Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εθνοφύλακες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 567
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Mossberg Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Σεπτεμβρίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Mossberg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εθνοφύλακες
    Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2016 ώρα 22:45
Θα' θελα να ρωτησω αν γινεται να επιλεξεις και να κανεις την θητεια σου στην εθνοφυλακη; Γιατι εχω ακουσει διαφορα κατα καιρους!
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2016 ώρα 03:01
Όχι δεν μπορείς.
Επιστροφή στην κορυφή
εθνοφρουρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση εθνοφρουρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2016 ώρα 21:32
http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/130171/proslipseis-ethnofylakon-stin-monada-61-m-e
Επιστροφή στην κορυφή
usain Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση usain Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2016 ώρα 23:30
Μπορω να υπηρετησω χωρις να εχω κανει ακομα την θητεια μου;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2016 ώρα 10:18
Όχι.

Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΗΣΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΗΣΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:24
Μπορεις να ξαναεκπαιδευτης στα οπαλ
Επιστροφή στην κορυφή
Πρλ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πρλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2017 ώρα 12:10
Καλημέρα. Μόλις μου ήρθε το χαρτί για εκπαίδευση εθνοφύλακα 20ης σειράς και πρεπει να παρουσιαστώ εντός 4 ημερών.
Τί γίνεται ρε παιδιά τί ακριβώς είναι αυτό;
Έχει ένα πρόγραμμα με ασκήσεις τις Κυριακές.
Μη μου πείτε οτι αυτό θα με ακολουθεί σε όλη μου τη ζωή...
Είχα υπηρετήσει Υγειονιμικό και πριν λίγο καιρό έστειλα και το πτυχίο ωστε να αλλάξει η ειδικότητα σε Φαρμακοποιός που είμαι και εργάζομαι.
Αν είναι μόνο για τις Κυριακές που αναγράφει (10 Κυριακές) εντάξει, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να πηγαίνω για χρόνια λόγο εργασίας και Κυριακές.
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτηριος Σαραντος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σωτηριος Σαραντος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2017 ώρα 14:28
Θελω να γινω εθνοφυλακας εργαζομε σε δημοσιο νοσοκομειο πειτε μου τι χρειαζεται και αν γινεται ευχαριστω πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή
GR-ARMY Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Απριλίου/2017
  Παράθεση GR-ARMY Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2017 ώρα 22:54
Γεια σας! Ειμαι 24 χρόνων και εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα. Μπορω να γίνω εθνοφύλακας;
Επιστροφή στην κορυφή
Mar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2017 ώρα 15:58
Παιδια καλησπερα! Γνωριζει καποιος πως μπορουμε να αποφυγουμε την εθνοφυλακη; Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια απο ολο αυτο; Ρε παιδια μην τρελαθουμε τωρα, δεν ειμαστε δουλοι τους να αφιερωνουμε στο στρατο 10 κυριακες το χρονο, με τη βια, για τα επομενα 25 χρονια...

Δεν μπορεσα να βγαλω καποια ακρη μεχρι στιγμης, και η μονη λυση φαινεται η ανυποταξια. Ωστοσο η μελλοντικη μου δουλεια απαιτει δημοσιο, και το δημοσιο απαιτει πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης τυπου Α το οποιο ως ανυποτακτος δε θα μπορεσω να βγαλω. Γνωριζει κανεις οτιδηποτε; Βρισκομαι σε αδιεξοδο. Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
bplayer Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση bplayer Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2017 ώρα 23:55
Μου ήρθε κι εμένα το ίδιο χαρτί και πρέπει να παρουσιαστώ σε 4 εργασιμες αναφέρει. Εχει καταφέρει κανεις να βρει άκρη; Εμαθα οτι γινεται να πάρω αναβολή αλλα θα με ξανακαλέσουν μετα απο κανα χρόνο. Αξιζει να βάλω δικηγόρο να το κυνηγήσω το θέμα μηπως με διαγράψουν απο εκει;
Δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια κυριακη να τους χαρίσω απο την ζωη μου άλλο, αρκετά με ταλαιπώρησαν το 2011 με την 9αμηνη θητεια μου, πόσο μαλλον αυτο που διαβάζω εδω οτι παιζει να ειναι για 25 χρόνια
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2017 ώρα 09:11
Πρόσληψη Εθνοφυλάκων με ημερήσια αποζημίωση. Σας παραθέτω το link παρακάτω.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/177419/proslipsi-ethnofylakon-me-imerisia-apozimiosi
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
  Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2017 ώρα 19:33
Μπιέλες βάρεσε ο ΕΣ... Σε λίγο θα κλείνουν συμβάσεις με ιδιωτικές εταιρίες για την φύλαξη των στρατοπέδων...
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Επιστροφή στην κορυφή
argi71 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση argi71 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2017 ώρα 20:08
Καλησπέρα στην ομάδα, είμαι εθνοφύλακας στη Δράμα και ενδιαφέρομαι για τη φύλαξη στα στρατόπεδα. Αυτό που δε ξέρω κι ακόμη το ψάχνω είναι αν μπορώ να το κάνω λόγω του ο, τι είμαι δημόσιος υπάλληλος - λόγω της πληρωμής. Έχω δηλώσει στην υπηρεσία μου την πρόθεση να το κάνω αλλά ούτε αυτοί ξέρουν να μου απαντήσουν - γραφείο προσωπικού - Γιατί πρώτη φορά το συναντάνε. Μήπως υπάρχει κάποιος με παρόμοια εμπειρία για να μου πεί ή να ξέρει κάποια αντίστοιχη περίπτωση;

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 567
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.