Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τρόπος εισαγωγής στα Σώματα Ασφαλείας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>
Ερώτηση: Ποιο σύστημα εισαγωγής θεωρείτε καλύτερο;
Ψήφος Επιλογή Ψηφοφορίας Ψήφοι Στατιστικά Ψηφοφορίας
98 [26.13%]
277 [73.87%]

Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

FILIPOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση FILIPOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τρόπος εισαγωγής στα Σώματα Ασφαλείας
    Αποστολή: 29/Μαΐου/2010 ώρα 19:24
Αρχικά αποστάλθηκε από SRV

Αρχικά αποστάλθηκε από 10κωστας50

Που καταντήσαμε...
Να περνουν παραπάνω μόρια αυτοι που τελείωσαν ΑΕΙ...
Παλικάρια που δουλευουν απ τα 15 και εχουν τελειώσει ειδικες δυναμεις να μένουν εξω και να μπαίνουν κατι παιδάκια που σπουδασαν 5-6 χρονια με τα λεφτα του μπαμπα σε μια παλιοσχολη και πηραν και ενα proficiensy...
Αυτα τα παιδακια θα πανε να ακινητοποιησουν τον εγκληματια.
Ο αλλος ηταν μπατσος και πηγε να βαρεσει με το υπηρεσιακο του στο γάμο του και πετυχε 2-3 ατομα και τον εαυτο του.
Κατι τετοιοι βγαίνουν απ την αστυφυλάκων.
Ετσι θα γινει και με τους ΕΦ

Άμα ήταν να παίρνουν μόνο ειδικοδυναμίτες, θα τους τσιμπάγανε κατ' ευθείαν μετά την θητεία τους και δεν θα μπαίναν στον κόπο να βγάζουνε προκηρήξεις για Ε. Φ.
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2010 ώρα 21:09
Αρχικά αποστάλθηκε από SREK

Η μορφωση χρειαζεται! Το οτι μπορει να εισαι σκληραγωγημενος κ εκπαιδευμενος στις ειδηκες δυναμεις δεν σημαινει οτι κανεις για αστυνομικος! Ουτε οτι δουλευες οικοδομη απο 5 ετων... ! Ολα χρειαζονται με μετρο φυσικα! Κ το παραδειγμα με τον ''μπατσο'' που λες δεν μου λεει κατι! Η συγκριση αστυφυλακων κ φρουρων ειναι αλλο θεμα!

Οι 9/10 απλους αστυνομικους ειναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ.
Αποδεδηγμενα.
Συμφωνω απολυτα οτι δεν αρκουν μονο αυτα που ειπα αλλα ειναι τεραστιο κριτηριο να εισαι εκπαιδευμενος εστω και λιγο, και σκληραγογημενος.
Αλλο να παει ενας που δεν εχει πιασει οπλο στο στρατο και αλλο ενας που εχει βαρεσει και 500 σφαιρες.
Παραδειγμα σου εφερα τωρα.

Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
θου βου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση θου βου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2010 ώρα 21:21
Κωστα (χωρις παρεξηγηση) δεν ξερεις τι σου γινεται. ποιος λεει οτι αυτος που εχει βγαλει μια σχολη δεν ειναι και σκληραγωγημενος; εσυ δλδ εισαι πιο μαγκας απο μενα που εγω δουλευω απο τα 19 και ταυτοχρονα σπουδαζα κιολας για να παρω ενα παλιοχαρτο που ισως μου χρειαστει στο μελλον; αν εχεις τετοια γνωμη για την αστυνομια τι δουλεια εχεις εκει; εσενα περιμενουν οι 9 στους 10 αστυνομικους να τους ξυπνησεις. μια καλη κουβεντα δε λες εδω μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2010 ώρα 21:34
Αρχικά αποστάλθηκε από 10κωστας50

Η μορφωση χρειαζεται! Το οτι μπορει να εισαι σκληραγωγημενος κ εκπαιδευμενος στις ειδηκες δυναμεις δεν σημαινει οτι κανεις για αστυνομικος! Ουτε οτι δουλευες οικοδομη απο 5 ετων... ! Ολα χρειαζονται με μετρο φυσικα! Κ το παραδειγμα με τον ''μπατσο'' που λες δεν μου λεει κατι! Η συγκριση αστυφυλακων κ φρουρων ειναι αλλο θεμα!

