Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 27>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
STK Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση STK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό;
    Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 17:47
Εκοψα την αναβολη τον οκτωβριο και μου ειπαν οτι θα παρουσιαστω τον Φεβρουαριο απο την Στρατολογια, βαζω τα στοιχεια μου στο stratologia.gr, με βρισκει αλλα λεει
"
Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο.
"
υπαρχει περιπτωση να μην με παρουν τον Φεβρουαριο;
Επισης το δευτερο σκελος του ΑΣΜ εμενα γραφει 348 δηλαδη χχχ/000348/χχχχ καπου πηρε το ματι μου οτι τωρα μπαινει το 314 η τα μπερδεψα τελειως;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:08
Αρχικά αποστάλθηκε από STK

Εκοψα την αναβολη τον οκτωβριο και μου ειπαν οτι θα παρουσιαστω τον Φεβρουαριο απο την Στρατολογια, βαζω τα στοιχεια μου στο stratologia.gr, με βρισκει αλλα λεει
"
Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο.
"
υπαρχει περιπτωση να μην με παρουν τον Φεβρουαριο;
Επισης το δευτερο σκελος του ΑΣΜ εμενα γραφει 348 δηλαδη χχχ/000348/χχχχ καπου πηρε το ματι μου οτι τωρα μπαινει το 314 η τα μπερδεψα τελειως;
Ευχαριστω εκ των προτερων

τα έχεις μπερδέψει το 314 είναι η σειρά που μπαίνει. Δεν έχει καμία σχέση με το ΑΣΜ σου. Είναι νωρίς ακόμα για να βάλουνε στην στρατολογία ποιοι μπαίνουνε τον φεβρουάριο. Δοκίμασε μετά τις 10 ιανουαρίου

Επιστροφή στην κορυφή
μικης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση μικης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2011 ώρα 22:30
Έχω κόψει την αναβολή αρχές Δεκέμβρη για να μπω Φλεβάρη. Στο site της στρατολογίας μου βγάζει αυτό: "Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο".
Επειδή διάβασα ότι τα δεδομένα ανεβαίνουν σταδιακά, υπάρχει περίπτωση να μπω φλεβάρη και να μην έχει ανέβει το όνομά μου στα databases;
Επιστροφή στην κορυφή
Verzebul Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Verzebul Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 01:19
Γεια σας, ειμαι καινουργιος εδω και θα θελα να κανω μια ερωτηση. Εχω αναβολη μεχρι το 2014, αν παω εστω και αυριο να την διακοψω υπαρχει περιπτωση να με παρουν τον φεβρουαριο η ειναι πολυ αργα. Συγνωμη για την ενοχληση και Ευχαριστω πολυ.

...
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 01:22
Πλέον είναι αργά.
Επιστροφή στην κορυφή
Satyros Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2010
  Παράθεση Satyros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 15:06
Παιδια εχω δηλωσει εθελοντης το Σεπτεμβριο του 2010... Δεν με πηραν το Νοεμβριο... Στο army.gr στην εφαρμογη μαθε που θα καταταγεις για την σειρα του Φεβρουαριου δεν μου βγαζει τιποτα... Το μονο που λεει ειναι να προσπαθησω μετα της 18 Ιανουαριου... Παιζει να με παρουν τωρα το Φεβρουαριο?
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 17:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Satyros

Παιδια εχω δηλωσει εθελοντης το Σεπτεμβριο του 2010... Δεν με πηραν το Νοεμβριο... Στο army.gr στην εφαρμογη μαθε που θα καταταγεις για την σειρα του Φεβρουαριου δεν μου βγαζει τιποτα... Το μονο που λεει ειναι να προσπαθησω μετα της 18 Ιανουαριου... Παιζει να με παρουν τωρα το Φεβρουαριο;
δεν υπηρχε περιπτωση να σε παρουν τον Νοεμβριο. Προσωπικα θεωρω οτι απο τη στιγμη που δεν εχεις παραλαβει σημειωμα καταταξης, ουτε τωρα θα σε παρουν με την τρεχουσα ΕΣΣΟ Α'2011. Αναμενεις.
...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Satyros Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Satyros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2011 ώρα 02:01
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24

Παιδια εχω δηλωσει εθελοντης το Σεπτεμβριο του 2010... Δεν με πηραν το Νοεμβριο... Στο army.gr στην εφαρμογη μαθε που θα καταταγεις για την σειρα του Φεβρουαριου δεν μου βγαζει τιποτα... Το μονο που λεει ειναι να προσπαθησω μετα της 18 Ιανουαριου... Παιζει να με παρουν τωρα το Φεβρουαριο;
δεν υπηρχε περιπτωση να σε παρουν τον Νοεμβριο. Προσωπικα θεωρω οτι απο τη στιγμη που δεν εχεις παραλαβει σημειωμα καταταξης, ουτε τωρα θα σε παρουν με την τρεχουσα ΕΣΣΟ Α'2011. Αναμενεις.
...
Θα παω και στο αστυνομικο τμημα της περιοχης μου να ρωτησω... Ευχαριστω παρα πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2011 ώρα 02:57

