντας στο μυαλό μου μήπως είμαι και λίγο τυχερός και υπογράψω αργότερα κάποια σύμβαση αφού υπηρετήσω. Εσείς τι πιστεύεται ότι είναι πιο καλή σαν λύση;
Εφόσον μπορείς καλύτερα δώσε Πανελλήνιες για Αστυνομία. Οι ΟΒΑ δεν προορίζονται για στελέχη στις ΕΔ, αναλώσιμο προσωπικό είναι και αφού δεν υπάρχει τίποτα στον ορίζοντα για προκήρυξη ΕΠΟΠ, δυστυχώς το μέλλον τους είναι εντελώς αβέβαιο.
Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:28
Θα συμφωνήσω και εγώ με τη σειρά μου, με τους 2 κυρίους που τοποθετήθηκαν φίλε Κώστα. Μπορεί να γινόμαστε κουραστικοί, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς πλέον, η μόνη σίγουρη "οδός" για να αλλάξει ρουχισμό και να φορέσει στολή κάποιος, είναι οι Πανελλήνιες. Να κοιτάξεις λοιπόν εφόσον σε παίρνει το όριο ηλικίας να ξανά δώσεις πανελλήνιες και μάλιστα περισσότερες από μία φορές, σε περίπτωση που αποτύχεις με την πρώτη (που το απεύχομαι).

Φιλικά,
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:58
Σωστός dyk, εγώ για παράδειγμα τελείωσα σπουδές και στρατό, έδωσα το 2016 πανελλήνιες δεν τα κατάφερα και τώρα στα 24 ξαναδινω πανελλήνιες τελευταία μου ευκαιρία για να περάσω σε κάποιο σώμα ασφαλείας.
Επιστροφή στην κορυφή
Tasis123gr Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Ιουνίου/2017
  Παράθεση Tasis123gr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 19:51
Αρχικά αποστάλθηκε από Vegeta1993

Σωστός dyk, εγώ για παράδειγμα τελείωσα σπουδές και στρατό, έδωσα το 2016 πανελλήνιες δεν τα κατάφερα και τώρα στα 24 ξαναδινω πανελλήνιες τελευταία μου ευκαιρία για να περάσω σε κάποιο σώμα ασφαλείας.

Νομίζω μέχρι τα 26 σου μπορείς να δώσεις. Η χρονιά που δίνει τελευταία φορά λόγω ορίου ηλικίας είναι νομίζω του 91 η του 92
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas444 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Kostas444 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 20:17
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Ναι ηλικιακά με παίρνει είμαι 22 ακόμα και περιμένω αυτή τη περίοδο να τελειώσω με την σχολή (πιστεύω μέχρι ιανουάριο να έχω ξεμπερδέψει). Και εγώ αυτό σκέφτομαι όπως και εσείς, δηλαδή να ξανα δώσω για αστυνομία που είναι η πιο σίγουρη λύση και πλέον η μοναδική.
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 23:35
Τα περισσοτερα παιδια που δινουν φιλε και μπαινουν ετσι ειναι οσοι εχουν τελειωσει ενα αει ατει και εχουν την ωριμοτητα να διαβασουν σοβαρα κια ν αμπουν οι οσοι προσπαθουν δευτερη και τριτη φορα οσοι τα καταφερνουν με την πρωτοι πλεον ειναι λιγη. Καλη τυχη και ναι η καλυτερη λυση ειναι οι πανελληνιες για αστυνομια... Το να μπες σαν οβα θα ειναι κατι προσσωρινο και θα ζεις με την ελπιδα και αν θες μετα να δωσεις πανελληνιες σεν θα σε πιανει το ηλικιακο οριο και αστα να πανεε μεταααα. Γι αυτο αν το γουσταρεις θυσιασε 9 μηνες και δεν θα βγεις χαμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas444 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Kostas444 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 23:55
Ναι συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Μου το έχουν πει πολύ ότι παίζει ρόλο η ωριμότητα που έχεις αποκτήσει. Ειδικά αν έχεις τελειώσει κάποιο πανεπιστήμιο και ξέρεις πως να διαβάσεις και να διαχειρίζεσαι καλύτερα την κατάσταση. Και αυτό είναι ένα συν παραπάνω για να ξανά δώσει κάποιος για αστυνομικές σχολές.
Επιστροφή στην κορυφή
AntonyK Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση AntonyK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 21:35
Καλησπερα, θα ηθελα να λαβω καποιες πληροφοριες για την σχολη αστυφυλακων. Εχω ακουστα πως μπορεις να δωσεις Αθλητικες εξετασεις στις πανελληνιες για να λαβεις καποια επιπλεον μορια περνωντας την βαση + φυσικα! Αυτο ισχυει?
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 21:45
Αρχικά αποστάλθηκε από AntonyK

