Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Καλύτερος browser

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Καλύτερος browser
    Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 12:01
Κατεβαστε ολοι το Firefox 3.5!
Κανει δουλεια
Επιστροφή στην κορυφή
DimitrisGR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση DimitrisGR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 02:22
Σαν web Browser θα σας προτεινα να κανετε μια δοκιμη τον Safari της apple.
Ffox και ΙΕ v.7,v8 Το έχουν παρακάνει λιγακι με τους πόρους που κάνουνχρηση.
Ενας αξιόλογος ειναι ο Opera και σε καμια περιπτωση δε θα ελεγα καλα λογια περι google Chrome. Ελαφρυς αλλα Με πολλές τρυπες στην ασφάλεια!
Οπως και να εχει στο google γραψτε Download Safari και καντε μια δοκιμη.
Πιθανον να σας αρέσει και το interface.

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 14:42
Αρχικά αποστάλθηκε από DimitrisGR

Σαν web Browser θα σας προτεινα να κανετε μια δοκιμη τον Safari της apple.
Ffox και ΙΕ v.7,v8 Το έχουν παρακάνει λιγακι με τους πόρους που κάνουνχρηση.
Ενας αξιόλογος ειναι ο Opera και σε καμια περιπτωση δε θα ελεγα καλα λογια περι google Chrome. Ελαφρυς αλλα Με πολλές τρυπες στην ασφάλεια!

Safari; Μόνο αν κάποιος πληρώνεται με προσωπική επιταγή από τον Steve Jobs θα μπορούσε να προτείνει αυτό το λογισμικό.

Για Web Developers υπάρχει μόνο ο Firefox, για τους απλούς χρήστες ο Chrome και για αυτούς που θέλουν να έχουν 'διαφορετικό' λογισμικό ο Opera. Οι υπόλοιποι με Internet Explorer που είναι και ο χειρότερος.
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas13 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 16/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση Kostas13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 14:48
Χαχαχαχα. Καλο. Εγω ειμαι με ie8 κ παλιοτερα ειχα firefox. Ειμαι ευχαριστημενος και με το ενα κ με το αλλο. Αλλα εχω συνηθισει πολυ το ie γιαυτο προς το παρων δεν το αλλαζω ουτε με opera που μου εχουν πει ουτε με τπτ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 14:54
Αλεπού και πάλι Αλεπού. Είναι δωρεάν, πιο γρήγορο, και πιο εύκολο στη χρήση. Έχει και μπόλικα applications.
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas13 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση Kostas13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 15:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Αλεπού και πάλι Αλεπού. Είναι δωρεάν, πιο γρήγορο, και πιο εύκολο στη χρήση. Έχει και μπόλικα applications.
ετσι. Αλλα δε μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι κατακρινουν τον ie. Μια χαρα δεν ειναι; Με τις αναβαθμισεις του με τα ολα του
Επιστροφή στην κορυφή
Nirvana84 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 24/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση Nirvana84 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 15:02
Αλεπου δαγκωτο! Πολυ ευκολο... Το ΙΕ κολλαει περισσοτερο!
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas13 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση Kostas13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 15:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Nirvana84

Αλεπου δαγκωτο! Πολυ ευκολο... Το ΙΕ κολλαει περισσοτερο!
εμενα δε μου κολλαει.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 15:15
Καλός και ο IE αλλά ο Firefox όπως είπα είναι δωρεάν και πιο γρήγορος σε υπολογιστή με μικρό επεξεργαστή (έχω Pentium Mobile).

Επιστροφή στην κορυφή
Kostas13 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση Kostas13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 15:21
Εγω εχω ενα netbook με xp version 2002 sp3 o,99RAM. Τι να χρησημοποιω;
Επιστροφή στην κορυφή
spirosgiapros Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 07/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση spirosgiapros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 16:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas13

Εγω εχω ενα netbook με xp version 2002 sp3 o,99RAM. Τι να χρησημοποιω;

βαλε opera και firefox και κρινε μονος σου ποιο δουλευει καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 16:46
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas13

δε μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι κατακρινουν τον ie. Μια χαρα δεν ειναι; Με τις αναβαθμισεις του με τα ολα του

Για τους απλούς χρήστες δεν θεωρώ ότι έχει πρόβλημα ο ΙΕ, αλλά αν είσαι web developer (οπότε γνωρίζεις τι $&*#$) #$#@ έχει κάνει η Microsoft) τραβάς τα μαλλιά σου με αυτά που συμβαίνουν στον ΙΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 17:04
Εγω εχω μπομπα pc,cpu,ram κτλ. Παιζει και αυτο ρολο, ετσι;
Παρολα αυτα εξακολουθω να τρεχω πολυ γηγοροτερα με firefox αντι για IE.
Ειδα μεγαλη διαφορα.

