Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
MarineCorp Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση MarineCorp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό
    Αποστολή: 08/Αυγούστου/2009 ώρα 22:26
Καλησπέρα σας. Έιμαι 17 χρονών και θέλω να πάω στην Αμερική στρατο στο σώμα των Πεζοναυτών... Μπορείτε να μου πείτε, για το πως θα παώ εκεί σας παρακαλώ;
Επιστροφή στην κορυφή
shellshocked Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Ιουνίου/2009
  Παράθεση shellshocked Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2009 ώρα 22:03
Είσαι Αμερικάνος;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 01:08
Αρχικά αποστάλθηκε από MarineCorp

Καλησπέρα σας. Έιμαι 17 χρονών και θέλω να πάω στην Αμερική στρατο στο σώμα των Πεζοναυτών... Μπορείτε να μου πείτε, για το πως θα παώ εκεί σας παρακαλώ;

Εάν δεν έχεις Αμερικανική υπηκοότητα ξέχασε το.

Και σιγά τώρα US Marines. Θα σου έλεγα πήγαινε στη Μονάδα Υποβρυχίων Καταστροφών του Πολεμικού Ναυτικού. Απείρως καλύτεροι ακόμη και από τους US Navy SEALs
Επιστροφή στην κορυφή
Athan Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση Athan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 12:48
Τι να πας να κανεις στους αμερικανους πρεζοναυτες, να φυλας τις πετρελαιοπηγες και τις χασισοφητειες των ταλιμπαν; Αν εισαι ελληνας υπηρετησε υπερηφανα καποιο ελληνικο σωμα και ασε τις παπατζες του θειου σαμ.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2009
  Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 15:35
Αρχικά αποστάλθηκε από Athan

Τι να πας να κανεις στους αμερικανους πρεζοναυτες, να φυλας τις πετρελαιοπηγες και τις χασισοφητειες των ταλιμπαν; Αν εισαι ελληνας υπηρετησε υπερηφανα καποιο ελληνικο σωμα και ασε τις παπατζες του θειου σαμ.
Πες τα, πες τα...
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 15:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Αρχικά αποστάλθηκε από MarineCorp

Εάν δεν έχεις Αμερικανική υπηκοότητα ξέχασε το.

Και σιγά τώρα US Marines. Θα σου έλεγα πήγαινε στη Μονάδα Υποβρυχίων Καταστροφών του Πολεμικού Ναυτικού. Απείρως καλύτεροι ακόμη και από τους US Navy SEALs
Έτσι είναι! Δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΑΤΡΑΧΙΑ από τους αμερικανούς
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 15:42
Μακράν καλύτεροι οι δικοί μας. Και πάντοτε όποτε έρχονται στην ελλάδα για ασκήσεις οι αντίστοιχοι του αμερικανικού στρατού μένουν ΜΑΛΑΚΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
  Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 02:43
Θα βλέπει πολλές ταινίες το παιδί.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 11:15
Αρχικά αποστάλθηκε από Su-35

Θα βλέπει πολλές ταινίες το παιδί.
Αν δεν ειναι Αμερικανος και οντως θελει να παει εκει στρατο μαλλον εχεις δικιο!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 11:56
Θέλω να πρωταγωνιστήσω στο επόμενο ράμπο και να σκοτώνω την μπακογιάννη και τους γιάνκηδες μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες σχετικές;
Επιστροφή στην κορυφή
ανυσηχος Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Μαΐου/2009
  Παράθεση ανυσηχος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 15:50
Φιλε αυτο εγινε... αλλα ειχε πρωταγωνιστες μαριετα, καραμανλη, ματ και αγνωστο στρατιωτη!
Επιστροφή στην κορυφή
tati Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Ιουλίου/2009
  Παράθεση tati Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 15:54
Παιδια μη λετε χαζομαρουλεσ...
εχει δικιο το παιδι...
κ εγω αν μπορουσα θα πηγαινα. αλλη φαση εκει κ το ξερω απο συγγενικο μου ατομο που βρισκεται εκει.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 09:52
Αρχικά αποστάλθηκε από D.S.

Αν δεν ειναι Αμερικανος και οντως θελει να παει εκει στρατο μαλλον εχεις δικιο!

Ίσως απογοητεύτηκε από το πως αντιμετωπίζουν οι πολιτικοί μας το στρατό.(έπεσε το κόμμα; Ρίξε την θητεία μήπως πάρουμε καμία ψήφο)
Επιστροφή στην κορυφή
Apap Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2008
  Παράθεση Apap Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 14:00
Νομίζω τον απογοητεύσατε... δεν έχει ξανα-ποστάρει από τις 9/8.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 15:46
Περίεργη ερώτηση αλλά για να προσπαθήσω

Χρειάζεται να είσαι πολίτης των ΗΠΑ ή να έχεις Green card (I-551) και μόνιμη κατοικία, βοηθάει για την κάρτα να έχεις συγκενείς στις ΗΠΑ

USCIS

US Citizenship

Go Army
Επιστροφή στην κορυφή
ανυσηχος Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Μαΐου/2009
  Παράθεση ανυσηχος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 15:57

Ρε παίδες... Τι σας την έχει δώσει με την αμερικάνικη υπηκοότητα:

Αν θέλει κάποιος να υπηρετίσει την Αμερική πολλεμώντας υπάρχουν και οι μισθοφόροι.
Πίθανόν αργότερα τέτοιες υπηρεσίες να τις αναγνωρίσουν οι αμερικάνοι δίνοντασς πιο άνετα πράσινη κάρτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Athan Δες τη Λίστα

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση Athan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:06
Αστους, εχουνε να φανε μαυρίλα...
Επιστροφή στην κορυφή
!!!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!!!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2011 ώρα 00:44
Ναι παιδια κατι ξερει το παιδι και εγς 17 ειμαι και θελω να παω στον αμερικανικο στρατο ειναι καλητεροι απο τον δικο μας σε ολους τους τομει το λεω επιδη το εχω ψαχει παρα πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 7>