Οι 9/10 απλους αστυνομικους ειναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ.
Αποδεδηγμενα.
Συμφωνω απολυτα οτι δεν αρκουν μονο αυτα που ειπα αλλα ειναι τεραστιο κριτηριο να εισαι εκπαιδευμενος εστω και λιγο, και σκληραγογημενος.
Αλλο να παει ενας που δεν εχει πιασει οπλο στο στρατο και αλλο ενας που εχει βαρεσει και 500 σφαιρες.
Παραδειγμα σου εφερα τωρα.

ΤΟ ΟΤΙ 9 ΣΤΟΥΣ 10 ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟ; ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΑΓΩΓΗΣΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΚΛΗΡΟΣ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ! ΜΕΤΑ ΤΑ 30 ΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΡΑΜΠΟ; ΜΕΤΑ ΕΠΙΒΙΩΝΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ Κ ΤΟΥ ΚΟΒΕΙ... ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΚΤΗΤΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ 155000 ΣΦΑΙΡΕΣ...
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2010 ώρα 13:10
Η αληθεια ειναι οτι το εμψυχο δυναμικο της ελ. Ασ. Ειναι διατρητο. Μπορει να μην ειναι 9 στους 10 μα σιγουρα υπαρχει προβλημα. Περισσοτερο σε αυτοβουλες συμπεριφορες αστυνομικων. Ομως δε πρεπει να ξεχνουμε και τον καθημερινο κινδυνο που διατρεχουν οι αστυνομικοι οταν υπαρχει εμπλοκη με ατομα του υποκοσμου που δεν θα διστασουν να πυροβολησουν η να μαχαιρωσουν. Πιστευω λοιπον προσωπικα οτι ο αστυνομικος σιγουρα δεν ξερει αν θα παει σπιτι του την αλλη μερα καθως καθε μερα ειναι μεταξυ ζωης και θανατου ασχετως με τις ακραιες συμπεριφορες του και την διαφθορα που μερικοι απο αυτους εμπλεκονται
Επιστροφή στην κορυφή
ΑλλαγηΠροκυρηξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΑλλαγηΠροκυρηξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2010 ώρα 20:34

HΘελα και να ηξερα γιατι δεν μοριοδοτουνε παραπανω το lower στους Ε. Φ. Δηλαδη τι περιμενουν να να εχουν proficiency ολοι οι ειδικοι φρουροι για να αποδεικνυουν στις τουριστριες την φημη του Greek Lover; Τραγικα πραγματα. Εγω εχω lower κ μπορω να συνενοηθω μια χαρα με εναν ξενο σε περιπτωση που χρειαστει την βοηθεια μου. Δεν παω και για ξεναγος... Οπως επισης ειναι αδικο το θεμα του απολυτηριου λυκειου... Σαν Ε. Φ δεν θα κανεις αναλυση ουτε μαθηματικων ουτε ιστοριας ουτε αρχαιων ελληνικων... Αλλα πραγματα θα επρεπε να προσμετρουταν περισσοτερο απο ενα απολυτηριο με υψηλη βαθμολογια. Η αποψη μου ειναι ολα τα απολυτηρια λυκειου να τα βαλουν στην ιδια κλιμακα μιας ενιαιας συγκεκριμενης μοριοδοτησης δηλαδη.

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2010 ώρα 20:39
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑλλαγηΠροκυρηξης

HΘελα και να ηξερα γιατι δεν μοριοδοτουνε παραπανω το lower στους Ε. Φ. Δηλαδη τι περιμενουν να να εχουν proficiency ολοι οι ειδικοι φρουροι για να αποδεικνυουν στις τουριστριες την φημη του Greek Lover; Τραγικα πραγματα. Εγω εχω lower κ μπορω να συνενοηθω μια χαρα με εναν ξενο σε περιπτωση που χρειαστει την βοηθεια μου. Δεν παω και για ξεναγος... Οπως επισης ειναι αδικο το θεμα του απολυτηριου λυκειου... Σαν Ε. Φ δεν θα κανεις αναλυση ουτε μαθηματικων ουτε ιστοριας ουτε αρχαιων ελληνικων... Αλλα πραγματα θα επρεπε να προσμετρουταν περισσοτερο απο ενα απολυτηριο με υψηλη βαθμολογια. Η αποψη μου ειναι ολα τα απολυτηρια λυκειου να τα βαλουν στην ιδια κλιμακα μιας ενιαιας συγκεκριμενης μοριοδοτησης δηλαδη.

