Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
gioalex Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2007
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση gioalex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων
    Αποστολή: 20/Μαΐου/2008 ώρα 22:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Σταύρος

’μα αναφέρεσαι σε μένα είμαι ένας άνθρωπος που κάθε μέρα πηδιέμαι στην προπόνηση κολυμπάω 6 χλμ τη μέρα τρέχω 25χλμ κάνω 14 έλξεις και 50 πουσαψ με 10κιλά σάκο και κάνω πολεμικές τέχνες. Επίσης δεν έχω φίλους λόγω της προπόνησης και μου λες ότι ξύπνησα ένα πρωί και θυμήθικα τα ΟΥΚ που εσύ αυτά που κάνω εγώ δεν τα κάνεις ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα. έξυπνε.
Φιλαράκι μην το παίρνεις προσωπικά. Τόσο εγώ, όσο και οι υπόλοιποι που έχουν κάνει θητεία και δεν πήγαν απλά για να περάσει ο καιρός τους κωλοβαρώντας και τρώγοντας σουβλάκια, έχουμε να σου πούμε ιστορίες για "παλικάρια" με γυμναστήρια, πολ. τέχνες, καταδύσεις και ό, τι μπορείς να φανταστείς που τα παρατούσαν στην πρώτη δυσκολία. Δεν έχω σκοπό, ούτε κανένας άλλος να σε κράξει για το ενδιαφέρον σου για την ΜΥΚ, αλλά εγώ προσωπικά έχω δει και έχω ακούσει τόσα, που είμαι πολύ δύσπιστος. Έχω επίσης να σου πω ότι αν το έχεις αποφασίσει, κάντο και μην ακούς κανένα. Είναι καλύτερα να πας και να απογοητευτείς, παρά να μην πας επειδή σε έπεισαν οι άλλοι και να σε τρώει...
Επιστροφή στην κορυφή
Green Berets Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 30/Απριλίου/2008
  Παράθεση Green Berets Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2008 ώρα 01:38

Σταυρο, εδω περα δεν τις βγαζουμε εξω για να δουμε ποιος την εχει
πιο μεγαλη αν δεν το εχεις καταλαβει και ουτε εισαι ο μονος που αθλειται...
Εαν λες αληθεια τοτε εισαι στον σωστο δρομο αφου ειναι πολυ σημαντικη η αριστη φυσικη κατασταση.

Και μην το παιρνεις προσωπικα, κοιτα ποσα θεματα ανοιγουν με ατομα που
λενε οτι θελουν να πανε στα ΟΥΚ και βγαλε τα συμπερασματα σου.
Προσωπικα επειδη εκανα και εγω σχολιο δεν εννοουσα κανεναν συγκεκριμενα
και να ξερεις οτι και μονο που ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε τις εμπειριες και τις γνωσεις μας ειναι κατι το σημαντικο και πως καλοπροαιρετα μιλαμε(τα γνωστα μουτρα τουλαχιστον)δεν υπαρχει λογος να θιγεσαι.

Πηγες να ριξεις μια ματια και στις σελιδες που σου ειπα; Αφου ενδιαφερεσαι
οποτε προλαβεις με τις οποιες υποχρεωσεις σου πηγαινε να διαβασεις γιατι θα βρεις πολυ χρησιμες πληροφοριες εκει περα αν και απο οτι λες τηρεις ηδη τα δυο πιο σημαντικα: Την θεληση και την καλη φυσικη κατασταση(ποτε δεν ειναι αρκετη παντως).
Φιλικα και οτι θες ρωτας...
Επιστροφή στην κορυφή
sniper1977 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Φεβρουαρίου/2008
  Παράθεση sniper1977 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2008 ώρα 21:52
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΜ90