Καλησπερα, θα ηθελα να λαβω καποιες πληροφοριες για την σχολη αστυφυλακων. Εχω ακουστα πως μπορεις να δωσεις Αθλητικες εξετασεις στις πανελληνιες για να λαβεις καποια επιπλεον μορια περνωντας την βαση + φυσικα! Αυτο ισχυει;
Όχι.
Μόνο για ΤΕΦΑΑ ισχύει αυτό.
Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
AntonyK Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση AntonyK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 22:02
Δλδ απο ΕΠΑΛ πρεπει να γραψω 18500 μορια απο τις 4 ειδικοτητες;
Επιστροφή στην κορυφή
AlexG7 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2013
  Παράθεση AlexG7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2017 ώρα 22:26
Παραπανω πρεπει να γραψεις για να εισαι σιγουρος
Επιστροφή στην κορυφή
Sam1992 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Sam1992 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2017 ώρα 17:10
Χθες τριτη το ευρωπαικο δικαστηριο γνωμοδοτησε σχετικα με το υψος των γυναικων και εκρινε παρανομο το 1,70 που ισχυει μεχρι τωρα. Οποτε μαλλον θα κατέβει το οριο στο 1 65 για γυνσικες. Ελπιζω να δυσκολεψουν τα αθληματα ωστε να περιορισουν λιγο τν αριθμο γυνσικων.
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
  Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2017 ώρα 21:36
Μπορεις να τελειωσεις καποιο ΑΕΙ-ΤΕΙ πρωτα και μετα να δωσεις για Αστυφυλακων; Πειτετο ρε παιδια και μου βγηκε η ψυχη. Αμα ειναι περναω Νοσηλευτικη Αθηνων να εξοικειωνομαι και με την πρωτευουσα να ζησω και την φοιτητικη/νεανικη ζωη μου και μολις με το καλο βγω τοτε ξαναδινω για Αστυφυλακων. Ενα βαρος εφυγε απο πανω μου.Thx guys. Και παντα με αρεσε η φαση της Αστυνομιας. Στεναχωριομουν που δεν θα εμπαινα επειδη με κερδισαν αλλα ας το πουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2017 ώρα 19:20
Εσεις πιστευετε θα μειωθει κανα οριο ηλικιας για Αστυφυλακων και ΣΑΕΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
Maryland Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Maryland Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Οκτωβρίου/2017 ώρα 09:11
Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να κανω μια ερώτηση. Στην ιστοσελίδα της αστυνομίας αναφέρεται οτι εντος την σχολής γίνονται ασκήσεις σκοποβολής και αν αποτύχεις απολύεσαι και φεύγεις. Είναι αλήθεια αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Lok Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2015
  Παράθεση Lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Οκτωβρίου/2017 ώρα 10:30
Εννοείται πως όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Οκτωβρίου/2017 ώρα 17:16
Κατι τετοιο το εχω ξανακουσει. Αν δεν μαθεις να ριχνεις με το οπλο να το πω μπακαλιστικα "κοβεσαι".
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6263646566>