στην πυροσβεστική φίλε μου το lower δεν μοριοδοτείται όσο για το απολυτήριο που λες. Υπάρχουνε πολλά παιδιά που έχουνε μπει με χαμηλό βαθμό απολυτηρίου. Ο υπουργός θεωρεί ότι το ενιαίο λύκειο είναι ποιο δύσκολο από το επαλ και από το νυχτερινό
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2010 ώρα 22:44
Εδω ειναι διεφθαρμενοι 9.99 πολιτικοι στους 10 κ με τα ποσα της διαφθορας να μην χωρανε στο ανθρωπινο νου! Ολους τους πειραζει ο διεφθαρμενος χωροφυλακασ-ψιλικαατζης απλα γιατι αυτος ''πουλαει'' στα μμε κ ειναι ο ευκολος στοχοσ, μην μιλησουμε τωρα για τις ''αυτοβουλες συμπεριφορεσ'' των αστυνομικων δηλαδη για μερικες αστοχες συμπεριφορεσ-επιλογες τους γιατι αν σκεφτουμε το πολιτικο κοστος των αυτοβουλον συμπεριφορων των πολιτικων μας θα γελαμε για να μην κλαιμε! Βλεπε το αξεχαστο ''ευχαριστω την κυβερνηση των ηπα''! Κανω μια συγκριση με τους πολιτικους κ οχι με τα λοιπα επαγγελματα γιατι αυτοι θεωρουνται απο την κοινοι γνωμοι οι σωσιες της Ελλάδας κ αλανθαστοι στις επιλογες τους. Σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν αναλογες συγκρισεις! Απλα με τους αστυνομικους το εχουν παρακανει! Δεν ειμαστε ουτε κλεφτες ουτε αμορφωτοι και αξζουμε καλυτερη αντομετωπηση απο τον κοσμο! Απλα μερικοι θελουν να ασχολειται με κατι η κοινη γνωμη γα να μην ασχολουντε μαζι τουσ.

Επεξεργάστηκε από SREK - 01/Ιουνίου/2010 ώρα 22:46
Επιστροφή στην κορυφή
ΑλλαγηΠροκυρηξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΑλλαγηΠροκυρηξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 01:38
Απολυτηριο ενιαιου λυκειου εχω με 13.2 αλλα δεν θεωρω δικαιο το συστημα αξιολογησης.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 01:39
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑλλαγηΠροκυρηξης

Απολυτηριο ενιαιου λυκειου εχω με 13.2 αλλα δεν θεωρω δικαιο το συστημα αξιολογησης.

η κυβέρνηση το θεωρεί όμως. Ο θεσμός βγαίνει εδώ και αρκετά χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 01:43
Δεν νομιζω οτι ολα τα απολυτηρια εχουν τον ιδιο βαθμο δυσκολιας αποκτησεις τους! σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται ενιαιο με τ. ε. ε ! για πες μας εσυ μια προταση αντικειμενικης αξιολογησης των υποψηφιων...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 12:02
Τελικά η ένσταση είναι ως προς τον τρόπο μοριοδότησης ή ως προς τον τρόπο αξιολόγησης των υποψηφίων;

Δηλαδή όλη η συζήτηση γίνεται γιατί κάποιοι πιστεύουν ότι δεν είναι 'σωστά' τα μόρια που δίνονται ή ο τρόπος εισαγωγής στα σώματα ασφαλείας πρέπει να αλλάξει;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:05
Βασικά πλέον μιλάμε για την προκήρυξη των ειδικών φρουρών... Οι περισσότεροι πιστεύουνε ότι είναι άδικο να παίρνουνε λιγότερα άτομα στην Β κατηγορία. Και υπάρχουνε και μερικοί που πιστεύουνε ότι πρέπει να μοριοδοτούνται τα πτυχία ΑΕΙ/ΤΕΙ

Για λιμενικό και πυροσβεστική εφόσον υπάρχουνε και γραπτές εξετάσεις μου φαίνεται αξιόλογο το σύστημα

Επεξεργάστηκε από Greek_Army - 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:17
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:18
Καλα οτι δεν πρεπει να καταργηθουν οι πανελληνιες για την αστυφυλακων δεν το συζηταμε καν! Σιγουρα πρεπει να εξεταστει η εισαγωγη απευθειας ιδιωτων στην σχολη αξιωματικων. Οσο για την μοριοδοτηση κατα την γνωμη μου θα επρεπε να μοριοδοτηται κ το πτυχιο τει-αει. Τελος το ενιαιο ειναι σιγουρα πιο δυσκολο απο το τεε κ θα ηταν αδικο να ηταν ολοι σε μια κατηγορια!
Οσο για την εισαγωγη με γραπτεσ Εξετασεις ειμαι εντελος αντιθετος μονο κ μονο λογο αναξιοπιστιας! Η νοθευση των αποτελεσματων γινεται ευκολα, ποσο μαλλον σε εσωτερικες εξετασεις με διορθωτες κ επιτηρητες απλους αξιωματικους! Εδω εχει επιβεβαιωθει παλαιοτερα νοθευση αποτελεσματων στις Πανελληνιες...