Αρχικά αποστάλθηκε από H4nnibal

Καλά τα είπες, αλλα έκανες ένα λαθος mate. Το Ηannibal δεν προερχεται απο το Κανιβαλος, αλλα απο το αννίβας, ένας Ούνος κατακτητης. Δεν πειράζει, όλοι μαθαίνουμε ακόμα
Συγγνώμη.. ο Αννίβας Καρχηδόνιος στρατηγός ήτανε, που κολάν οι ούνοι... Αττίλας λεγόταν αυτός
Σωστος... Ακου Ουννος ο Αννιβας. Φοινικας απο την Καρχηδονα ηταν...
Επιστροφή στην κορυφή
sniper1977 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση sniper1977 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2008 ώρα 21:53
25 χιλιομετρα τη μερα ε; Ποση ωρα τα κανεις; Χαχαχαχαχαχα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
gioalex Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση gioalex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 05:03
εμείς πάντως στην 40αρα φεύγαμε γύρω στις 9 το βράδυ και φτάναμε κατά τις 6μιση το πρωί, με 2 στάσεις στο ενδιάμεσο
Επιστροφή στην κορυφή
H4nnibal Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Απριλίου/2008
  Παράθεση H4nnibal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 12:48
Αρχικά αποστάλθηκε από gioalex

εμείς πάντως στην 40αρα φεύγαμε γύρω στις 9 το βράδυ και φτάναμε κατά τις 6μιση το πρωί, με 2 στάσεις στο ενδιάμεσο

Ε, ναι. Ξερεις βασικά λίγο πολύ όλοι τα κάναμε αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή

Παράθεση Green Berets Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 20:27

Δεν ειμαι δικηγορος κανενος κατ'αρχην αλλα για καλυτερη
συνεννοηση μεταξυ μας θα πω οτι πω:

sniper: Απο οτι καταλαβα ο Σταυρος δεν εννοουσε οτι τα τρεχει καθε
μερα τα 25 χλμ. αλλα οτι τοσο ειναι η μεγιστη αποσταση που μπορει να
καλυψει. Γενικα η γαλακτικη αντοχη φτιαχνεται σχετικα γρηγορα οποτε
ενας ανθρωπος με 1 χρονο το πολυ προπονηση σωστη ανετα διανυει τετοιου ειδους αποστασεις(δεν μιλαω για επιδοσεις αλλα για απλο τερματισμο αν και με στοχευμενη προπονηση παιζει να πιανεις και ικανοποιητικους χρονους).

Ηannibal: Ο gioalex μαλλον αναφερθηκε στο σχολιο του sniper για την
ωρα που χρειαζεται να διανυσεις τετοιες αποστασεις και οχι στην προβολη του...

Παντως στο σχολιο σου οτι ολοι τα καναμε αυτα δυστυχως οφειλω να πω οτι υπηρχαν και ατομα που ουτε ανορθοδοξο εκαναν ουτε 50αρα...

Δεν λεω οτι εμεις που τα καναμε οτι ειμασταν υπερανθρωποι αλλα με την λογικη του "θα μπορουσα και εγω να το κανω" ενταξει και εγω θα μπορουσα να ειμαι υπερμαραθωνοδρομος εαν ετρεχα ολη μερα αλλα δεν ειμαι. Επισης θα μπορουσα να ειμαι βατραχανθρωπος αλλα επειδη δεν πηγα δεν ειμαι. Ειναι λογικη αυτη; Υποτιθεται οτι πας για να κανεις καποια πραγματα και οχι για να γλυτωνεις και να παιρνεις απολυτηριο καταδρομεα, τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή
gioalex Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση gioalex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 20:36
Αρχικά αποστάλθηκε από Green Berets

Ηannibal: Ο gioalex μαλλον αναφερθηκε στο σχολιο του sniper για την
ωρα που χρειαζεται να διανυσεις τετοιες αποστασεις και οχι στην προβολη του...

Παντως στο σχολιο σου οτι ολοι τα καναμε αυτα δυστυχως οφειλω να πω οτι υπηρχαν και ατομα που ουτε ανορθοδοξο εκαναν ουτε 50αρα...

