Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 9101112>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΠΠΥ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΠΠΥ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων
    Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2014 ώρα 12:32
D.Y.K επειδη ξερω οτι εχεις περασει η εχεις βγαλει την ΜΥΚ θελω να σε ρωτησω εγω που ειμαι στην Πυροσβεστικη μπορω να βγαλω το σχολειο; Γιατι στο σωμα αλλοι λενε ναι αλλοι οχι! Θα ηθελα μια ειλικρινη απαντηση. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2014 ώρα 12:45
Αρχικά αποστάλθηκε από ΠΠΥ

D.Y.K επειδη ξερω οτι εχεις περασει η εχεις βγαλει την ΜΥΚ θελω να σε ρωτησω εγω που ειμαι στην Πυροσβεστικη μπορω να βγαλω το σχολειο; Γιατι στο σωμα αλλοι λενε ναι αλλοι οχι! Θα ηθελα μια ειλικρινη απαντηση. Ευχαριστω

Η αποστολή της Πυροσβεστικής δεν έχει καμία σχέση με το υγρό στοιχείο σειρά γι'αυτό και δεν μπορείτε εσείς να βγάλετε την ΜΥΚ.
Οι της ΕΜΑΚ Μπορούν αν το επιθυμούν να παρακολουθήσουν μόνο το Αυτοδυτών του Στρατού Ξηράς το οποίο είναι πολύ απλούστερο (στο λέω γιατί το έχω βγάλει και αυτό).
Επειδή μπορεί να με ρωτήσεις σχετικά με τις συντηρήσεις που κάνουν κάποιοι Πυροσβέστες σε προλαβαίνω και σου απαντάω ότι αυτές γίνονται από παλαίουρες του ΠΣ που είχαν κάνει ΟΥΚάδες σαν έφεδροι ή Αυτοδύτες (από το Σχολείο που σου προανέφερα)
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2014 ώρα 10:42
Τελετή απονομής πτυχίων σε δεκαπέντε υποβρύχιους καταστροφείς του ΠΝ, ΣΞ και ΛΣ

Την Πέμπτη 09 Οκτωβρίου 2014 ο Αρχηγός ΓΕΝ, Αντιναύαρχος Ευάγγελος Αποστολάκης ΠΝ, συνοδευόμενος από τον Αρχηγό Στόλου, Αντιναύαρχο Παναγιώτη Λίτσα ΠΝ, παρέστη στην τελετή απονομής πτυχίων των αποφοίτων του 180ου Σχολείου Υποβρύχιων Καταστροφών, που πραγματοποιήθηκε στη Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών (ΔΥΚ), στο Σκαραμαγκά.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού (ΓΕΝ) από το εν λόγω σχολείο αποφοίτησαν πέντε (5) στελέχη του Πολεμικού Ναυτικού, πέντε (5) στελέχη του Στρατού Ξηράς, ένας Οπλίτης Βραχείας Ανακατάταξης (ΟΒΑ) και τέσσερα (4) στελέχη του Λιμενικού Σώματος.
Επιστροφή στην κορυφή
Παναγιώτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παναγιώτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2014 ώρα 20:14
Καλησπέρα, είμαι ο Παναγιώτης, είμαι 18 και είμαι από Θεσσαλονίκη. Σε ένα χρόνο θα προσπαθήσω και εγώ να μπω στα Ο. Υ. Κ μέσα από την Σ. Μ. Υ και θα ήθελα κάποιο πρόγραμμα ή συμβουλές πάνω σε διατροφή και γυμναστική ώστε να τα καταφέρω! Έχω ήδη ξεκινήσει τις προσπάθειες απλά δεν ξέρω αν είναι αρκετές !
Επιστροφή στην κορυφή
ηλεκτρα15 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 02/Σεπτεμβρίου/2013
  Παράθεση ηλεκτρα15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2014 ώρα 17:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Παναγιώτης

Καλησπέρα, είμαι ο Παναγιώτης, είμαι 18 και είμαι από Θεσσαλονίκη. Σε ένα χρόνο θα προσπαθήσω και εγώ να μπω στα Ο. Υ. Κ μέσα από την Σ. Μ. Υ και θα ήθελα κάποιο πρόγραμμα ή συμβουλές πάνω σε διατροφή και γυμναστική ώστε να τα καταφέρω! Έχω ήδη ξεκινήσει τις προσπάθειες απλά δεν ξέρω αν είναι αρκετές !

αν θες κανε λογαριασμο και στειλε μου π. Μ. Να σου πω προγραμματα αθλησης και διατροφης. Απο εδω θα ξημερωσουμε.
and so will the world end,I think,a victim of love rather than hate.For love's ever been the more destructive weapon
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2014 ώρα 20:08
Ηλεκτρα σε ευχαριστουμε για την καλη προθεση αλλα εδω τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα και στο θεμα δεν χωραει ο χαβαλες! Η ΜΥΚ δεν ειναι ΤΕΦΑΑ να παρουμε ενα προγραμματακι εκγυμνασης η διατροφης και τελος! Απαιτει προετοιμασια χρονων, θεληση, τσαγανο, αρχιδια και πανω απ'ολα ΤΥΧΗ για να μην υπαρξει τραυματισμος οπου πολλοι κοβονται οπως και στη διαβολοβδομαδα. Σκεφτειτε το πολυ σοβαρα πριν μπειτε στην διαδικασια. Φιλικα ενας κομμενος
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 18/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2014 ώρα 20:16