Επεξεργάστηκε από SREK - 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:24
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:38
Φίλε σρεκ στο λιμενικό πολλά παιδιά περιμένανε από το βύσμα τους να περάσουνε και από τα γραπτά και αν κοιτάξεις τα αποτελέσματα από την τελευταία προκήρυξη θα παρατηρήσεις ότι πολλοί δώσανε λευκές κολλές...
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:53
Προσωπικα δεν εχω εμπιστοσυνη στις εσωτερικες εξετασεις! Το οτι υπαρχει εστω ενδεχομενο νοθευσης φαινεται κ απο το οτι ο εξεταζομενος δεν εχει δικαιωμα αναβαθμολογισης ουτε να δει το γραπτο του μετα την διορθωση! Ολοι καταλαβαινουμε τι μπορει να συμβει! Επισης εχει παρατηρηθει σε μαθηματα με πρακτηκες απαντησεις ορισμενοι να βαθμολογουνται πιο αυστηρα εφοσον η ακριβης αιτιολογιση ειναι λιγο υποκειμενικη! Μην σχολιασουμε το μαθημα της εκθεσεις οπου ορισμενοι παιρνουν --20-- και αλλοι -7-! Ποιος εναι αυτος που γραφει 20 εκθεση κ ποιος ειναι αυτος που θα το κρινει; Οποτε εχω αμφιβολιες για την αξιοκρατια των γραπτων εξετασεων.

Επεξεργάστηκε από SREK - 02/Ιουνίου/2010 ώρα 22:22
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 22:09

Προσωπικα δεν εχω εμπιστοσυνη στις εσωτερικες εξετασεις! Το οτι υπαρχει εστω ενδεχομενο νοθευσης φαινεται κ αποτο οτι ο εξεταζομενος δεν εχει δικαιωμα αναβαθμολογισης ουτε να δει το γραπτο του μετα την διορθωση! Ολι καταλαβαινουμε τι μπορει να συμβει! Επισης εχει παρατηρηθει σε μαθηματα με πρακτηκες απαντησεις ορισμενοι να βαθμολογουνται πιο αυστηρα εφοσον οι ακριβης αιτιολογιση ειναι λιγο υποκειμενικη! Μην σχολιασουμε το μαθημα της εκθεσεις οπου ορισμενοι παιρνουν --20-- και αλλοι -7-! Ποιος εναι αυτος που γραφει 20 εκθεση κ ποιος ειναι αυτος που θα το κρινει; Οποτε εχω αμφιβολιες για την αξιοκρατια των γραπτων εξετασεων.

Συμφωνω απολυτα... ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ) ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ, ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ, ΤΟΥΣ Ε. Φ. ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΡΙΟΦΥΛΑΚΕΣ. Και ασε τα βυσματα να κουρευονται...

Επεξεργάστηκε από greko_27 - 02/Ιουνίου/2010 ώρα 22:10
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2010 ώρα 19:42
Οι λιμενοφυλακες και ισως οι υπαξιωματικοι μεσω πανελληνιων εξετασεων

... Συγκεκριμένα, βούληση της ηγεσίας του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη είναι οι αλλαγές στη ναυτική εκπαίδευση να ενταχθούν σε σχέδιο νόμου, που θα έχει προωθηθεί στη Βουλή μέχρι τον Οκτώβριο.

Σε αυτό το σχέδιο νόμου εξετάζεται να περιληφθεί και ρύθμιση για την εισαγωγή στο Λιμενικό Σώμα μέσω Πανελλαδικών Εξετάσεων. Η ρύθμιση θα αφορά λιμενοφύλακες και ίσως υπαξιωματικούς, αφού οι αξιωματικοί του Λιμενικού είναι υποχρεωτικά πτυχιούχοι ανωτάτων σχολών...

πηγη:www.ethnos.gr
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>