Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Παραίτηση απο Λιμενικό Σώμα

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
kyp Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kyp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Παραίτηση απο Λιμενικό Σώμα
    Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 15:00
Τι εννοεις να ειναι κατι σοβαρο?
Επιστροφή στην κορυφή
nikosl86 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 19/Μαΐου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση nikosl86 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από kyp

Τι εννοεις να ειναι κατι σοβαρο;

να μην ειναι ειπα. Να πανε ολα καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
KYP Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση KYP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 17:19
Χαχα. Σορρυ φιλε νομιζα σοβαρο για τη διαδικασια της παραιτησης! Νασαι καλα καλη τυχη σε ολους!
Επιστροφή στην κορυφή
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
  Παράθεση Avatar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2013 ώρα 21:58
Επειδή σαφή απάντηση δεν υπήρχε στις προηγούμενες σελίδες ξαναρωτάω και εγώ τώρα...
1) Αν μπεις στη σχολή όσο είσαι μέσα μπορείς να παραιτηθείς ; Πληρώνεις κάποιο πρόστημο ;
Η προκήρυξη γράφει για υποχρεωτική θητεία 5 ετών.
2) Πιο πριν δεν γίνεται να φύγεις ή πληρώνεις κάποιο πρόστιμο ;
3) Μετά τα 5 χρόνια φεύγεις, δικαιούσαι χρήματα εφόσον παραιτήσε ;
Επιστροφή στην κορυφή
costasss Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση costasss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουλίου/2013 ώρα 14:51
Τρως πρώτα τη θέση ένος που αγαπάει το Λιμενικό και θέλει να μπεί, μετά θες να παραιτηθείς ! Εκτελεση θες !
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2013 ώρα 10:05
Ρε τι άλλο θα ακουσουμε εδω μεσα...

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
205 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2017
  Παράθεση 205 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 11:18
Καλημερα και με συγχωρειτε πολυ που σας απασχολω με το θεμα μου! Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει κατι και θα μπορουσε ισως να με βοηθησει η να μου προτεινει κατι. Ειμαι πολυ λιγο καιρο στο λιμενικο σωμα και η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα αρκετα χρονια μεχρι να καταφερω να μπω. Ομως πριν το λιμενικο σωμα ειχα συμμετασχει σε διαγωνισμο ασεπ στην ειδικοτητα μου και τελικα μετα απο τοσον πολυ καιρο βγηκαν τωρα τα αποτελεσματα οτι διοριζομαι μονιμα... Δυστυχως αυτο εγινε τωρα και αφου εχω ηδη ορκιστει. Για ευνοητους λογους με ενδιαφερει να αποδεχτω την αλλη τη θεση αλλα δυστυχως τιθεται το θεμα της αποζημιωσης που οριζει το πδ 81/2012 αρθρο 48... Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει κατι αλλο για να μπορεσω να φυγω διοτι τα χρηματα ειναι παρα πολλα... Μηπως εχει συμβει κατι αντιστοιχο σε καποιον απο εσας η σε γνωστο σας; Μηπως γνωριζετε πως θα μπορουσα ισως να κινηθω ωστε να μην πληρωσω αυτα τα χρηματα; Μηπως ισως υπαρχει καποιος μεταγενεστερος νομος η περιπτωση εφοσον μετακινουμε σε τομεα του δημοσιου, δηλαδη στο ιδιο το κρατος; Με συχγωρειτε που ρωταω... Αν εχει συμβει σε καποιον και γνωριζει ας μου πει παρακαλω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 13:12
Αρχικά αποστάλθηκε από 205

Καλημερα και με συγχωρειτε πολυ που σας απασχολω με το θεμα μου! Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει κατι και θα μπορουσε ισως να με βοηθησει η να μου προτεινει κατι. Ειμαι πολυ λιγο καιρο στο λιμενικο σωμα και η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα αρκετα χρονια μεχρι να καταφερω να μπω. Ομως πριν το λιμενικο σωμα ειχα συμμετασχει σε διαγωνισμο ασεπ στην ειδικοτητα μου και τελικα μετα απο τοσον πολυ καιρο βγηκαν τωρα τα αποτελεσματα οτι διοριζομαι μονιμα... Δυστυχως αυτο εγινε τωρα και αφου εχω ηδη ορκιστει. Για ευνοητους λογους με ενδιαφερει να αποδεχτω την αλλη τη θεση αλλα δυστυχως τιθεται το θεμα της αποζημιωσης που οριζει το πδ 81/2012 αρθρο 48... Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει κατι αλλο για να μπορεσω να φυγω διοτι τα χρηματα ειναι παρα πολλα... Μηπως εχει συμβει κατι αντιστοιχο σε καποιον απο εσας η σε γνωστο σας; Μηπως γνωριζετε πως θα μπορουσα ισως να κινηθω ωστε να μην πληρωσω αυτα τα χρηματα; Μηπως ισως υπαρχει καποιος μεταγενεστερος νομος η περιπτωση εφοσον μετακινουμε σε τομεα του δημοσιου, δηλαδη στο ιδιο το κρατος; Με συχγωρειτε που ρωταω... Αν εχει συμβει σε καποιον και γνωριζει ας μου πει παρακαλω πολυ!

δεν γνωριζω καποια τετοια περιπτωση αλλα θα σε συμβουλευαα να επισκευφθεις καποιον νομικο που ασχολειται με τετοια ζητηματα πχ στρατιωτικα δικηγορικα γραφεια ισως σε βοηθησουν
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από 205

Η μοναδική περίπτωση να παραιτηθείς χωρίς να πληρώσεις είναι για λόγους υγείας.
Επιστροφή στην κορυφή
Λ/Σ ΕΛ.ΑΚΤ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λ/Σ ΕΛ.ΑΚΤ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2017 ώρα 15:59
Συμφωνώ απόλυτα
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.