Δεν λεω οτι εμεις που τα καναμε οτι ειμασταν υπερανθρωποι αλλα με την λογικη του "θα μπορουσα και εγω να το κανω" ενταξει και εγω θα μπορουσα να ειμαι υπερμαραθωνοδρομος εαν ετρεχα ολη μερα αλλα δεν ειμαι. Επισης θα μπορουσα να ειμαι βατραχανθρωπος αλλα επειδη δεν πηγα δεν ειμαι. Ειναι λογικη αυτη; Υποτιθεται οτι πας για να κανεις καποια πραγματα και οχι για να γλυτωνεις και να παιρνεις απολυτηριο καταδρομεα, τι να πω...
Ένα μόνο έχω να πω. Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα, σε όλα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
sniper1977 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση sniper1977 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2008 ώρα 04:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Green Berets

Δεν ειμαι δικηγορος κανενος κατ'αρχην αλλα για καλυτερη
συνεννοηση μεταξυ μας θα πω οτι πω:

sniper: Απο οτι καταλαβα ο Σταυρος δεν εννοουσε οτι τα τρεχει καθε
μερα τα 25 χλμ. αλλα οτι τοσο ειναι η μεγιστη αποσταση που μπορει να
καλυψει. Γενικα η γαλακτικη αντοχη φτιαχνεται σχετικα γρηγορα οποτε
ενας ανθρωπος με 1 χρονο το πολυ προπονηση σωστη ανετα διανυει τετοιου ειδους αποστασεις(δεν μιλαω για επιδοσεις αλλα για απλο τερματισμο αν και με στοχευμενη προπονηση παιζει να πιανεις και ικανοποιητικους χρονους).

Φιλε ξαναδιαβασε το και θα δεις οτι μιλαει για καθε μερα. Εκει ακριβως ενισταμαι.6 χιλιομετρα κολυμπι και 25 χιλιομετρα τρεξιμο δεν τα προλαβαινεις σε μια μερα εκτος και αν δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο στη ζωη σου.
Επισης επειδη οπως εχω ξανααναφερει εχω ασχοληθει πολλα χρονια με το στιβο και ιδιαιτερα με την αντοχη και την ημιαντοχη θα ελεγα οτι εχει σημασια σε τι εδαφος γινοντα τα 25 χιλιομετρα. Αν ο φιλος τα κανει σε ασφαλτο τοτε το πιο πιθανο ειναι οσο γυμνασμενος και αν ειναι να καταστρεψει τα γονατα και τη μεση του.
Αν υπολογισεις παντως με ενα φυσιολογικο τεμπο τα 25 χιλιομετρ και τα 6 χιλιομετρα στη θαλλασα ξερεις ποσες ωρες θελουν αυτα; Και φυσικα υπολογισε και ποσες ωρες ξεκουραση ενδιαμεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
H4nnibal Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση H4nnibal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2008 ώρα 13:17
Παιδιά, συγνώμη για το σχόλιο αλλα έγινε παρεξήγηση και απο μέρους μου αλλα και απο σας. Συγνώμη, δεν ήθελα κανέναν να θείξω, απλά δεν κατάλαβα. Απο'κεί και πέρα, δε χρειάζεται να προβαίνετε σε τέτοιες δηλώσεις. χαλαρώστε λιγο...
Επιστροφή στην κορυφή

Παράθεση Green Berets Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2008 ώρα 19:03
Αρχικά αποστάλθηκε από sniper1977

