Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 101112
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;
    Αποστολή: 17/Μαΐου/2017 ώρα 13:36
και που φταίω εγώ που δεν έχω παει ακόμα στρατό και μου φωνάζεις
και για αυτό έκανα εγγραφή εδώ για να μάθω πράγματα

ας μιλήσουμε σε πμ καλύτερα
Επιστροφή στην κορυφή
tk Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση tk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 15:03
Καλησπέρα παιδιά! Έχω θέμα. Έκοψα την αναβολή τέλη Απριλίου και το σύστημα δεν έχει ενημερωθεί ακόμα για την διακοπή της αναβολής. Υπάρχει όντως πρόβλημα, ή απλά καθυστερούν γενικά να ενημερώσουν τα συστήματα?
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 16:49
Καθυστερούν να ενημερώσουν τα συστήματα. Η υπομονή και η αισιοδοξία, είναι οι μεγαλύτερες αρετές σε αυτή τη Χώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
tk Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση tk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2017 ώρα 22:55
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Υπομονή και αισιοδοξία, όπως τα λες.
Επιστροφή στην κορυφή
Πέτρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πέτρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2017 ώρα 12:40
Παιδες το χαρτι για την εσσο του ιουλιου (για καταταξη) ποτε θα ερθει; Επισης ουτε απο το ιντερνετ δεν υπαρχει ενημερωση για την καταταξη
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2017 ώρα 20:07
για μπες και εγώ σήμερα έμαθα
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2017 ώρα 20:38
Το χαρτί έρχεται 1-2 εβδομάδες πριν την ημέρα κατάταξης.

Μην το περιμένετε από τώρα είναι πολύ νωρίς.
Επιστροφή στην κορυφή
Πετρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πετρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουνίου/2017 ώρα 17:16
Γεια σας παιδια εκοψα αναβολη εδω και μια βδομαδα περιπου και βλέπω στο stratologia.gr οτι θα μπω σεπτεμβρη ομως οπως μου ειχαν πει και στα κεπ ετσι μου ηρθε και μυνημα να μπω στο parousiasi.army.gr εκει όμως οι δηλώσεις για σεπτεμβρη βλεπω ειναι κλειστες. Τι σημαίνει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2017 ώρα 17:04
Αρχικά αποστάλθηκε από Πετρος

Γεια σας παιδια εκοψα αναβολη εδω και μια βδομαδα περιπου και βλέπω στο stratologia.gr οτι θα μπω σεπτεμβρη ομως οπως μου ειχαν πει και στα κεπ ετσι μου ηρθε και μυνημα να μπω στο parousiasi.army.gr εκει όμως οι δηλώσεις για σεπτεμβρη βλεπω ειναι κλειστες. Τι σημαίνει αυτο?
Έχω το ίδιο πρόβλημα φίλε μου. Μπαίνω στο https://parousiasi.army.gr και λέει ότι θα ανοίξει 10 Σεπτεμβρίου για την σειρά του Νοέμβρη! Πως γίνεται αυτό ;
Επιστροφή στην κορυφή
Στραβαδι Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στραβαδι Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουλίου/2017 ώρα 00:32
Μια ερώτηση που ξέρω ότι δεν υπάρχει κάτι στάνταρ απλά ρωτάω αν το έχει παρακολουθήσει ποτέ κανείς. Η αεροπορία πότε μπαίνει με την ΕΣΣΟ του Σεπτέμβρη και πότε η ΕΣΣΟ του Σ. Ξ. ; έχουν διαφορά ή όλοι μαζί;
Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης96 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασιλης96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 13:41
Παιδες καλησπερα. Εκοψα την αναβολη μου στις 4 ιουλιου του 17. Εμαθα μεσω του site stratologia.gr οτι εχω επιλεγει στρατο ξηρας με τη ΣΤ ΕΣΣΟ Νοεμβριου. Χτες ανοιξε το συστημα parousiasi army αλλα δεν με βαζει και λεει πως ειναι λαθος τα στοιχεια. Ξερετε περιπιυ τι παιζει;
Επιστροφή στην κορυφή
μαγκνους Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση μαγκνους Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 18:48
Καλησπέρα παιδες ειμαι να καταταγω με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρη απο τα ΚΕΠ μου ειχαν πει να μπω στο parousiasi.army για να δηλωσω κεντρο προτιμισης, το προβλημα μου ειναι οτι ενω μπαινω κανονικα στην φορμα δεν με αφηνει να συνεχισω αν δεν δηλωσω επαγκελμα. Υποψιν ειμαι φοιτητης.
Επιστροφή στην κορυφή
steve0 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2017
  Παράθεση steve0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 22:11
Έχει επιλογή να βάλεις ανεπάγγελτος αλλιώς βάλε κάτι σχετικό με τις σπουδές σου, όχι ότι τα λαμβάνουν και υπόψιν πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Vasilis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 05:02
Καλησπερα παιδια, η τριτη σελιδα στην φορμα parousiasi.army σχετικα με τα κοινωνικα οικονομικα κριτηρια γιατι δεν αναφερει την περιπτωση του προστατη ετσι ωστε να εκπληρωσω 8 μηνη θητεια;
Επιστροφή στην κορυφή
steve0 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2017
  Παράθεση steve0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 03:06
Η επιλογή μειωμένης θητείας αναφέρεται στην πρώτη σελίδα (ατομικά στοιχεία).
Επιστροφή στην κορυφή
marc Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση marc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 03:33
Εκοψα την αναβολη 9/8 ενω η προθεσμια ηταν μεχρι 4/8 αλλα επειδη ειναι αναγκαιο να μπω νοεμβριο λογω διδακτορικου εκανα αιτηση επισπευσης πως μαθαινω αν εγινε δεκτη?
Επιστροφή στην κορυφή
neos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση neos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 18:51
marc παιρνοντας τηλ στην στρατολογια της περιοχης σου τις πρωινες ωρες :)
Επιστροφή στην κορυφή
GREEKDIVER Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
  Παράθεση GREEKDIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 00:21
Θα ενημερωθεις απο την στρατολογικη υπηρεσια της περιοχης σου.
ΕΔ-ΜΑΚ-1996 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 101112
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.