Καταρχην πανω απο ολα χρειαζεται ΨΥΧΗ εχω φιλους που δεν καναν καμια τρελη γυμναστικη και ειναι απο τους καλυτερους ουκαδες σημερα και που αλλοι βγαζαν 25 χιλιομετρα σερι τρεξιμο και κοπηκαν! Πανω απο ολα ψυχη! Τωρα απο κει και περα ξεκινα τρεξιμο οσο μπορεις καμψεις ελξεις κλπ και αυξανε σταδιακα οσο μπορεις εχω πολλα προγραμματα να σου δωσω αλλα το θεμα ειναι εσυ σε τι επιπεδο εισαι δεν κανουν ολα τα προγραμματα για ολους! Αυτα και καλη επυτιχια
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Επιστροφή στην κορυφή
ηλεκτρα15 Δες τη Λίστα

Μέλος από: 02/Σεπτεμβρίου/2013
  Παράθεση ηλεκτρα15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2014 ώρα 20:22
Χαχαχαχα... Ναι. Ξερεις. Υπαρχουν ειδων και ειδων ''προγραμματακια''. Γι αυτο του ειπα να κανει προφιλ και να μου στειλει πμ. Και μια που ειναι θεσσαλονικη μπορω να του κανω και προσωπικες προπονησεις και να τον ελεγχω πιο καλα. Σε ενα χρονο μπορεις να κανεις απιστευτα πραγματα. Και ο παραγοντας τυχη δεν παιζει κανεναν ρολο στον τραυματισμο αλλα αυτο πεφτει στον παραγοντα προπονητη. Τεσπα. Το παιδι ρωτησε. Απαντησα αν θελει το κανει και τα λεμε επι προσωπικου επιπεδου και δεν θα κατσω να ασχοληθω με τιποτα αλλο.

απο εκει και περα οπως λεει ο προλαλησας θελει ψυχη για να κατσεις να αφιερωθεις οχι μονο στο να μπεις ουκ αλλα και σε πολλα αλλα πραγματα.
and so will the world end,I think,a victim of love rather than hate.For love's ever been the more destructive weapon
Επιστροφή στην κορυφή
Παναγιώτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παναγιώτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2014 ώρα 14:14
Πατώντας αποστολή μηνύματος μου βγάζει ότι δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα. Όσο αναφορά το επίπεδό μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα από άποψη τρεξίματος, πήγαινα κολυμβητήριο ένα χρόνο και έκανα ελεύθερα μόνος μου χωρίς να μου δείξει κάποιος και μπορώ να βγάλω γύρω στις 12-13 έλξεις,50 κάμψεις και πολλούς κοιλιακούς. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Νοεμβρίου/2014 ώρα 18:12

Πατώντας αποστολή μηνύματος μου βγάζει ότι δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα.

Για οποιεσδήποτε απορίες έχεις στον παραπάνω σύνδεσμό που σου παραθέτω. Εδώ βγαίνουμε εκτός θέματος.

Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν επίσης εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Fg Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Fg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2014 ώρα 12:08
D.Y.K η οποιος αλλος γνωριζει , εχω ακουσει οτι οι εκπαιδευτες παιζει να ριξουν και ξυλο η τιποτα ψιλες. Ισχυει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2014 ώρα 12:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Fg

D.Y.K η οποιος αλλος γνωριζει, εχω ακουσει οτι οι εκπαιδευτες παιζει να ριξουν και ξυλο η τιποτα ψιλες. Ισχυει αυτο;

Ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
aris 1943 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 18/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση aris 1943 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2014 ώρα 17:20
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Αρχικά αποστάλθηκε από Fg

D.Y.K η οποιος αλλος γνωριζει, εχω ακουσει οτι οι εκπαιδευτες παιζει να ριξουν και ξυλο η τιποτα ψιλες. Ισχυει αυτο;

Ναι.
εδω εγω που εχω βγαλει σχολειο σωματοφυλακη μα ταραξανε στο ξυλο κι οταν λεε γεια ξυλο πολυ ξυλο και δε θα εχει στα ΟΥΚ; Αν και μου τα εχει πει ενας φιλος που αθτη τη στιγμη ειναι μεσα μονιμος
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2014 ώρα 09:23
Είχε γραφτεί ότι σε παλαιότερο σχολείο (δεκαετία 1990) οι εκπαιδευόμενοι στο τέλος πήγαν να σκοτώσουν τους εκπαιδευτές.
Επιστροφή στην κορυφή
Horntaill Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση Horntaill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2014 ώρα 14:35
Πιστεύετε ότι είναι καλό να μάθω και κάποια πολεμική τέχνη πριν πάω; Αν ναι τότε ποια; Ή καλύτερα περισσότερη γυμναστική?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2014 ώρα 18:09
Περισσότερο γυμναστική, πολεμική τέχνη άς'τη, εκτός και αν θές να μάθεις τα βασικά περί αυτοάμυνας.
Επιστροφή στην κορυφή
Κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 13:10
Καλησπερα Να ρωτησω στα ουκ ποσο τρεξιμο κανουν καθημερινα μιλω για μονο τρεξιμο ποσα χιλιομετρα τρεχουν καθημεριναν ξερει κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Απριλίου/2015 ώρα 00:36
Μηπως ξερει κανεις τον τροπο κολυμβησης κατα την εκπαιδευση?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 9101112>