Φιλε ξαναδιαβασε το και θα δεις οτι μιλαει για καθε μερα. Εκει ακριβως ενισταμαι.6 χιλιομετρα κολυμπι και 25 χιλιομετρα τρεξιμο δεν τα προλαβαινεις σε μια μερα εκτος και αν δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο στη ζωη σου.
Επισης επειδη οπως εχω ξανααναφερει εχω ασχοληθει πολλα χρονια με το στιβο και ιδιαιτερα με την αντοχη και την ημιαντοχη θα ελεγα οτι εχει σημασια σε τι εδαφος γινοντα τα 25 χιλιομετρα. Αν ο φιλος τα κανει σε ασφαλτο τοτε το πιο πιθανο ειναι οσο γυμνασμενος και αν ειναι να καταστρεψει τα γονατα και τη μεση του.
Αν υπολογισεις παντως με ενα φυσιολογικο τεμπο τα 25 χιλιομετρ και τα 6 χιλιομετρα στη θαλλασα ξερεις ποσες ωρες θελουν αυτα; Και φυσικα υπολογισε και ποσες ωρες ξεκουραση ενδιαμεσα.

Και ομως sniper, συντακτικα και νοηματικα βγαινει αυτο που λεω.
Διαβασε γιατι: Λεει "κολυμπαω 6 χλμ καθε μερα" και μετα λεει "τρεχω 25 χλμ, κανω 50 πουσαπς και 14 ελξεις με σακο 10 κιλα και κανω πολεμικες τεχνες".

Ετσι οπως τα γραφει φαινεται ξεκαθαρα οτι μετα απο το κολυμπι δεν γραφει το καθημερινο του προγραμμα αλλα τις επιδοσεις του γιατι οπως το εννοεις εσυ καταλαβαινεις να κανει 50 πουσαπς και 14 ελξεις την ημερα; Δεν νομιζω, αρα γιατι να ισχυει το ιδιο για το τρεξιμο;

Περα απο αυτο δεν νομιζω να μας περναει για τοσο μ.. ς ωστε να πιστεψουμε οτι κολυμπαει τοσο πολυ ΚΑΙ τρεχει τοσο πολυ καθε μερα
εκτος εαν ειναι βαρβατος τριαθλητης, τι να πω πια

Αφηνω ενα περιθωριο να κανω λαθος αλλα αποκομιζω την εντυπωση
πως ετσι ειναι

Για τα υπολοιπα μαλλον θα τσιμπησεις εν καιρω κανα pm να πουμε
δυο κουβεντες. Σωστες ολες οι υπολοιπες παρατηρησεις σου με το εδαφος,
τον χρονο αποκαταστασης κτλ.

