Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μετατάξεις στο στρατό

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
XristosΝ11193 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση XristosΝ11193 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μετατάξεις στο στρατό
    Αποστολή: 28/Ιουνίου/2017 ώρα 10:59
Σκοπεύω να κόψω την αναβολή μου στις αρχές με μέσα Ιουλίου για να παρουσιαστώ τον Νοέμβρη! Όταν πέρασα περιοδεύων είχα δηλώσει Πολεμικό Ναυτικό και με πήραν, χωρίς να ξέρω ότι είναι 12μηνη η θητεία. Τώρα όμως που θέλω να αλλάξω να πάω Στρατό Ξηράς μιας και εκεί είναι 9μηνη, ρώτησα στην στρατολογία και μου είπαν ότι μπορώ να κάνω μια αίτηση αλλαγής σώματος αλλά με λίγες πιθανότητες! Τώρα η ερώτηση μου είναι, την αίτηση να την καταθέσω την μέρα που θα κόψω την αναβολή ή να πιο πριν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
neos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση neos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2017 ώρα 00:42
Εγω οταν πηγα να την κοψω για σεπτεμβρη υπηρχε περιπτωση παρομοια εκει περα και ειπε οτι κανεις μια αιτηση περιμενεις κανα μηνα για να εγκριθει και κοβεται τοτε η αναβολη και μπαινεις με την αντιστοιχη εσσο.
Επιστροφή στην κορυφή
νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2017 ώρα 15:03
Πρεπει να παρουσιαστω τον σεπτεμβριο στο ΚΕΤΘ στο σωμα τεθωρακισμενα. Μετα την βασικη εκπαιδευση με βυσμα φυσικα γινεται να παρω εσωτερικη μεταταξη αμα το λεω σωστα, δηλαδη να αλλαξω σωμα και να παω πχ πεζικο; Ή απαγορευεται βαση νομου;
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντίνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωνσταντίνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 11:33
Καλημέρα παρουσιάζομαι ΚΕΥΠ στις 18/9 υλικου πολεμου, υπάρχει περιπτωση να μας αλλάξουν κεντρο δηλαδή από Λαμία να μας στείλουν Αυλωνα Θηβα Κόρινθο λόγω ότι μπορεί να μην χωράμε όλοι στους θαλάμους μιας και είναι μεγάλη ΕΣΣΟ η Ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχαλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχαλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2017 ώρα 15:39
Καλησπερα. Πριν απο κανα χρονο ειχα κανει μια ερωτηση στο φορουμ αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο συγκεκριμενο thread. Τελος παντων ειχα ρωτησει αν απο Πολεμικο Ναυτικο που με ειχαν βαλει μπορουσα να αλλαξω σωμα σε στρατο ξηρας για να παω ειδικες δυναμεις και πολλοι μου ειπαν οτι δεν γινεται ή ειναι πολυ δυσκολο ακομα και αν κανω αιτηση αλλαγης στα ΡΟΥΦ. Απλα να αναφερω οτι εκανα αιτηση αλλαγης σωματος οταν εκοψα την αναβολη μου τον Ιουνιο και με αλλαξαν σε στρατο ξηρας, ειδικες δυναμεις. Παρουσιαζομαι ΚΕΕΔ τον Νοεμβριο. Οποτε επεστρεψα για να βοηθησω οποιον ενδιαφερεται για καποια παρομοια ερωτηση σαν την δικια μου (χωρις να εχω διαβασει τα προηγουμενα μηνυματα των σελιδων). Καλη συνεχεια σε ολους!
Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημητρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2017 ώρα 12:16
Καλησπερα φιλε μου.
Θα ηθελα να σε ρωτησω τι δικαιολογια μπορεις να γραψεις στην υπευθυνη δηλωση για μεταταξη, μιας και η δικια σου εγινε δεκτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Κωστασ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωστασ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2017 ώρα 23:56
Ρε παιδια τελικα μεταταξεις γινονται η οχι; Γιατι εχω μπερδεφτει, αλλοι λενε οτι εχουν σταματησει αλλα ακουω κατα καιρους αλλους που βαλανε βυσμα και πηγανε αεροπορια η ναφτικο. Και σε εναν κοντινο ανθρωπο του είρθε χαρτι για πεζικο και με γνωστο τον πηγανε αεροπορια.

Τι ισχυει;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.