Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάργηση θητείας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 343536
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κατάργηση θητείας
    Αποστολή: 18/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 14:51
Έτσι όπως είναι η θητεία πίστεψε με είναι χαμένος χρόνος.

Όταν υποτίθεται έχεις διακυρηγμένη απειλή από Ανατολάς, εκπαιδεύεις τους οπλίτες θητείας για πόλεμο, όχι για να κόβεις χόρτα ή να μαζεύεις γόπες.

Επαγγελματικός είναι ο επι πληρωμή στρατός με συμβασιούχους ή μόνιμους στρατιωτικούς.
Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 17:39
Αρχικά αποστάλθηκε από HackyPixelz

Γεια σας παιδια, εγω προσωπικα δεν βρισκω λογω για την καταργηση της θητειας. Οτιδηποτε σου δινει εμπειρια ειναι καλο. Θυμαμαι τον εαυτο μου πριν μηνες που ελεγε πωω τι 9 μηνες τζαμπα τωρα θα φυγω σε αλλη χωρα και ας ερθουν να με βρουν και τωρα δεν μπορω να περιμενω για την θητεια. Γενικα στην Ελλαδα αν ειναι να καταργουμε καθετι που θεωρειτε αχρηστο τοτε θα επρεπε να καταργηθουν τα Λυκεια και τα Γυμνασια επισης. Τα βασικα τα παιρνεις στο Δημοτικο και στην Δευτεροβαθμια εκπαιδευση δεν παιρνεις και τιποτα το χρησιμο. Απλα ισως στον στρατο το κακο ειναι οτι μπαινουν ανθρωποι με διαφορετικες νοοτροπιες και υποχρεουνται να συμβιβαστουν κατι που ειναι δυσκολο. Υπαρχουν ατομα ποιο ευαισθητα που δεν μπορουν φωνες, βρισιες κλπ. Δεν λεω να μας δινανε και Proderm. Επισης ξερω πως το ερωτημα ειναι εντελως χαζο αλλα τι ακριβως ειναι ο επαγγελματικος στρατος;

Καλά, θα μπεις κι εσύ και μετά από 2 ημέρες να μας πεις αν έχει ακόμα την ίδια άποψη.
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 20:24

Γεια σας παιδια, εγω προσωπικα δεν βρισκω λογω για την καταργηση της θητειας. Οτιδηποτε σου δινει εμπειρια ειναι καλο

Αυτή είναι μια προσωπική άποψη που δεν ασπάζονται όλοι.

Γιαυτό το λόγο θα έπρεπε να είναι προαιρετικός, αν εσύ πιστεύεις ότι είναι εμπειρία με το καλό να πας και να περάσεις καλά. Εγώ που δεν θέλω όμως γιατί να πετάξω έτσι 9 μήνες στους οποίους θα μπορούσα να βγάλω το μισό μεταπτυχιακό μου;
Επιστροφή στην κορυφή
ivi Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ivi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2018 ώρα 10:21
Ακόμα δεν καταργήθηκε αυτό το έκτρωμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2018 ώρα 14:17
Θα καταργηθεί όταν πάψει να υπάρχει και η Τουρκία.

Μέχρι τότε, συνεχίστε να ζείτε στο pipe dream.
Επιστροφή στην κορυφή
Pitbull Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Pitbull Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2018 ώρα 00:50
Αρχικά αποστάλθηκε από JohnTehGreek

Γεια σας παιδια, εγω προσωπικα δεν βρισκω λογω για την καταργηση της θητειας. Οτιδηποτε σου δινει εμπειρια ειναι καλο
Αυτή είναι μια προσωπική άποψη που δεν ασπάζονται όλοι.
Γιαυτό το λόγο θα έπρεπε να είναι προαιρετικός, αν εσύ πιστεύεις ότι είναι εμπειρία με το καλό να πας και να περάσεις καλά. Εγώ που δεν θέλω όμως γιατί να πετάξω έτσι 9 μήνες στους οποίους θα μπορούσα να βγάλω το μισό μεταπτυχιακό μου;
Απο την στιγμή που δεν δίνει μορια για σώματα ασφαλειας και δημοσιο τομέα δεν βλεπω κάποιος να παει για φαντάρος. Ουτε το δίπλωμα οδηγού δεν σου αναγνωρίζει η πολιτεία απο τον στρατο ας πουμε. Εγω δεν ξαναπηγαίνα ποτε φαντάρος
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 343536
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.