Θα παω και στο αστυνομικο τμημα της περιοχης μου να ρωτησω... Ευχαριστω παρα πολυ!
βεβαιως κ να πας, κ αν βρεις κολλημα κ δεν βγαλεις ακρη, βλεπουμε, εαν το επιθυμεις μετα, ενημερωσε μας ωστε να γνωριζει ο κοσμος σε μα παρομοια περιπτωση το πως θα πρεπει να κινηθει. Να εισαι καλα, εμεις σε ευχαριστουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Satyros Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Satyros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2011 ώρα 12:42

βεβαιως κ να πας, κ αν βρεις κολλημα κ δεν βγαλεις ακρη, βλεπουμε, εαν το επιθυμεις μετα, ενημερωσε μας ωστε να γνωριζει ο κοσμος σε μα παρομοια περιπτωση το πως θα πρεπει να κινηθει. Να εισαι καλα, εμεις σε ευχαριστουμε.
Εννοειτε πως θα ενημερωσω! ... Και παλι ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
geo7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση geo7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2011 ώρα 10:56
Παιδια ειχα δηλωσει τα χαρτια μου για εθελοντης για τωρα το φλεβαρη και δεν μου εχει ερθει το χαρτι καταταξης... Πιστευετε ειναι πιθανον να μην με παρουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2011 ώρα 12:51
Αρχικά αποστάλθηκε από geo7

Παιδια ειχα δηλωσει τα χαρτια μου για εθελοντης για τωρα το φλεβαρη και δεν μου εχει ερθει το χαρτι καταταξης... Πιστευετε ειναι πιθανον να μην με παρουν;

Τέλος του μήνα να περιμένεις το σημειωμα κατάταξης.
Επιστροφή στην κορυφή
μικης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση μικης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2011 ώρα 13:36
Τελικά με πήρανε για Α ΕΣΣΟ 2011 ΠΝ! Παρολο που η αίτησή μου ήταν εκπρόθεσμη. Ευτυχώς γιατί αν πήγαινε Μάη δε θα την πάλευα με τπτ... Καλή θητεία σε όλους!
Επιστροφή στην κορυφή
κτττττ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κτττττ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2011 ώρα 22:15
Ειμαι γεννηθεις το 1993 περασα περιοδευων ποτε θα παω στρατο; ...
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιανουαρίου/2011 ώρα 02:19
Αρχικά αποστάλθηκε από κτττττ

Ειμαι γεννηθεις το 1993 περασα περιοδευων ποτε θα παω στρατο; ...
ΤΟ 2012. Οι απαντησεις σας παιδια εχουν απαντηθει μεσα στις 39 σελιδες του συγκεκριμενου topic. Ειναι στη διαθεση σας να τις διαβαζετε, βοηθαμε ολοι ετσι το forum ωστε να μην αναπαραγουμε τα ιδια λεγομενα και να πηγαινουμε μπροστα με νεα θεματα τι συζητησεις, παρενθεση ηταν αυτο, στην διαθεση σου για οτι χρειαστεις!
...
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos4 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση Nikos4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιανουαρίου/2011 ώρα 03:39

...
Κανένας δεν έχει παραλάβει ακόμα σημείωμα κατάταξης. Το οτι δεν του βγάζει τίποτα στο army.gr είναι περίεργο, αφού εγώ που πήγα στις 20 Νοεμβρίου με πήραν στην Α' ΕΣΣΟ...
Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2011 ώρα 18:26
Παιδια εγω ειχα αναβολη μεχρι το 2014. Εκοψα την αναναβολη μου λιγες μερες πριν φηγει η σειρα του Νοεμβριου. Δηλωσα ειδικες Δυναμεις και επισης αν ειναι ευκολο ν φηγω Φεβρουαριο. Τελικα θα φηγω Φεβρουαριο;
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos4 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση Nikos4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2011 ώρα 19:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Βασιλης

Παιδια εγω ειχα αναβολη μεχρι το 2014. Εκοψα την αναναβολη μου λιγες μερες πριν φηγει η σειρα του Νοεμβριου. Δηλωσα ειδικες Δυναμεις και επισης αν ειναι ευκολο ν φηγω Φεβρουαριο. Τελικα θα φηγω Φεβρουαριο;
Μπες στο army.gr ή στο stratologia.gr, βάλε τα στοιχεία σου και δες.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 27>