Επιστροφή στην κορυφή
DimitrisGR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση DimitrisGR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 19:23
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Safari; Μόνο αν κάποιος πληρώνεται με προσωπική επιταγή από τον Steve Jobs θα μπορούσε να προτείνει αυτό το λογισμικό.
Για Web Developers υπάρχει μόνο ο Firefox, για τους απλούς χρήστες ο Chrome και για αυτούς που θέλουν να έχουν 'διαφορετικό' λογισμικό ο Opera. Οι υπόλοιποι με Internet Explorer που είναι και ο χειρότερος.
Μπορω να σου πω οτι η μόνη επιταγη που έλαβα ηταν αυτη αρκετων peers που ελευθερωθηκαν και γρηγορότερο browsing εκει που το χρειαστηκα με multiple instances του application και οχι με forumοσελιδες αλλα με Javascript κλπ κλπ... Και δε μιλαω στον αέρα. Και απο Mac mini και απο PC εχει δειξει πολυ καλες περγαμυνές.
Αν έχεις επιχείρημα για να "κατηγορήσεις" τον Safari προς τον μέσω χρήστη και όχι προς τον Developer που στη τελικη να στο πώ πιο απλα αν βαραει σε καθε buffer error o ffox ή ο ΙΕ στο Facebook ο Safari δεν το έκανε ποτε.
Σου φέρνω το πιο μπακαλικο παραδειγμα του απλου χρήστη που θα δει ενα webmail,2 σελιδες και τέλος.
Πιστευεις οτι ο Mozilla απο τη v3 έκδοση και μετα ειναι καλυτερος και ειδικα προς developers με μια συχνότητα updates απιστευτη... ; Θα διαφωνήσω μαζί σου. Θα μου πεις γιατι τον βάζουν στα Linux. Εξαρτημένης της distribution τον βαζουν.
Εμπρακτα για μενα δεν ισχυει για το μέσο χρήστη αυτο που λές.
Οσον αφορα το development μπορεις να γίνεις λιγο πιο σαφης... Που δηλαδη πια ειναι τόσο Θεοποιημένος ο ffox για να είναι ο καλυτερος;
στο οτι παλευει ακόμα να πιασει σελίδες που αν εχεις wide αναλυση ακομα και αν έχεις παίξει με κώδικα σωστα απο πίσω ενδεχεται σε ενα μεγάλο ποσοστο να μην στο "φερει" κανονικα αλλα με άλλο outline;
Και κάτι ακόμα...
Προσπαθησες να κανεις uninstall τον Chrome ποτε;
Γιατι πιστεψε ο απλός χρηστης δεν προκειται να το καταφέρει!
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2010 ώρα 10:45

Προσπαθησες να κανεις uninstall τον Chrome ποτε;
Γιατι πιστεψε ο απλός χρηστης δεν προκειται να το καταφέρει!
Ποναει δοντι, κοβει κεφαλι!
Format!
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2010 ώρα 12:33

Οσον αφορα το development μπορεις να γίνεις λιγο πιο σαφης... Που δηλαδη πια ειναι τόσο Θεοποιημένος ο ffox για να είναι ο καλυτερος;

Έχει εργαλεία που θεωρούνται standards στο χώρο του development, όπως web development toolbar,firebag,page speed,yslow και άλλα.

Δεν υπάρχει άλλος browser για developers. Η Micsrosoft στον ΙΕ8 προσπάθησε να φέρει κάποια development tools τα οποία όμως δεν φτάνουν σε τίποτα τον firefox.

Φυσικά, αυτά τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς και αυτό που πιστεύω σήμερα δεν σημαίνει ότι θα το πιστεύω και αύριο.

Για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα του Firefox είναι ότι κολλάει συχνά (φταίνε όμως και τα add-ons που έχω εγκαταστήσει).

Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2010 ώρα 13:04
Και εγώ τον Μοζίλα θεωρώ καλύτερο
Επιστροφή στην κορυφή
Black_Knight Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Μαΐου/2010
  Παράθεση Black_Knight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2010 ώρα 16:57
Μοζίλα μακράν ο καλύτερος.
και 2ο για μένα όπερα
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>