Hannibal: Δεν ειδα καμια παρεξηγηση απο εμενα και τον gioalex παρα
μονο μια επεξηγηση. Επειδη δεν καταλαβαινουμε μερικες φορες τι εννοει
ο αλλος καλο ειναι να βοηθαμε τη κατασταση και οι υπολοιποι για καλυτερη συνεννοηση μεταξυ μας και επικεντρωση στα θεματα με τα οποια καταπιανομαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2008 ώρα 22:35
4 φορές την εβδομάδα τοτρέξιμο και 5φορές κολύμπι όσο για τα υπόλοιπα κάθε μέρα και συγνώμη εαν είπα μια κουβέντα παραπάνω αλλα επειδη ειναι καποιοι φαφλαταδες δεν σημαινει πως ειναι ολοι και βεβαια ειναι και αλλα ατομα που μπορει να κανουν πιο δυσκολη προπονηση.
Επιστροφή στην κορυφή
crusader Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Φεβρουαρίου/2008
  Παράθεση crusader Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουνίου/2008 ώρα 03:31
συγνωμη που μπενω ετσι αλλα εχω ασχοληθει με τον αθλιτησμο και ασχολουμε... τραξιμο και μετα κολιμπη ειναι θανατος... οι μυες του καθενος μπορουσαν να σακατευτουν!
Επιστροφή στην κορυφή
H4nnibal Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση H4nnibal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουνίου/2008 ώρα 13:12
Όπως έχω πεί και σε άλλα φόρουμ, είναι θέμα του μυαλού. Τα όρια που βάζεις εσύ στις αθλητικές επιδόσεις σου και αυτα που σου υποβαλουν γιατροί και γυμναστές. Εντάξει δε λέω πως όλοι αυτοί είναι ηλίθιοι και δεν ξέρουν τη δουλειά τους, αλλα η δύναμη της θέλησης του μυαλού, μετακινεί ακόμα και βουνά φίλε μου.
Επιστροφή στην κορυφή
vasilis Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Μαρτίου/2008
  Παράθεση vasilis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2008 ώρα 19:10
ανξερει καποιος να μου πει! οταν αποφοιτεις απο τα σχολεια και γινεσαι κανονικος δηλαδη εισαι πια στελεχος των ΜΥΚ μετα τι γινετε; εννοω που πας τι κανεις; και αν γινετε να δηλωσεις να κατσεις σαν εκπαιδευτης;
Επιστροφή στην κορυφή
H4nnibal Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση H4nnibal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουνίου/2008 ώρα 22:32
Λοιπον παιδάκια, επηδή αυτές οι ερωτήσεις έχουν γίνει χιλιάδες φορές και κάθε φορά κανουμε την μαλακία να απαντάμε. Ψάξτε και στις προηγούμενες σελίδες και δεν σας καλύπτει δείτε και σε άλλα θέματα, μην πρειμένετε ετοιμο μασημένο φαγητό να σας το σερβίρουνε και στην τελική, όλοι εδώ οισοι πήγαμε ειδικές δυνάμεις και τέτοια αλλα μας είπανε έξω και άλλα συναντήσαμε εμείς και επειδή ουτως ή άλλως θα ε΄ναι μία πρωτόγνωρη εμπειρία, μην προσπαθήτε να προετοιμάζετε τους εατούς σας, να είστε αυθεντικοί. Πάτε και θα δείτε...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2008 ώρα 03:22
Καλησπερα. Εχω την εξης απορια. Τα Ο. Υ. Κ. ανηκουν στο πολεμικο ναυτικο, οποτε η εκπαιδευση γινεται κυριως στη θαλασσα; Δηλαδη ειδικευονται περισσοτερο σε επιχειρησεις μεσα στο νερο και δεν κανουν τοσο πολυ εκπαιδευση για πολεμο στη ξηρα; Ή στα Ο. Υ. Κ. τα μαθαινουν ολα, και εκπαιδευση στο νερο και στη ξηρα το ιδιο; Δηλαδη τα Ο. Υ. Κ. ας πουμε παρολο που ειναι στο πολεμικο ναυτικο εκπαιδευονται στα παντα το ιδιο (και νερο και ξηρα);
Πιστευω οτι πολλοι ειναι πορομενοι να πανε Ο. Υ. Κ. μονο και μονο επειδη ειναι το πιο σκληρο σωμα των Ε. Δ. και οχι επειδη λατρευουν το πολεμικο ναυτικο και τις επιχειρησεις στο νερο.
Θα ηθελα να κανω και την εξης ερωτηση, ελπιζω να μην ειναι ακυρη... Το ξερω οτι δεν συγκρινονται τα Ο. Υ. Κ. με τα Λ. Ο. Κ. σαν εκπαιδευση αλλα που μαθαινεις καλυτερα πολεμο και επιβιωση στην ξηρα, στα Ο. Υ. Κ. ή στα Λ. Ο. Κ.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2008
  Παράθεση Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2008 ώρα 15:07
Στα ΟΥΚ τα μαθαίνεις όλα καλύτερα. Νερό, ξηρά, αέρα, επιβίωση και γενικά τα πάντα με ότι έχει να κάνει με τις ειδικές δυνάμεις. Στα ΛΟΚ με την 12 μηνη θητεία απλώς πέρνεις μία καλή εμπειρία και μία γενική εκπαίδευση στα αντικείμενα των ειδικών δυνάμεων. Δεν συγκρίνονται τα δύο σώματα, Αν και κατά την γνώμη μου για να ανταπεξέλθεις στα ΟΥΚ θα πρέπει πρώτα να κάνεις μία θητεία στα ΛΟΚ για να μπείς λίγο στο πνεύμα.
ΙΜΙΑ 1996-ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ. Ι ΜΑΚ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 12>